Upchatý slzný kanálik - liečba

monika35493
18. dec 2023

Ahojte, podarilo sa niekomu vyliečiť upchatý kan. pomocou denno dennej masáže ? Máme masírovať 2 m a prísť na kontrolu. Už prešiel mesiac a pol a žiadna zmena. Rada by som sa vyhla zákroku 😭
Malý má 5 mesiacov

monro
18. dec 2023

Moja dcérka to mala od narodenia. Robili sme všetko možné ale nakoniec sme boli dať kanáliky prepláchnuť, mala dva mesiace vtedy. Odvtedy bol pokoj.

gabka123123
18. dec 2023

Ja som masírovala kanáliky, nakoniec mu odtiaľ vyšiel hnis a už bolo ok.Myslím , kolo 7-8 mes....
. V zahraničí sa prepichuje až po roku. Pretože do roka, myslím že v 90 percent upraví sám! Mňa pedi posielala už na očné ale ja som to vyriešila doma. Očká mal zapálené viac krát a 1-2 X musel mat aj atb. Ale lepšie ako prepich. . Tu na MK je k tomu dlhokanska diskusia. Prečítaj si celé. Daj si vyhľadať upchatý slzný kanalik. Držím palce 🤲

basulaak
18. dec 2023

@monika35493 moj to mal od narodenia. Nemasirovala som mu to. V 13 mes bol objednany na preplach a 3 tyzdne pred zakrokom mu to zmizlo. Vraj z toho vedia niektore deti vyrast ked sa im rozsiria kanaliky. Odvtedy nemame problemy, na jar bude mat 3 roky.

vikusjk
18. dec 2023

@monika35493 nam pomohol len zakrok. Bola to chvilka a od vtedy bol pokoj

proximaa
19. dec 2023

Nemusis sa bat zakroku, je to rychle a nebolestive

luccija
19. dec 2023

@monika35493 nepomohlo stále slzilo pomohol až preplach v 6 m

mima172
19. dec 2023

@monika35493 Moja dcéra s tým mala problém od narodenia. Sem-tam po masáži vyšla tá tekutina (hnis?) ale aj tak sa to opakovalo často. Tiež som sa všemožne chcela vyhnúť preplachu, no, keď mala dcéra 1 rok, tak sme šli na preplach a odvtedy je pokoj. Jedine, co ľutujem je, že sme nešli skôr.

bella617
19. dec 2023

Moja dcérka sa trápila od narodenia, vkuse kvapky, čistenie, ,masirovanie...po roku nás objednali na zákrok a vtedy ako keby utalo a prešlo to same🙂 máme dva rocky a pokoj🙏

taktotedanie
19. dec 2023

Zbytocne niekedy predlzovat trapenie dietata

monro
19. dec 2023

@taktotedanie presne. Hovorim si, ze radsej to vyriesit, neprijemnym ale ucinnym sposobom, co preplach urcite je, ako by malo dieta napriklad do roka viacmenej stale tecuce, hnisave oci.

bella617
19. dec 2023

@monro naša doktorka bola rázne proti takému zákroku skôr ako po dovŕšení jedného roka...

taktotedanie
19. dec 2023

@bella617 doktorka? Pediatricka?

jesenzima
19. dec 2023

@monika35493 ja som synovi masírovala, kvapkala a prd to pomohlo. Trápila som ho niekoľko mesiacov, lebo podľa doktorky to malo prejsť. Neprešlo. Išla som k druhej, tá mu urobila preplach, dve minúty reval,odvtedy bol s tým kľud. Keby som to vedela, dám mu to preplachnut hneď ...

monro
20. dec 2023

@bella617 ja som sa stretala skor s nazormi lekarov, ktori odporucali vykonat tento zakrok do 6 mesiacov. Teda cim skor. Ide o sondaz kanalika, ziadne prepichovanie v pravom zmysle slova. Ja som bola na tomto zakroku s oboma detmi a vyriesil sa dlhotrvaujuci problem za 5 minut aj s placom.

bella617
20. dec 2023

@monro vidím,že názorov je viac...my sme s tym chodili k očnej lekárke, snažili sme sa to riešiť,ja jej samozrejme dôverujem...spominala,že v zahraničí sa tento zákrok robí až od roka a v podstate väčšine deticiek to prejde same...myslím,že každý prípad je individuálny, u nás bol zvolený tento postup...ako hovorím, čo platilo na nás nemusí pomôcť inym

bella617
20. dec 2023

@bella617
@taktotedanie ocna ĺekarka

monro
20. dec 2023

@bella617 áno, bude to rôzne. my sme to tiež riešili s očnou. dcérka mala od narodenia neustále nejaký výtok z očí. raz hnisavý, po preliečení vodový a tak dookola.

zuzubb007
20. dec 2023

Ocna to prepichne a nebude sa trapit ani dieta ani vy, tiez to mali obe deti a teda cistenie ani kvapky nemali ziadny efekt, po prepichnuti okamzity pokoj

taktotedanie
20. dec 2023

Ako ocny lekar jednoznacne ist na zakrok

2023zuzka2023
2. júl 2024

@taktotedanie dobrý deň, prosím vás, môžem sa opýtať, ako prebieha vyšetrenie, pri ktorom sa u malého dieťaťa (10m) zisťuje prípadne upchatie slzného kanálika? Ďakujem.

taktotedanie
2. júl 2024

@2023zuzka2023 dieta sa zabali do velkej bielej plachty, drzi ho jedna ci dve sestry a lekar vysetruje