Uskladňovanie liekov v chladnicke

25. máj 2024

Ahojte. Môžu sa dať lieky do chladničky? Lebo v lete máme veľmi teplo v byte. Napr. Cmulacie tablety na hrdlo, očné kvapky, sprej do nosa atď.. dakujem

osky
25. máj 2024

Neviem ci mozu
Ja ale mavam bezne

viestta
25. máj 2024

Na kazdom pribalovom letaku je napisana pri akej teplote sa maju lieky skladovat, podla toho sa treba riadit

autor
25. máj 2024

@viestta to viem. Ale skoro na všetkých je do 25 stupňov . A mám v byte oveľa viac

viestta
25. máj 2024

Tak to poukladaj na vrcnu policu na dvierkach, lebo liekom skodia aj nizke teploty. Ja mam vsetky lieky v skrinke v kuchyni aj cez leto a nic sa im nestalo. Ale viac ako 30 v byte nemame, pochybujem, ze v tej skrini bude viac

zuzuliennka1
25. máj 2024

tak ich v lete drz v kupelni napriklad (ak tam nemas susicku), v nejakej extra nadobe. do chladnicky mozu ist len lieky, ktore to maju vyslovene uvedene v navode, vacsina sa drzi pri izbovej teplote a ak aj mas viac stupnov doma v lete, chlad v chladnicke by im uskodil rovnako, ako prilisne teplo

luccija
25. máj 2024

Nie, nedávaj ich tam.V skrinke nemôžeš mať viac ako 25 st

autor
25. máj 2024

Minulý rok som mala 37 stupňov a roztopil sa mi jeden druh liekov. Keď som ich vyberala s obalu mala som bielu ruku. Tak neviem

zuzuliennka1
25. máj 2024

takze v lete doma nemas ani ovocie na linke, ani nic vylozene, ani ziadne potraviny ktore treba skladovat v suchu, v skrinkach pri normalnej teplote? a neuvazovala si nad klimou ked mas taku saunu?? ved to sa neda existovat, ked mas v byte 37

lakebabe
25. máj 2024

Všetky lieky mam vo veľkých dobách v linke v najvyššej skrinke, nikdy sa im nič nestalo. V chladničke mam len lieky co sa môžu rozpustit ako masti atď

zuzuliennka1
25. máj 2024

@lakebabe niektore lieky po otvoreni musia byt v chlade

lakebabe
25. máj 2024

@zuzuliennka1 to ale asi nebudú štandardné tabletky v blistroch ešte som sa s tým nestretla

zuzuliennka1
25. máj 2024

@lakebabe ved ale lieky nie su len tabletky. 🙂

viestta
25. máj 2024

@zuzuliennka1 preto sa treba riadiť tým co sa píše v pribalovom letáku, lebo všeobecne platné pravidlo nie je

lakebabe
25. máj 2024

@zuzuliennka1 však jasné ja volám lieky hlavne klasické tabletky to mam v skrinke a masti kvapky a veci co majú ísť do chladničky tam mam aj Sirupy

taktotedanie
25. máj 2024

Ako dokazes zit v byte kde je 37stupnov? 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ to nerozmyslas nad klimou?