Urobila sa vám po trhaní hornej stoličky diera do dutiny a robili vám plastiku?

1. dec 2022

Dobrý deň máte niekto skúsenosť že by sa vám po trhaní hornej stoličky urobila diera do dutiny a museli vám robiť plastiku? Dr mi nechce vytrhnúť zub nakoľko na RTG zistila že mi zasahuje do dutiny a posiela ma na stomatochirurgiu pre prípad že by vznikla táto komunikácia a museli robiť plastiku. Mám z toho fakt strach. Prosím o hociaké skúsenosti. Ďakujem

sojorez
1. dec 2022

Mne robili plastiku, kedze pod korenom zuba bola cysta. Mala som to robene v celkovej anesteze, ale pred takmer 20 rokmi.

adina12
1. dec 2022

vznikla mi takato komunikacia pri trhani hornej 6, nebola velka, ale neudrzala sa tam ta krvna zrazenina na to aby sa to hojilo, takze ma moj zubar poslal na stomatochirurgiu, kde mi zosili dieru po zube s tym, ze ak sa to nebude hojit, tak potom plastika. Postupne to zrastalo ale mala dierka stale ostavala, uplne sa mi to zacelilo asi po 7 mesiacoch

kacena4
1. dec 2022

neboj sa urcite je lepsie ist na to cez stomatochirurgiu, kde su na to profici. sestrynmu svokrovi pred par tyzdnami takto trhali zub a nakoniec ho museli celeho sit nakolko mu pri trhani posunuli celu sanku 🙂 preto je lepsie chirurgia kde su na to odbornici a nic take sa nemoze stat drzim palceky

dixitka
1. dec 2022

Fúha, mne tak vytrhli hornú stoličku, keď som mala cca 12 (ešte mliečny zub) a mala som dieru do dutiny - keď som do zapchatého nosa fúkla, vzduch vyšiel von cez tú dieru po zube 😳 bolo to riadne nechutné, ale žiadnu plastiku mi nerobil, len na to niečo napatlal a povedal mi, nech si dám pozor a nekýcham, najlepšie aspoň mesiac 👌 zahojilo sa to samo. Ale teda neviem, akú veľkú som mala tú dieru, zrejme len maličkú

samuelson35
1. dec 2022

Mne sa to stalo presne ako píše @dixitka, poslali ma na plastiku a potom mi večer dr. volal, či som ok, lebo to nie je sranda. Zošili, mala som riadne modriny ale bolo to bez komplikácií.
Ak chceš, napíš mi IP

autor
2. dec 2022

@samuelson35 ďakujem pisem

21janula21
12. okt 2023

Mozem poprosit info, ako sa to hojilo a podobne? Dnes sa mi to stalo po trhani 6ky. Zubarka mi to zasila ale aj napriek tomu mi tam píska.

samuelson35
13. okt 2023

@21janula21 pískať by to už nemalo, to asi nezašili dobre, snáď sa to rýchlo samo zaplní🙏. Mne to zašili na stomatochirurgii - vraj plastika, asi týždeň to bolelo, potom vybrali stehy a bolo dobre, akurát som ešte aj mesiac nesmela nič ťažké dvíhať a predkláňať sa - na to pozor aby si nedopadla.
Určite žiadna plaváreň, posilka a pod.
Ja som mala dlho ešte modriny až na krku, ale to bola len estetická záležitosť...
Veď aj by sa ti to nezdalo, behni radšej v pondelok dať skontrolovať. A ak by bolo zle cez víkend aj na pohotovosť.
Ak bude všetko ok, pri vyberaní stehov to dr. určite skontroluje.

21janula21
14. okt 2023

@samuelson35 ďakujem a chcem sa opýtať čítala som ze by sa nemalo ani kychat a ani smrkat nos. Viete mi prosím poradiť fintu ako spravne pri tomto kychat

dominikamak68
16. feb 2024

@samuelson35 ahoj síce je to už staršia téma ale chcem sa opýtať akurát mam to iste je to 3 deň po zákroku, mali ste prosím Vás aj opuch, ak áno kedy zmyzol a tiež tie bolesti sslabli dňami alebo?