Uškodilo vám konvičkovanie?

misickaa4
30. nov 2022

Dobry den,

Bol mi zisteny zapal z dutin a orl lekar mi povedal , ze som si to mohla sposobit prave konvickovanim
Je tu prosim niekto kto ma skusenost ze mu konvickovanie uskodilo?
Dakujem

lula313
30. nov 2022

@misickaa4 a dávala si si prevarenu vodu?

misickaa4
autor
30. nov 2022

@lula313 no prve razy nie.

chanel_c
30. nov 2022

Prosum vas, voda musi byt prevarena ?

angi07
30. nov 2022

Voda musi byt prevarena!!! A ja to este prelievam aj cez servitku aby z rychlovarnej sa tam nedostali zvysky usadenin , alebo si kup dojcensku vodu a prevar to na sporaku, potom schladit cca na 37 C a tak ....vyplachujeme uz 3-4 roky a iba raz m som si sposobila same sebe zapal ucha lebo som pred vyplachom neuvolnila sprejom nos a tak som to vsetko zelene zatlacila do ucha....odvtedy si davam pozor , vzdy pred vyplachom treba uvolnit dychanie sprejom do nosa a az potom....

sisi4
30. nov 2022

tiez som nepocula o tom pouzit prevarenu vodu..

srnka79
30. nov 2022

@chanel_c ano, prevarena a vychladnuta na vlaznu, aby nepalila na zapasti. Ako mlieko pre dieta. Alebo ked vychladne uplne, tak sa dohreje. Je to napisane aj v navode od konvicky...

slavomira236
30. nov 2022

@misickaa4 konvickujem deti dlho už možno 4 roky denno denne všetko ok prevarenie vodu dávam morskú sol

janinah
30. nov 2022

Konvickovanie je pre alergikov.pre zasoplencov je suché teplo.fukanie nosa.kvapky do nosa prip.sinupret.

janinah
30. nov 2022

@slavomira236 ničis im prirodzené prostredie v zdravom nose

slavomira236
30. nov 2022

@janinah nič im nenicimlm deti boli stále choré odkedy konvickujem syn ešte chorý nebol inak je to už u nich sú ast hygieny tak ako si umývajú zuby tak si preplachnu nos...skôr by som im ničila nos rôznymi kvapkami spraymi do nosa tie nepoužívame žiadne ani nikdy nepouzivali

misinka20
30. nov 2022

@janinah Dobrú hlúposť si trepla. Preplách nosa je základ hygieny nosa najmä u alergikov. S malým chodíme od 3 rokov, čiže už 6 rokov do Lučivnej do kúpeľov a práve preplách nosa je tam gro základných procedúr.

lula313
30. nov 2022

@misickaa4 tak si si tam mohla zaniest baktériu. Ja som nasla hrozne prípady vo svete z konvickovania vodou z vodovodu. Preto treba dávať prevarenu vodu.

misickaa4
autor
30. nov 2022

@lula313 ake?

janinah
30. nov 2022

@misinka20 keby si čítala čo píšem....alergický nos a zdravý nos nie je to isté

sojorez
30. nov 2022

@misinka20 Ale ved to tam @janinah pise, ze konvickovat maju alergici. Mne orl tiez vravel, ze pokial je alergo problem,tak konvicka je super vec. Rovnako pri prevencii. Ale pri prebiehajucom infekte preplachy nie, aby sa infekt nerozsiril.

evaachesa
30. nov 2022

@misinka20 veď napísala uplne to isté čo ty....že konvickovanie je pre alergikov. 🤷

misinka20
30. nov 2022

@evaachesa odpovedám na jej druhý koment 🙈🙈 na ten, že deťom tym ničia zdravý nos... ten predtým som si nevšimla...

misinka20
30. nov 2022

@janinah nám v Lučivne lekárka hovorila, že preplach nosa je výborný pre všetkých, ak sa robí správne je to prevencia, takže nie len pre alergikov...

kataka10
30. nov 2022

@misickaa4 aj mojmu manzelovi sa to stalo. Ale on mava problemy s tazko priechodnymi dutinami. Aj z dovolenky pri mori si doniesol sople 🤷‍♀️

noji123
3. jan 2024

@misickaa4 ano mne a tiez to teraz riesim zatial mam len tlak v usiach kedze sa mi do ucha z konvickovania dostala voda a stoji to tam. Zatial mi nic nepomaha. Ti kt ste to nali co vam pomohlo?

misickaa4
autor
3. jan 2024

@noji123 mne to uskodilo v tom, ze som si infekciu rozniesla do celych dutin..zbavovala som sa toho dlho a tazko,.
Boli ste s tym na orl?

noji123
4. jan 2024

@misickaa4 ano boli ale zapal tam nevideli a orl lekar dokonca poradil konvickovat dalej. No v ziadnom pripade. Pomohli mi zataial kvapky burrow, ibalgin a trifed sirup. Stahuju pomaly zapal. Ja bolesti nemam len ten tlak v uchu a pocit ze tam nieco je.

misickaa4
autor
4. jan 2024

@noji123 po mojich skusenostiach sa aj orl lekari odlisuju v nazoroch...jeden povie tak, druhy inak..
Tak skore vyliecenie