Ustúpené ďasná, odhalené krčky a gingivoplastika

sofi_f
19. jún 2020

Ahojte, chcem sa spýtať, či máte skúsenosti s týmto zákrokom? Prípadne nejaký fajn lekár, klinika.
Pretože keď som videla ako prebieha zákrok, nebolo mi všetko jedno, tak mám dilemu, čo s tým a nepoznám nikoho v mojom okolí, kto tento zákrok podstúpil.
Ďakujem

sunny8
19. jún 2020

A povedal ti zubár že je to nutné ? Mne sa krcky dali sčasti dokopy keď mi zubár odstránil zubný kameň a začala som používať medzizubné kartaciky. A doma umývam každý večer zuby kurkumou čo má silné protizápalové účinky. Ja som po tehotenstvach mala zuby v otrasnom stave zápal na obidvoch dasnach hole krcky proste hrôza. Dnes je to už ok. Mávala som aj bolesti tiež som sa bála či nebudem musieť podstúpiť nejaký zákrok. Ono čas to trvá ale stojí to zato

terezka1947
19. jún 2020

@sunny8 prosim ta,ako ti daval do poriadku krcky?

sunny8
19. jún 2020

@terezka1947 on mi vysvetlil že tie krcky sú v takom hroznom stave kvôli tomu že som mala veľa zubného kameňa a z toho zapálené ďasná .. takto som to mala aj roky nešla som k zubárovi lebo som mala panický strach. Horšie to bolo keď mi trebalo vytiahnuť 2 zuby bolesti opuchy krvácanie tak ma postrasili že môžem dostať zápal okostice. To mi už jedno nebolo tak som si našla lepšieho zubára (predošlá zubárka fakt otras) a on mi veľmi pomohol aj po psychickej stránke ukázal že mu môžem dôverovať vopred mi povedal čo koľko stojí čo ako robí kedy čo môže zaboliet. Kvôli zápalu mi dával aj viac injekcií na umrtvenie .. odstránil kameň ale zápal som ešte chvíľu mala (komplet červené a krvácajúce ďasná) a skúšala som tie kefky aj nite tak postupne mi to ubúdalo a krcky sa vracali do normálu. A stále umývam s kurkumou a aj po nej som videla rozdiel. Možno som mala fakt šťastie 🙏 odvtedy si dávam na zuby veľký pozor tie tehotenstva im dali zabrať a s bolesťami som žila roky ..

lindusss2016
19. jún 2020

@sofi_f ja som pred koronou bola objednana k dr.Srankovi do nitry. Termin mi zrusili a teraz mi uz tiez nie ej vsetko jedno 😐 a rozmyslam, co s tym.... moc sa mi do toho nechce

sofi_f
autor
20. jún 2020

@lindusss2016 a máš to veľmi ? Na ktorých zuboch ?
Ja neviem ako trápi ma to, ale keď som videla ten zákrok, tak mi bolo celkom zle.
A ešte sa bojím toho rizika, že by sa to neujalo alebo nebodaj zhoršilo, tak to už potom netuším čo s tým. A zaplatiť za to 800€ . Dilema :(

sofi_f
autor
20. jún 2020

@sunny8 krčky sa zlepšili? Ako to myslíš? Lebo pokiaľ viem, ďasná ustupene nedorastú už nikdy. Preto sa robí tento zákrok.. a ktorú kurkumu mas na mysli? Nejaký produkt , či ?

sunny8
20. jún 2020

@sofi_f no mám zuby opäť normálne
Trvalo to veľmi dlho kým sa mi to dalo dokopy.
Kurkuma normálne prášok nasypať na zubnú pastu na kefku a s tým čistiť zuby

lindusss2016
20. jún 2020

@sunny8 ustupene dasna nedorastu, pravdepodobne si mala iny problem

@sofi_f ja nvm, posudit, ako velmi to mam, podla mna velmi 🤷‍♀️ mam to na spodnej jednotke a ja som mala za zakrok platit okolo 100€, ale dr mi to opisoval, ze to je nic ten zakrok, ze len trosku neprijemne to bude, tak ja nvm no... ale moc sa mi do toho nechce, bojim sa

sofi_f
autor
20. jún 2020

@lindusss2016 tiež som z toho na nervy a ktory doktor , kde. ? Počula som, že sa tomu venujú aj v Rimavskej Sobote.

lindusss2016
20. jún 2020

@sofi_f ja som z juhozapadu 😁 najblizsie mam Nitru a tam je dr. Šrank

sofi_f
autor
21. jún 2020

@lindusss2016 aha. Ja som hľadala podľa referencií. Ktovie, či tá operácia môže aj uškodiť skôr ako pomôcť

peternu3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monika7772
6. máj 2023

@sofi_f dobrý deň prajem natrafil som práve na túto konverzáciu lebo hľadám niečo podobné prosím vás, našli ste nakoniec nejakého odborníka ktorý vám to urobil? Ďakujem

silvia92
Autor odpoveď zmazal
Zobraz