Už 1,5 roka ma svrbí celé telo

lamadea
12. apr 2020

Dobrý deň.
Chcem sa poradiť ohľadom problému ktorý ma trápi už veľmi dlho. Je to rok a pol čo ma svrbí komplet celé telo. Svrbí a zároveň ma sem tam akoby pichali na koží ihličkami. Som už naozaj zúfalá. Boli mi robené krvne testy a všetko v norme. Alergie vraj žiadne. Aspoň u alergologa mi povedali ze som alergicka na palinu a ambroziu. Skúšala som brať aj antihistaminika. Bez vysledkov. Na koží nemám žiaden výsev. Helikobakter taktiež negativny. Proste ja sa citim uplne skvelo, nemám žiadne bolesti nič, len ma neskutočne svrbí telo. Snažím sa premastovat ho, beriem magnezium, tlačia do mňa už aj antidepresiva, ktoré absolutne neucinkuju, kde môže byť problém? Vie mi niekto odporučiť nejakeho odbornika na Vychode Slovenska, ktorý by mi vedel pomôcť? Musí to mat predsa nejaku príčinu. Prosím ak ma niekto skúsenosť, alebo vie poradiť ako dalej píšte! Ďakujem a prajem krásne sviatky ešte 🙂

sunny8
12. apr 2020

Môže to byť zo stresu. Mňa to tak svrbí večer a v noci (nie vždy a neviem od čoho to závisí) .. skúšala si studenú sprchu v čase keď to svrbí najviac ? Možno to pomôže .. toto veru doktori nejako extra neriešia

lamadea
autor
12. apr 2020

@sunny8 cítim sa lepšie ak jr v miestnosti chladnejšie to je pravda, ale nemôžem teraz predsa existovať len skrz studenú sprchu, doktori to fakt neriešia. Napchaju antidepresiva, ktoré ani nepomáhajú a ja neviem ako ďalej. Beriem aj magnezko. Je to bludný kruh, neviem ako z neho von

sunny8
12. apr 2020

@lamadea berieš konkrétne magnerot ? Tie sa mi zdajú najlepšie spomedzi magnézia .. tá studená sprcha to bol len nápad viem že nedá sa takto existovať. Keď dr nevedia tak človek hľadá sám že čo by mu uľavilo je to niekedy ešte horšie ako bolesť

marikaan
12. apr 2020

@lamadea raz som pozerala v telke jeden učiteľ mal tiež problémy všetko ho svrbelo ale až tak že nemohol spávať dôvod boli zuby museli mu vymeniť všetky plomby

natalie12
12. apr 2020

@lamadea Ahoj, podľa mňa by to kľudne mohla byť histamínová intolerancia.. síce píšeš, že si bola u doktorov, HI sa však ťažšie zisťuje.. nemáš aj nejaké iné prejavy?

lamadea
autor
12. apr 2020

@natalie12 no fakt žiadne... 😔😔😔 Mna len svrbi to telo

lamadea
autor
12. apr 2020

@sunny8 ano nasadila som si magnerot, lebo sa lepšie vstrebáva a áno máš pravdu, ono je to naozaj niekedy horšie ako bolesť. Najhoršie že niet človeka ktorý by ma vedel nasmerovať spravnym smerom aby to uz konecne prestalo a mohla spm normálne fungovať, lebo som z toho strasne nervozna a to nepomáha, len zhorsuje všetko.

natalie12
12. apr 2020

@lamadea tu sú nejaké typické prejavy:

Koža: podráždenie kože, začervenanie, opuchy.

Tráviaci trakt: hnačka, nafukovanie, kŕče, bolesti brucha, napínanie na zvracanie.

Dýchacie cesty: svrbenie a opuch pier, opuch nosovej sliznice alebo naopak výtok z nosa, ťažkosti s dýchaním podobné astme.

Ostatné orgány: bolesti hlavy podobné migréne, búšenie srdca, závrate, zmeny krvného tlaku, strata vedomia.

K ďalším chronickým prejavom typickým pre túto chorobu patria:

iné alergii podobné ťažkosti,
chronická únava,
bolestivá menštruácia,
nervozita, poruchy vedomia, spánku.

Nepozoruješ na sebe niektoré z týchto príznakov?

lamadea
autor
13. apr 2020

@natalie12 no nič z toho nemám 😞 svrbenie a ihlickovanie tela mám

juliet86
13. apr 2020

@lamadea co sa dialo v tvojom zivote ked to zacalo ?

lamadea
autor
13. apr 2020

@juliet86 no zápal trojklanneho nervu a častá chorobnosť syna v škôlke, prišlo to na mňa až ked sa vlastne všetko ukludnilo... 😞

ave1
22. apr 2022

@lamadea pomohlo ti nieco na to svrbenie a ihlickovanie. Ja mam podobny problem. Vsteky vysetrenia - alergia, kozne, neurologia su ok. Bol mi robene sono brucha, MR mozgu, RTG hrudnika.. asi 3x rozbor krvi. Jedine k comu to priraduju je tatenia vraj a na to trebe uzivat pri takomto prejave antidepresiva. Ja sa ich uzivat boji, ale asi mi nic ine nezostava, takto bojujem pri 3 detoch uz 3/4 roka a nevladzem uz dalje. Prosim, porad co ti na to zabralo, alebo za akym odbornikom mam este ist. Dakujem za kazdu radu,

andrea1kl
19. apr 2024

@lamadea Chcem sa opytat na Vas prispevok, ako Ste vyriesila Vas problem? Nieco podobne riesime najprv to mal brat a neskor uz aj mama. Lekari nic nevidia, vysledky ok. Bezradni sme.