Upchatý nos, a to hlavne po upratovaní

lilyianka
5. feb 2017

Ahojte,
Mam taky problem....väčšinou vždy chvíľu po tom,čo upracem cely dom sa mi upcha nos....nemôžem cez neho dýchať a dýcham ústami...je to dosť nepríjemné keďže sa to deje skoro každý víkend....vacsinou upratujem v sobotu a teda jedna sa o wc,kúpeľnu,kuchynu,prach,vysavanie a umyvanie podlah.....onedlho nato zacnem kychat ako besna,aj niekolkokrat za sebou...mame doma 2 psov,naschval sme kúpili aj antialergicky vysavac a silny,aby yo riadne vysavalo psie chlpy....myslela som,ze yo pomoze a nic....toto sa mi deje uz par mesiacov,predtym mi nic nevadilo a teraz skoro kazdy vikend zazivam takuto situaciu....o co by mohlo ist? Mam toho uz plne zuby,v nose ma skriabe a stipe....avsak vzdy sa z toho vyspim...to znamena,ze rano je poväčšine vsetko ok
Mate nejaké rady ci tipy co yo moze byt?

moni244
5. feb 2017

@lilyianka alergia na prach

lilyianka
autor
5. feb 2017

@moni244 a co sa s tym da robit?

moni244
5. feb 2017

@lilyianka žeby lieky na alergiu? ja neviem, nemám alergie, pýtala si sa, čo to môže byť, poradiť si už musíš sama

vroni
5. feb 2017

Na prach? Toto mi skor vyzera ako alergia na nejaku chemiu v cistiacom prostriedku. Skusila by som jeden tyzden vsetko vycistit len octovou vodou (teda ak znesies octovy smrad pri cisteni). Dezinfikuje a cisti rovnako, ako bezne domace cistiace prostriedky a uvidis, ci ti bude sposobovat rovnake problemy....

lilyianka
autor
5. feb 2017

@vroni tiez ma napadli cistiace prostriedky...predsa len pouzivam ich hned niekolko a teda urcite su to riadne ekrazity...skusim vycistit bez nich a uvidim ci mi to pomoze...
Pred 4h.som skoncila s upratovanim a stale kycham a hrozne ma svrbi nos...to estedo vecera budem vyzerať

tenerifka
5. feb 2017

@lilyianka Alergia na roztoce?
Ja zijem pri mori-v oblsti, kde je vysoka vlhkost a presne toto iste som mavala, ak som upratovala skrine, pripadne vytahovala veci, ktore boli dlhsie ulozene v skrini(napriklad vianocne ozdoby ci zimne oblecenie). Zacala som v tychto situaciach pouzivat masku s filtrom na tvar a odvtedy mam pokoj. U lekara som nebola a ani nepojdem, kedze viem co mi je a lieky by som aj tak nikdy nebrala.
Upratujem len priebezne,na vacsie upratovanie mam zaplatenu pomoc.....

eeffka
5. feb 2017

@lilyianka alergia na prach. Riesenie? psy prec, viem ze nechces pocut, koberce prec, zaclony prec, decky, plysaky a ine pracholapace prec, a zmyvat namokro 2-3x tyzdenne

alebo sa zmierit s tym ze 1x tyzdenne budes kychat.