Útvar v podpazuší

agatenka88
26. jan 2024

Ahojte. Od novembra má bolí v ľavom podpazuší. Bola som aj u gyn, tá prehmatala,že podľa nej to je sval ale zobrala krv na onkomarkeri, ktoré vyšli mierne ozaj mierne zvýšené ale aj crp bolo vyššie ako by malo byť nakoľko mala zápal po trhani zubu.Ze o dva mes odber znovu. Pazucha na chvíľu prestala bolieť a od Vianoc znova boli.Myslela som,že ponatahovane z upratovania.Len začalo ma bolieť aj medzi lopatkami, pod lavou lopatkou, kríže a stále to podpazušie. Bolesť kolovala nebolelo to stále a vždy inde.V Jan znova dokt prehmatala, keďže stále bolelo a bola akurát v ovulácii.u nej. Povedala,že sú čisté a niečo hovorila,že to mám hormonálne.Zobrala onkomarkeri a tie zas zvýšené, prsnikove,že ok a zvýšené že sú CA19-zaludok, čreva, pankreas. Ale pre pokoj mojej duše má pošle na mamo keďže som tam bola v roku 2022. Tam idem utorok teraz. A včera som si nahmatala pod tou ľavou pazuchou z boku prsníka taký podlhovasty útvar, ktorý to boli ale nie pri pohybe, skôr v kľude to cítim. Vyzerá ako tvár malička a je pohyblivý.Sen tam má pichne pod ľavým rebrom.Mali ste to niektorá? Do utorka asi zbláznim a na mamog asi umriem od strachu

katie253
26. jan 2024

@agatenka88 choďte na sonozatial,ak sa vam podari skôr vybaviť ako mamo

agatenka88
autor
26. jan 2024

@katie253 No to sa mi nepodarí, u nás v meste len objednávajú na niekoľko mes a v druhom meste tiež.Vsetko som obvolala. Musím vydržať do toho 30.1. V máji som mala sono ok..Rok predtým mamo super, že fertilny - plodný typ prsnika.Ale to už prešiel nejaký čas.Moja mama 2x rak prsníka - bola na genetike po prvej a není dedičná. Ale tá stále hovorila, že rak neboli len keď už neskoro. Ju to nikdy nebolelo a to mala tretí a druhý stupeň

dennissa16
26. jan 2024

@agatenka88 no najvyšší čas,že ideš. Mala tá už dávno poslať na sono. Drzim palce

agatenka88
autor
26. jan 2024

@dennissa16 ďakujem.Dufam,že dovtedy neskolabujem

agatenka88
autor
26. jan 2024

Od novembra som v strese, najskôr skrz zub čo mi museli až plastiku robiť a prvé Vianoce bez mamičky a od vtedy sa to ťahá 😢😭

dennissa16
26. jan 2024

@agatenka88 úplne ti verím. Bola by som na tom rovnako. Crp ti náhodou nerobila?

agatenka88
autor
26. jan 2024

@dennissa16 1x keď mi robila mala som onkomarkeri 31,04 a norma že 30,90. A crp mala 10. Druhýkrát mala crp 2 a Onkomarkeri skoro 36. Ale že vraj ca15 čo sú prsníky sú ok.

taktotedanie
26. jan 2024

@agatenka88 to uz vtedy prvykrat ta mala poslat na vysetrenie, zvysene onkomarkery a rodinna zataz zbytocne sa stratil diagnosticky cas

dennissa16
1. feb 2024

@agatenka88 ahoj,ako si dopadla? Nepoznám ta,ale držala som ti palce ✊

agatenka88
autor
1. feb 2024

@dennissa16 Ďakujem.Spravili mamograf aj sono a okrem drobných cyst všetko ok. Sono robila dôkladne a dlho.Aj my ukázala snímky z mamografu. A aj onkomarkeri sú dobré.

dennissa16
1. feb 2024

@agatenka88 no tak ti určite odľahlo. Teším sa s tebou a prajem veľa zdravia.

agatenka88
autor
1. feb 2024

@dennissa16 áno veru odľahlo. Pokiaľ som nevedela výsledky,tak som sa neskutočne klepala. Tie minúty trvali večnosť