Únik moču pri športe

lienkafoj
11. máj 2013

Baby mam problem. Nemozem skakat na trampoline, bojim sa pobehnut, o svihadle ani nehovorim... Vzdy mi cvrkne. Cim dalej je to horsie. Vcera som bola na diske, a pri vacsom vyskoku som sa neudrzala. No.... Zabudla som sa.... Este ze som mala slipovu vlozku... Aj vam sa to stava? Ako mam s tym bojovat? Cvicila som aj panvove dno ale asi som divna, ked cvicim tie cviky tak sa tak vzrusim ze az...Viem ze podobne diskusie su ale tam preberaju tehotensku a smiechovu inkontinenciu

aristka
11. máj 2013

posiluj spodok brucha ,cviky asi poznáš a najlepšie je posilovanie panvového dna, no čo budeš mať orgazmov niekoľkokrát dennne povedz mužovi nech ti závidí 😀

saska.t
11. máj 2013

@lienkafoj toto by som uz riesila u Dr., pretoze sa to moze uz len zhorsovat 😉

barbishkamiracle
11. máj 2013

@lienkafoj ahoj. mnoho zien na po porodoch oslabene svalstvo panvoveho dna. poradim ti niekolko cvikov, ktore ked budes cvicit naozaj poctivo a to kazdy jeden den si vyhradis pre seba 15minut, do 3-4 tyzdnov budes citit vyrazne zlepsenie ;).

1,
poloha: podpor kľačmo, 90stupnov v ramennom a bedrovom kĺbe
pohyb a dychanie: s nadychom dvihnem lavu ruku a pravu nohu do vysky chrbta, vtiahneme brucho, stiahneme sedacie svaly a s vdychom vratime spat a vystriedame koncatiny.zopakuj na kazdu stranu 10x.
2,
poloha: ľah na chrbte
pohyb: dvíhanie panvy a krížovej oblasti chrbtice
dýchanie: nádych,stiahneme sedacie svaly a zvierače, vtiahneme bruško okolo pupka dovnútra,držíme a voľne dýchame 6 sekúnd.Po 6tich sekundách svaly ešte viac stiahneme a výdych ústami.zopakuj 10 x
(po tyzdni zacni opakovat 20x, dalsi tyzden 30x)

okrem tychto 2 cvikov skusaj trenovat svalstvo panv.dna tak, ze ked pojdes cikat, skus v polovici cikania moc zastavit, chvilku podrzat a zase pustit a podrzat. zo zaciatku to bude neprijmne...ale po par dnoch to bude fajn.
dalej, ked budes varit, vysavat, ci umyvat si zuby, skus vedome zatiahnut konecnik, posvove svaly akoby dovnutra a vydrzat tak niekolko sekund, az minut 🙂.
ked zacnes na sebe makat, lekara potrebovat nebudes.
prijemne cvicenie zelam.

lienkafoj
autor
11. máj 2013

Dakujem za info, s lekarom by som to nerada riesila ale asi vybehnem pre istotu. Mam ist obvodnej a ta ma posle na urologiu ano? Skusim poctivo tie cviky, je to narocne ale nevzdam to.

barbishkamiracle
11. máj 2013

@lienkafoj drzim palce.keby si mala nejake otazky k cvikom, smelo sa pytaj. S tymto problemom sa mozes obratit aj na gynekologa. ak to bude na riesenie,on ti povie, co dalej...

modrofuzik11
12. máj 2013

existuje aj jedna pacientska organizacia InkoForum. www.inkoforum.sk. skus napisat tam. viem, ze kamoska tam pisala a oni jej dokonca nielen poradili ale aj nieco na vyskusanie zadarmo poslali. vraj boli velmi mili.

nikusik555
29. jan 2014

Ahojte. Mám taktiež podobný problém ako kolegyňa. Síce som sa snažila cvičiť, ale dlho mi to nevydržalo. Bohužiaľ to však ani časovo nestíham. Ráno škola, potom práca a potom som rada, že sedím. Je to veľmi nepríjemné a rada by som sa spýtala, či na to niečo beriete. Je toho strašne veľa popísané, ale ako hovorí lienkafoj, tak len o tehotných ženách. Kamarátkin frajer (lekárnik) mi poradil od Valosunu tekvicové tabletky. Hovoril, že sa zaoberajú viac-menej probiotickými a prebiotickými vecami. Máte s niečím podobným skúsenosti?

janicka1977
29. jan 2014

Navstiv urologa

emanka
30. jan 2014

@lienkafoj ahoj, ja som to mala tiež, volá sa to stresová inkontinencia. Dá sa to liečiť liekmi alebo operačne. Ja som bola na operácii, laparoskopicky, v spinálke. Odvtedy mám pokoj a môžem konečne behať, skákať, cvičiť. Určite choď k obvodnému a potom k urológovi. Ja som to povedala gynekológovi a ten ma poslal urológovi, ale teraz potrebuješ výmenný lístok od obvodného, ja som pred rokom a pol nepotrebovala. .....neodkladaj to!

milkav03
28. aug 2014

ja tymto trpim uz asi rok.. po porode druhej dcerky.. a nie a nie sa toho zbavit.. momentalne asi mesiac ficim na Incovenal Comfort a zatial si mozem iba chvalit.. samozrejme sa snazim aj cvict.. a posilnovat svaly.. a tak..zatial si to velmi chvalim. dufam ze to pojde tak aj dalej. a zbavim sa tejto neprijemnosti uplne 🙂

amandas
30. sep 2014

mne cvicenie moc nepomohlo.. asi od leta uzivam Incovenal Comfort.. a vidim zmenu.. ale stale to nie je uplne tip top.. no chce to cas.. takze cakam a verim ze sa to vdaka Incovenalu strati uplne 🙂 pretoze zatial som uplne nadsena

adka455
22. nov 2014
Používateľ adka455 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adka455.

Ahoj, ja mám tiež v ubľube trampolíny aj jogu a občas sa mi tiež stalo že mi proste cvrklo ... zistila som, že odkedy mám sedavú prácu asi mi to tam dole nejako ochablo alebo čo. ie cviky na panvové dne treba cvičiť, proste svaly sú svaly...ak ťa to vzrušuje o to lepšie nie? 🙂 a ja som si kúpila ešte Incovenal Comfort - to mi odporučila gynekologička. Sú ta tabletky ale nie na báze hormónov takže mi vyhovovali a táto kombinácia cvičenia a incovenalu mi velice pomohla.

tamaram283
6. dec 2014
Používateľ tamaram283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tamaram283.

Dakujem za rady 🙂 ja som bola zufala uz lebo som vkuse behala na wecko v praci a to som este mlada zena 😲 isla som si kupit ten Incovenal Comfort co ste pisali a zabralo to 🙂 hlavne sa necitim trapne pred ludmi lebo to ma stvalo najviac...

katarinka2222
11. dec 2014

Ahojte, ja cvicim Kegelove cviky, tu je dobry link na to http://www.mamatata.sk/node/450789, problemy prisli po porode a uz sa nepocikvalo len male aj aj mama :D nastastie klop klop sa to zlepsilo, popri cviceni uzivam aj Incovenal Comfort, treba cvicit a doplnit to Incovenalom a je to 🙂

barbora_789
10. apr 2015
Používateľ barbora_789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barbora_789.

Kegelové cviky + ive inkontinstop 🙂 to pomohlo mne, dokonca aj po vysadení som už problémy s únikom moču nemala.. klop klop 🙂

modrofuzik11
10. apr 2015

cvicit a cvicit. existuju specialne vlozky na unik mocu, dokonca ich moze predpisat aj gynekolog. akokolvek, je lepsie sa tohto problemu uplne zbavit prave cvicenim. su aj operacne moznosti, ale to je na zvazeni kazdej z nas. existuje aj obcianske zdruzenie www.inkoforum.sk. skus napisat, mozno ti nieco poradia.

tomasko9
11. apr 2015

🙂 🙂 🙂 🙂 super cviky 🙂 🙂 🙂

denda78
14. máj 2015

Ahojte aj ja mám pri cvičení sem tam malinký únik moču- hlavne pri skákaní na švihadle, a to s dcérou robím naozaj rada 🙂
Vyskúšala som si kúpiť ten Incovenal - inak v Dr. Maxe majú super cenu (15,50)tak som si kúpila hned 2 balenia ked je v akcii. Vybrala som aktuálne prvé a začínam druhé- zlepšilo sa to výrazne. Odporúčam a okrem iného neobsahuje to lepok čo ma vzhľadom k celiakii potešilo 🙂

weronica6290
11. jan 2016

@emanka ahoj, prosím ťa, ako prebiehala tá operácia?.. Mne uniká moč len pri skákaní - chodím cvičiť a v priebehu cvičenia si musím 2x vymeniť vložku, pretože mi samovoľne ujde moč.. :( som z toho nešťastná, mám len 25 rokov..

denda78
11. feb 2016

@weronica6290
to je prejav klasickej stresovej inkontinencie- nasaď si incovenal 2x denne jednu a posilní ti to svaly panvového dna. Ja to už beriem asi 10 mesiacov a pomohlo mi to mega. Vložku nosím už len pre istotu ale nič. 🙂

valentinkaa
11. feb 2016
Používateľ valentinkaa je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od valentinkaa.

musis posilnovat svaly 🙂 a incovenal by mohol tiez pomoct.

alezbet
11. feb 2016
Používateľ alezbet je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od alezbet.

cvicit cvicit cvicit 🙂

angie099
16. mar 2016

@denda78 incovenal ma nejaky vplyv na antikoncepciu??? Ďakujem pekne

lenka2411
26. mar 2016

@lienkafoj ach, tymto trpim uz pekne dlho. Prave som sa vratila z behu a musela som si vymenit nohavicky aj nohavice... Tak som si sadla za PC, aby som zistila, ze ci som len ja nejaka divna.... ale ako vidim, sme v tom viacere...Panvove dno posilnujem, ale ked zabudnem je to ovela horsie. Skusim vsetko co baby poradili.

sandrasstini
26. mar 2016

incovenal neobsahuje ziadne hormony? moze sa brat dlhodobo? moja kamoska ma take problemy ale hanbi sa ist k lekarovi a tabletky videka na reklame ale ze ci to neni nahodou ore starsie zeny
@denda78

maximma
19. feb 2017

dolezite je posilnenie svalstva panvoveho dna, vyuzivaju sa rozne rehabilitacne pomocky. Dolezite je vstupne vysetrenie. U nas na rehabilitacii sa dava najprv vstupny dotaznik, potom protokol o vstupnom vysetreni, kde si klientku musime vysetrit per vaginam, aby sa zistila svalova sila a na zaklade tohto vysetrenia sa stanový rehabilitacny plan. Nieje to problem len zien po porod. Panvove dno moze byt oslabene, alebo naopak pretazene aj nevhodne voleným sportom, sedavým zamestnaním.....v kazdom pripade sa s nim da pracovat.

worthing
29. mar 2017

ahojte ako dlho sa moze uzivat tento liek ??/

map0007
20. mar 2018

@lienkafoj dobrý deň 😀 ako ste riešili prosím ten únik moču.Ďakujem.

sabca99
20. mar 2018

@map0007 Záleží v akom rozsiahlom štádiu to je, ale treba to prebrať bez pochýb s urológom 🙂

lienkafoj
autor
20. mar 2018

@map0007 nebola som u urologa, pomohli cviky na panvove dno 😉