Už dva roky mám úzkosti a depresiu

anna883
26. nov 2020

Ahojte, už pomaly dva roky sa trápim,.. úzkosti, depresia, derealizácie,.. je to niečo hrozné, neviem si pomôcť. Ad som nebrala,.. bojím sa ich. Snažila som sa robiť všetko preto, aby to zmizlo (šport, knihy,..) No v poslednej dobe to je hrozné,.. mám len negatívne myšlienky, najmä predtým ako idem spať, už neviem ako si mám pomôcť. Nič ma nebaví, všetko mi príde trápne,.. Nedokážem sa ani normálne najesť, už len to, že ráno sa donútim vstať z postele je úspech. Už naozaj neviem, čo so sebou,.. neviem sa motivovať, príde mi aj zbytočné cvičiť,.. proste som úplne negatívna, je to hrozné pre mňa.

lrnka
26. nov 2020

@anna883 koľko máš rokov?V dnešnej dobe není trápne,keď má človek depky.Hlavne teraz počas corony

lrnka
26. nov 2020

@lrnka ak by si mala dieťa/deti tak by si bola motivovaná dosť

anna883
autor
26. nov 2020

@lrnka mám len 20 rokov,.. ale proste to nie sú obyčajné depky,.. u mňa to už je 2 roky pomaly, začalo to z ničoho nič a najma tie derealizácie,.. a dieťa by som určite s takýmto stavom nemohla mať ani 🙂

midka
26. nov 2020

v sucasnosti vela zien trpi depresiami z porovnavania sa s ostanymi,, vzhlad,, uspech v kariernej oblasti,, pozornost zo strany opacneho pohlavia,, neskor aj stabilny partner, rodinne zazemie,, dieta,, komletna rodiny,,to su mety,, ktore sa vacsina zien snazi dosiahnut,, ak v urcitom veku,, nepodari sa poriadne dosiahnut ani jeden z tychto cielov nastavaju depresie,, uprimne ich chapem, tiez by to asi na mna tak -nejako dolahlo, urcite vies,, ktora z tychto oblasti ta trapi najviac,,,,

bebemonika
26. nov 2020

@anna883 Nerozmýšlala si nad psychológom? Nie je to žiadna hanba. Zažívam podobné a rozhodla som sa vyhľadať odbornú pomoc, veď za to nič nedáš.

0silvia0
26. nov 2020

@anna883 studujes? Pracujes? Mas frajera?

midka
26. nov 2020

juuj, prave nabehol tvoj komentar vyssie,, 20 rokov,, tak to som sa sekla 🙂 ani jedna z oblasti sa ta zrejme este netyka,,, prepac,, fakt som nepredpokladala, ze mas len 20 🙂 ,,,, vychadzala som skor zo svojho okolia,, a tam tieto zeny,, maju trosku viac ako 20... 🙂 20 rokov,, je krasne odobie,,, depresiu a uzkost sa snaz vytesnit zo svojho zivota,,,, ved len nedavno si predpokladam vysla zo skoly....🙂 depresia tam urcite este nepatri
studium,, pripadne, praca,,,,, a bezstarostarostne randenie,, by ti mali vyplnat tvoj zivot 🙂

anna883
autor
26. nov 2020

@bebemonika ku psychologičke
som chodila minulý rok,.. bola to o trochu lepšie, no ked som tam prestala chodiť,. tak som bola zas tam, kde aj predtým,.. možno skôr nejaká psychoterapia by bola lepšia,.. len teraz je to náročnejšie niekoho dobrého zohnať, keď je takáto situácia,.. u psychiatričky som bola raz a tá mi dala len AD, lieky na spanie,.. ani jedno som si z lekárne nevybrala

anna883
autor
26. nov 2020

@0silvia0 študujem druhý rok na VŚ, ale už ani to nezvládam,.. pamäť sa mi zhoršila, už ma tá škola ani tak nenaplňa ako predtým a frajera nemám, je ťažko si v dnešnej dobe zohnať

anna883
autor
26. nov 2020

@midka v poriadku, chápem, že si nevedela, 🙂 vieš, keby to bolo jednoduché hodiť za hlavu, tak to urobím,.. proste viem, že sa nemám nad čim trápiť, ale proste príde to na mňa,.. nedokážem nič robiť, všetko mi príde zbytočné,..

midka
26. nov 2020

@anna883 a v com vidis,, ty osobne,, svoju najvacsiu pricinu, z coho mas depky,,, urcite to musis, vediet,,, 🙂

berenika39
26. nov 2020

@anna883 Nejprve psychiatr. Neboj se, i duše se léčí jako zlomená noha. Dostaneš Ad, žádná ostuda. moderní léky, které tě trochu nakopnou. Až budeš po třeba třech měsících na tom lépe, najdi dobrou psycholožku - psychologa, který umí kognitivně behaviorální terapii, to je naprostá pecka pro tyto situace, naučí tě pracovat se svými myšlenkami a přesvědčís sama sebe, že stojí za to žít. Ty se plácáš ve svých stavech, sama si nepomůžeš, protože to je nemoc.....chce to lékaře. A že to jde vyléčit, vím, Na 100%. Ale nečekej na nic.
1. psychiatr, Ad, zlepšení situace
2. psycholog, kognitivně behaviorální terapie, když už jsi relativně v pohodě díky AD, budeš se to snáz učit.....je to práce trochu, ale stojí to za ten život potom. Depky vůbec nemusí mít pro tebe jasný důvod, prostě jsou. Na základě něčeho, co nevíš. A k tomu tě KBT dovede.
Držím palce.

0silvia0
26. nov 2020

@midka podla mna jej nic nedava zmysel, treba ten zmysel najst a pochopit.

berenika39
26. nov 2020

@midka to právě vůbec nemusí. zakopaný pes je někdy hodně hluboko a člověk si to nemusí uvědomovat

anna883
autor
26. nov 2020

@berenika39 brala si niekedy AD? Ja sa najma bojim tych nežiaducich učinkov a prvých 2-3 týždňov, ked si človek na ne má zvyknut

bebemonika
26. nov 2020

@anna883 Tak možno je naozaj riešenie AD. Poprípade sa skús niekoho v tvojom okolí spýtať či ti nevedia niekoho dobrého poradiť, kto sa venuje psychoterapií.

timi247
26. nov 2020

@anna883 ahoj polož si otázku prečo sa cítiš.tak zle... A co by ťa reálne potešilo, čo by si chcela mať, alebo robiť..

berenika39
26. nov 2020

@anna883 no ved. mám to celé za sebou a pět let jsem bez problémů, potíží. Ok, první týdny jsou na facku, ale když si to uvědomíš, že to prostě všechno zmizí a přejde, je to v pořádku. Neboj se toho, je to cesta.

anna883
autor
26. nov 2020

@timi247 neviem,.. proste nepoznám ten dôvod, prečo mi je zle a pritom mám všetko, čo niektorí ľudia mať nemôžu a aj tak sa cítim zle,.. reálne by ma potešilo odísť zo školy, lebo tam nemám skoro žiadne kamarátky,.. bavím sa tam iba s niektorými ľudmi, ale to len ohľadom školy,.. no na druhej strane tú školu chcem dokončiť,. lebo už mi chýba len rok a pol,... a zbytočne by som zahodila rok a pol školy

sylvia217
26. nov 2020

@anna883 ja som dneska dostala AD a poviem ti pravdu, normálne sa ich bojím začať brať..
Tiež som chcela požiadať baby o radu..
Minulý rok som chodila k psychológovi, najhoršie obdobie v mojom živote, teraz sa to vracia..
Zase chcem začať s psychológom, musím..

anna883
autor
26. nov 2020

@berenika39 a myslíš, že nežiaduce účinky ani nemusia nastať ?

anna883
autor
26. nov 2020

@sylvia217 skús napísať niekomu, kto ich bral alebo berie 🙂 úplne chápem, že máš obavy,.. ja to mám takisto,.. chcem si pomôcť a netrápiť sa, no na druhej strane sa človek bojí, až to nie je horšie

berenika39
26. nov 2020

@anna883 nastanou. je blbost psát, že ne. U každého jinak. Jenže - ty víš, že je to ono, že to přejde a že to dáš. Netrvá to dlouho, dá se to překonat, prostě máš světlo na konci tunelu. není to droga, není to oblbovák, není to nic, co by tě odrovnalo. Prostě - to, co by tvoje hlava měla dělat sama, nedokáže, tak to Ad podpoří, aby to šlo.

sylvia217
26. nov 2020

@anna883 presne ako píšeš, bojím sa, že to bude ešte horšie..
Tiež mi dal tabletky na spanie..
Bojím sa, že ráno ma ani budík nezobudí ku deťom..
Celé zlé..

anna883
autor
26. nov 2020

@sylvia217 skús si zatiaľ dať len AD a kebyže máš stále problém so spánkom, tak potom lieky na spanie,.. 🙂 neskúšala si nejaký čaj pred spaním?

sylvia217
26. nov 2020

@anna883 nejaký špeciálny nie, vieš poradiť??
Ja len cez deň pijem čaj..
Zatiaľ mi dal tabletky na 2 týždne, že sa mu mám ozvať 3 dní pred skončením ako mi je..

anna883
autor
26. nov 2020

@0silvia0 áno, máš pravdu,.. nič mi nedáva zmysel,..

timi247
26. nov 2020

@anna883 tak skus dokončiť tu školu, keď ti na nej záleží, ved rok a pol sa dá vydržať teraz v dištančnej forme. A mimo školy máš nejaké dobré kamarátky s ktorými sa môžeš porozprávať? Ako to je u vás v rodine? Si ešte mladučká, asi bývaš s rodičmi? Co chceš robiť v budúcnosti, možno na to sa zamerať, na nejaké budúce ciele, si upresniť.. Alebo aj teraz ak nás najake záľuby tak sa im po venovať, vieš na zlepšenie nálady.. nákupy, adopcie psíka, mačičky..no to už píšem podľa seba, čo by potesilo mňa. Ale tak chápeš, nájsť si niečo svoje.

veternica
26. nov 2020

Ahoj ,ja som mala úzkosti a panickú poruchu,keď som videla ,že to už sama nezvládalm navštívila som odbornú pomoc,dostala som AD .Nech si vraví každý čo chce na AD ale mne zlepšili život neskutočne ..to sa nedá porovnať.Brala som ich cca 1rok a už som asi 10 rokov bez a už to není také zle ,naučila som sa to aj ovládať.

anna883
autor
26. nov 2020

@sylvia217 podľa mňa tie tabletky na spanie sú návykové,.. že ked má potom po nich človek zaspať, tak to pôjde ešte ťažšie ako teraz,.. nejaký špeciálny nie, ale celkom mi pomáhal antistress čaj a mätový čaj. https://www.google.com/search?q=antistress+čaj&...