Už mesiac mám tŕpnutie a bolesť ľavej nohy

petra4234
27. feb 2021

Ahojte,

Už tretí mesiac mam problém s ľavou nohou. Začalo to bolesťou v predpokoleni. Neskor som začala pociťovať tlak v prednej časti chodidla, prišla ostrá bolesť zospodu takmer pri prstoch ( trvala asi týždeň vkuse). Teraz je to ako tak v poriadku ale chodilo ma občas začne opäť veľmi bolieť ah spolu s predkolenim. Vzdy ked si tuto nohu preložim alebo vystriem, začne mi cela brnieť a citim to najmä v prstoch na nohách. Tento týždeň som si všimla že takmer nedokážem ovládať stehenný sval na tejto nohe a netuším ci to nejako súvisí ale občas si vrchnu cast nohy spredu ani na dotyk necítim. Taktiež už dva mesiace citim v nohe občas silne zašklby. Bola som už u angiologa aj u ortopeda. Sono ciev ani rtg nohy neukázalo nič nezvyčajné. Viete mi niekto prosím poradiť?

rewel
27. feb 2021

Môžem sa spýtať kde bývaš lebo stáva sa že prídeš do jednej nemocnice a tam ti povedia že to je v pohode ideš do druhej a tam to ukáže že to je zlé skús navštíviť lepšiu nemocnicu kde s tým majú skúsenosti

gbgb
27. feb 2021

@petra4234 neurolog a rehabilitacie si pytaj u obvodneho. Alebo si najdi chyropraktika. To bude z chrbta asi . Kludne sa vypytaj aj k inemu. Co lekar to niekedy ina diagnoza.

petra4234
autor
27. feb 2021

No veď tieto vyšetrenia som si platila u súkromných, aby som to mala čím skôr a presne tak neviem.. už som z toho celkom zúfalá, lebo ma to dosť obmedzuje. Skúsim sa teda ešte u svojho obvodného vypýtať na tu neurologiu, dúfam že to nebude nič vážne :(

ivanizna
27. feb 2021

@petra4234 Ja som mala ešte donedávna niečo podobné. Pred tehotenstvom som bola fit, po pôrode som začala mať divné ostré aj tupé bolesti v nohách, hlavne v ľavej, za kolenom, v noci, cez deň, mala som slabosť, že som sa nemohla naspäť postaviť bez podopierania, keď som si kľakla ☹ ako stará baba zrazu. Tiež som mala tŕpnutie v prstoch na rukách. Do mňa počas pôrodu napchali extrémne veľa epidurálu, lebo mi zabral len na jednu polovicu tela, ľavú časť som mala zmeravenú až po rameno a noha bola ako drevená, pravá nič 😞 ešte mi dali k tým kvapkám epidurálu ešte aj epidurál injekciu samostatne... 😞 Poslali ma na neurológiu a na MRI hlavy a krčnej chrbtice, zobrali krv, ale našťastie nič.... pomaly to prechádza samo.. Určite daj ešte neurologické vyšetrenie

petra4234
autor
28. feb 2021

@ivanizna och to znie nepríjemne.. ale aspoň vieš z čoho to máš. Ja som deti nikdy nemala, mam 25 rokov a som pomerne štíhla takže fakt neviem. Akurát vcera som ale narazila na článok od neurologa, kde bolo spomenuté že nosenie príliš úzkych nohavíc môže poškodiť nervy v nohe, tak mi hneď napadlo či to nema súvis lebo ie pravda že teraz v zime som si aj pod slim rifle dávala aj dvoje pančúch a potom ma nohavice vážne tlačili a celý deň som v nich v práci sedela... len to mi je zas čudné že iba jedna noha no. Inak naozaj netuším.

matus7030
28. feb 2021

@petra4234 ako keby som to ja písala. Akurát, že ja sa s tým trápim už vyše roka. Príznaky mám celkom rovnaké. Absolvovala som už cievne, ortopédiu, neurológiu, odbery krvi, rehabilitácie, MR chrbta 3x, MR mozgu, centrum na Sklerózu multiplex. Všetko je negat a ja trpím. Je to hrozné ☹ Momentálne som sa dala na fyzioterapiu.

petra4234
autor
2. mar 2021

@matus7030 fuha dobre vedieť ze ma niekto podobne skúsenosti, lebo ja sa už citim ako blázon ... mam už výmenný lístok k neurologovi ale dva dni obvolavania nemali žiaden výsledok, nikto v Žiline buď neberie alebo MOŽNO vezme v auguste... zvažujem veľmi aj ja tu fyzioterapiu

matus7030
2. mar 2021

@petra4234 veď toto. K jednému lekárovi 2 mesiace, k ďalšiemu 3 mesiace čakačky. Takto to prote je. Držim palce. Ja chcem nájsť príčinu bolesti, lebo ma to často obmedzuje a bojím sa, čo to môže spôsobovať.

sono2
2. mar 2021

@petra4234 určite neurolog pýtala by som si konkrétne vyšetrenie na sklerozu.

sono2
2. mar 2021

@matus7030 ja mám posunute platničky na krčnej chrbtici bola som na Mr dlhodobé desať rokov hučanie v ušiach. Mám jemne brnenie po celom tele. Tiež som sa obávala sklerózy

petra4234
autor
3. mar 2021

@sono2 premýšľala som aj nad tým, snažím sa nepripúšťať si to ani negooglliť príznaky aspoň kým si nájdem lekára, ktorý bude ochotný ma vyšetriť. Zatiaľ mi nikto ani nedal termín takže budem len trpnuť bohvie do kedy :(

sono2
3. mar 2021

@petra4234 je mi to ľúto

junova
17. aug 2021

@petra4234 ahoj, ako si dopadla? Tŕpnutie pokračuje?

iwet9
10. nov 2021

ahojte mam podobne trpnutie na lavej nohe 3 prstý od malička a iba pol nohý a hlavne spodok nohý si necitim nechapem tomu poradte co može být?

zoja1804
14. aug 2022

@sono2 ajoj prosim ta, to hucanie mas nepretrzite ? Ja uz 7 mes, bojim sa tiez sklerozy… nic ine nezistili

sono2
15. aug 2022

@zoja1804 ahoj Áno
Už roky.
Veľa ľudi to ma. Mme zistili na mrt na krčnej chrbtici zúžene platničky medzi 4,5 stavcom