Už druhý mesiac mám bolesti žalúdka

karkulka89
22. jan 2023

Dievčatá už som zúfalá už druhý mesiac mi je stále zle bolesti žalúdka potom kŕče, bojím sa hocičo zjesť. Bola som na gastro tam zistili veľa žlče a reflux, ostatne výsledky až vo februári. Ale ja vôbec neviem fungovať. Stále ťažba bolest. Mali ste stakymto niečím skúsenosť co to môže byť??

tamara_234
22. jan 2023

@karkulka89 Nemohla by to byt aj laktózová intolerancia? Dali ti aj nejaké lieky na nadmernú tvorbu žalúdočnej šťavy?

hyta
22. jan 2023

Určite musíš užívať lieky proti tvorbe nadmerného množstva kyseliny. Mala som takéto problémy, mne okrem týchto liekov pomáhalo i dlhodobé užívanie probiotík a diétnejšie stravovanie.

karkulka89
autor
22. jan 2023

@tamara_234 hej kinoto 3x denne a uraosan 2x denne

karkulka89
autor
22. jan 2023

@hyta a aké dietnejsie stravovanie ak sa môžem spýtať?

matabb73
22. jan 2023

@karkulka89 ja mám problémy so žalúdkom a žlčníkom už vyše pol roka od kedy som mala covid. Tiež som bola na vyšetrení žalúdka, všetko v poriadku, akurát ja mám žlče menej. Mám sa len dietnejšie stravovať a brať kvalitné probiotiká. Mne vadí mastné s pikantné a tak to vôbec nejem.

tamara_234
22. jan 2023

@karkulka89 to Kinito by malo s tým žalúdkom pomôcť :( mrzí ma že to nezaberá, ťažko povedať čím to bude. Jediné čo mi napadá, že ak zvynkeš brávať nejaké lieky proti bolesti, tak určite neber aspirin alebo ibuprofény. Veľmi dráždia žalúdok. Ak už musíš tak radšej paralen/panadol.

hyta
22. jan 2023

Vynechala som hlavne sladké, cukor, lebo to zvyšuje tvorbu kyseliny, korenie, ochucujem jedlo bylinkami. Viac zeleniny, z ovocia nejedávam citrusové plody, najlepšie mi vyhovujú jablká, slivky. Nepijem mlieko, dávam si len jogurty, tie mi problém nerobia. K tomu probiotiká, tých je na trhu veľmi veľa, poraď sa v lekárni a striedať ich.

karkulka89
autor
22. jan 2023

@matabb73 ja už žlčník nemám 4 roky.

karkulka89
autor
22. jan 2023

@tamara_234 ja lieky od bolesti skoro vôbec neužívam, možno tak raz za pol roka.

stanulienkat
22. jan 2023

@karkulka89 úplne najdôležitejšie je, aby pacient začal s diétnymi opatreniami a nespoliehal sa len na lekárov a ich tabletky. Veľmi ľahko si dáš do Googla aké potraviny môžeš jesť a ktoré musíš vynechať. Problémom je to, že ľudia na Slovensku majú veľmi nezdravú stravu, pchajú do seba čokoľvek nezdravé a potom máme prvé miesto v rakovine hrubého čreva na svete. Musíš začať od seba, vygoogli si diétu a drž sa toho.

adela94
22. jan 2023

Dobry den! Kamoska mala podobne problemy, ako keby priznaky gastritidy, a nakoniec jej vyjavili velmi aktivneho helicobaktera https://doktorpro.sk/bratislava/services/labora... neviem, ci je to zriedkave ochorenie, ale ako som pochopila, tak je fajn preverit ho pri zaludocnych problemoch

karkulka89
autor
22. jan 2023

@adela94 povedala na gastro že keď prídem pre výsledky tak mi spravi test SIBO tuším

tamara_234
22. jan 2023

Test na Helicobacter pylori sa dá kúpiť aj v lekárni. Vieš si ho spraviť aj sama doma. Je fajn to preveriť , Helicobacter je celkom častý a robí nepríjemnosti.

karkulka89
autor
22. jan 2023

@tamara_234 hej teraz som o tom citala a mam dosť príznakov, a to mi vie aj obvodný lekár urobiť? Lebo keď si ho spravím z lekárne a bude pozitívny tak mam ísť stým za ním?

tamara_234
22. jan 2023

@karkulka89 https://www.benulekaren.sk/helicobacter-pylori-... áno ako budeš mať pozitívny tak choď za obvodným , alebo rovno volaj na gastro.