Už 4 roky neviem dýchať nosom

3. apr 2024

uz 4 roky neviem poriadne dychat nosom, mam zhrubnutu sliznicu nosa, operovat sa dat nechcem kedze som pocul ze je to len docasne riesenie. pravdepodobne je pricina v alergii na prach a roztoce, na ktore beriem aj predpisane lieky, spreje, no nic nepomaha. stotoznuje sa niekto s mojim problemom? ak ano, ako to riesite, poznate nejake lieky ktore pomahaju ?

taktotedanie
3. apr 2024

4 roky? Dost dlho sa trapis
Ja poznam ludi, ktori maju po operacii uz niekolko x rokov uz pokoj a buchaju si hlavu o stenu, ze na operaciu nesli skor , kvalita zivota sa neda porovnat

janinah
3. apr 2024

Počul si blbosť.ktorej veríš...tak sa trap a capaj na tu biednu sliznicu piate cez deviate....
PS bola som ORL sestra

30katrusa40
3. apr 2024

Čo tak navštíviť ORL aby zhodnotili lekár či to nemôže byť aj nosnou mandlou

deni73
3. apr 2024

Nič lepšie som neabsolvovala, ako operáciu nosa, minulý rok. Vrelo odporúčam! Kvalitnejší spánok, šport, nedá sa to ani porovnať. Tá sliznica sa ti už nevráti do pôvodného stavu nikdy.

mk1111111111
3. apr 2024

Aj ja,som absolvovala, laserom, za 10 minut bolo po probleme

autor
3. apr 2024

@deni73 je to jednodnovy zakrok ? je tam riziko nejakych komplikacii ?

autor
3. apr 2024

dakujem kazdemu za odpoved 😊

autor
3. apr 2024

@mk1111111111 ma tento zakrok nejaky odborny nazov ?

mk1111111111
3. apr 2024

Ma, mam to zapisane v karte. Ale, poradila by som Ti ist na vysetrenie, pises aj o alergii a tu ja nemam. Mne to robil MUDr. Csendes z Levic,da sa tam objednat na vysetrenie, ja som sa s tym trapila tiez dlho, cez 2 roky, lebo ini doktori ma odpinkali a potom som zazrakom bola v pohode a stacili na to dve navstevy u dobreho doktora- jedna vysetrenie, druha zakrok

autor
3. apr 2024

@mk1111111111 levice su odomna celkom daleko, ale pokial nenajdem nikoho schopneho vo svojom kraji tak zvazim aj tuto moznost, dakujem 😊

janinah
3. apr 2024

Mukotomia...klasická alebo laserová

autor
3. apr 2024

@janinah vies mi odporucit alebo poznas nejake pracovisko na vychodnom sk? v akom rozsahu sa pohybuje cena ?

srnka79
3. apr 2024

Aj ja som bola na orl operacii. V lokalnej anesteze, chvilocka, potom tyzden cca liecba a ovela lepsie dychanie🙂 ked treba, tak si sprejom s vincentkou precistim a super. Nebat sa, zlepsi sa kvalita zivota, opat dycham, nepiskam, menej unavy. Alergolog alebo krcny vie predpisat nasofan - kortikoid na stiahnutie zapalu, ale niekto ma vedlajsie ucinky atd., vysvetli odbornik - lekar... treba bojovat, treba skusat. Cakat a trpiet nema vyznam, samo od seba sa tazko nieco zlepsi. Mam to odzite ja a aj moje dieta.

deni73
6. apr 2024

Skús sa pozrieť fóra ako Operácia nosných dutín, alebo Turbinoplastika tu na MK...Mne to robili v Trebišove, na idporúčanie ORL lekára,predtým absolvuješ CT.