Už 3 mesiace si neviem rady s vaginálnou mykózou.

spanielocka
6. dec 2019

Prosim vas mate skusenost s vaginalnou mykozou ja uz neviem co snou 😩stale sa mi to opakuje, nejem sladke, beriem proibiotika, doookola cipky , dr mi nasadila aj flukosandoz oralne tabletky ja uz stym bojujem 3
mes neviem uz co vyskusat prosim o nejake rady 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

denullllka
6. dec 2019

@spanielocka antb 🙂

spanielocka
autor
6. dec 2019

@denullllka Antibiotika na kvasinky mykozu ? to som este nepocula

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
spanielocka
autor
6. dec 2019

@bambulienka25 a to su akeeeee ? 😯😯 prosim

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinajurkechova
6. dec 2019

Neviem ja s tým nemávam problémy, ale počula som, že niekedy sa musí aj partner preliečiť 😕

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
spanielocka
autor
6. dec 2019

@martinajurkechova ja som stym nemala problem dva roky ale teraz ma uz ide porazit z toho uz naozaj 🙁 dodrziavam vsetko snad som uz vyskusala vsetko a stale to nepomaha 🙁

martinajurkechova
6. dec 2019

@spanielocka to si viem predstaviť, ja som mala dlho problémy s močovymi cestami. Žiaľ s týmto moc neviem pomôcť. Nejaké sedacie kúpele si neskúšala?

bibg
6. dec 2019

@spanielocka tak pokial je to iba 3 mesiace ísť k dr nech dá antibiotiká zo spodu. Obmedziť sladké, sex, pečivo. Ja som s tým bojovala 4 roky takmer každý mesiac a zistila som že má zle pečeňové testy a že všetko je to z toho. Zle mi pracuje pečeň a preto trpim častými mykozami. Skus toto a ak sa to bude opakovať navštív imunologa pripadne tvojho obvodného aby ti spravil vsetky testy či ti všetko dobre pracuje 🙂

simsalabim
6. dec 2019

@denullllka antibiotika sa na kvasinky nedavaju. Prave naopak, ich vplyvom mozes mykozu dostat, lebo zabijaju aj prospesne laktobacily. Na mykozu sa davaju antimykotika. Vacsinou do posvy, ale su aj ustne.

@spanielocka ten flukonazol ti davali jednorazovo? Pri opakovanych mykozach sa zvykne davat preventivne po dobu 6 mesiacov, vacsinou prve dva dni menstruacie. Okrem toho treba skusit aj vaginalne probiotika dlhodobo do posvy, aby sa obnovila ochranna mikroflora, napr gynophillus sa dava raz za 5 dni. Ak tieto 2 veci nepomozu, ziadat imunologicke vysetrenie. A zvykne sa vysetrit aj cukor, zacinajuca cukrovka tiez moze sposobit opakovane mykozy.

spanielocka
autor
6. dec 2019

@simsalabim Ja mam uplne vsetko v poriadku cely krvný obraz, gynekologicka mi minuly tyzden robila vsetky vytery ktore sa dajú na pohlavne choroby atd vsetko negatívne len ta mykoza ma trápi Flukosandoz beriem raz za tyzden jednu ja uz som si davala oreganovy olej , vsetko mozne ja uz neviem co si mam dat skusim aj tie vaginalne probiotika mam doma v chladnicke

spanielocka
autor
6. dec 2019

Ved my nemame ani sex 😩 moj muz je uz na nervy z tohooo 🙏🏼🤣

kika831
6. dec 2019

@spanielocka a ako dlho si skusala ten oreganovy olej? Bo to treba brat aj pol roka

spanielocka
autor
6. dec 2019

@kika831 2 mesiace ale za dva mesiace by som asi uz videla nejaky rozdiel ci ? 🙁

simsalabim
6. dec 2019

@spanielocka a mykoza sa vrati aj v tyzdni, ked uzivas fluconazol? Ja by som sa pytala na imunologiu, twraz su uz moznosti liecby autovakcinou. Ja som podobne trapila vyse roka, mne nakoniec pomohla homeopaticka. Odvtedy som mykozu mala mozno raz-dva krat za tych 30 rokov. Este ma napadlo - na gynekologii robili vzdy aj vyter z posvy? Lebo podobne priznaky moze sposobovaj aj E.coli ci enterokok, na ktore treba antibiotika, nie antimykotika.

spanielocka
autor
6. dec 2019

@simsalabim ano robili my
vytery z posvy na vsetko mozne od ueraplazmy atd 😩 tak asi by tam
nasli aj e coli ? keby sa tam
vyskytla prisiel zaver s vysledkami mykóza viete mi podat nejake info ohladne homeopatickej liecby ?

simsalabim
6. dec 2019

@spanielocka ok, tak vyter dokazal, ze infekciu sposobili kvasinky, takze lieky ti nasadili spravne. S homeopatiou nepomozem - bola som u lekarky, ktora hlada ucinny liek - konstitucny liek - pre konkretneho cloveka. Ten, co vybrala mne, by tebe ucinkovat nemusel. Mozno by ten isty niekomu dala na zlcnik, inemu na artrozu a pod. Homeopatia na rozdiel od klasickej mediciny lieky nepodava niekolkokrat denne - pri spravne zvolenom lieku staci vacsinou jedna davka. Mne dala tiezjednu jedinu davku u nej v ordinacii po 2 hodinovom rozhovore a ta pomohla.Ked tato jedna davka zabrala, dala mi po 3 tyzdnoch dalsiu davku tohoisteho lieku v inej potencii a tym liecba skoncila.

Na tvojom mieste skusim tu imunologiu alebo aj naozaj kvalifikovaneho homeopata.