Unavená z práce

26. aug 2024

Ahojte prosím je v podľa vás možné bol človek unavený z práce pri ktorej celý deň sedí ?..lebo ja mám sedavu prácu kde riešim faktúry platby zmluvy a podobne pracujem 8, 5 hodiny denne , jeden v dni týždni 10 hodín.praca je nárocna a keď prídem domov môj muž sa čuduje že z čoho som unavená keď celý deň len sedím ..( on má prácu kde sa nachodi)....dokonca ma.posiela k lekárovi že či náhodou nie som chora keď ma.sedava práca tak unavuje .

andrea_82
26. aug 2024

Samozrejme. Existuje aj psychicka unava, nie len fyzicka. Musis sa sustredit, aby si neurobila chybu, co je tiez namahave.

autor
26. aug 2024

@andrea_82 áno presne navyše komunikujem so zákazníkmi veľa.krat nepríjemnými a agresívnymi

niki35
26. aug 2024

Aj ja mám sedavé zamestnanie, mám zodpovednú prácu a som unavená po práci ale asi skôr mentálne. Stále pozerať do počítača, riešiť problémy, dávať pozor a aj chrbát nie je to čo bolo kedysi z toho sedenia

domkakvet
26. aug 2024

Samozrejme, ze mozes byt unavena aj zo sedavej prace.

ivik4
26. aug 2024

Pri sedavej praci za compom som ako zbity kon,mna to ubija. Viac ako ked celi den chodim

maranta_leuconeura
26. aug 2024

Mentalna praca je podla mna horsia. On si po manualnej moze vylozit nohy pred telkou, ja niekedy potrebujem po kukani do pocitaca a rozmyslani vecer uz len ticho a zatemnene, nevladzem uz prijimat ziadne signaly 😒

autor
26. aug 2024

A navyše pracujem v kancelárii bez klímy

t1nusa
26. aug 2024

pred materskou som pracovala v banke na infolinke a chodila som domov neskutočne unavená… 8.5 hodín za PC, riešila som telefonáty nahnevaných, často agresívnych a vulgárnych klientov, sťažnosti cez emaily a podobne a bolo to naozaj veľmi vyčerpávajúce, nehovoriac o tom, že som potom nemala chuť sa rozprávať, len si ľahnúť do postele alebo na gauč a pozrieť si dobrý film pripadne rovno ísť spať, takže na tvoju otázku - áno, môžeš byť unavená aj keď v práci prevažne len sedíš

hankab
26. aug 2024

Toto su vecne rozpory medzi ludmi co pracuju fyzicky (a nikdy nepracovali hlavou) a psychicky/mentalne. Jedna strana druhu nechape. Tiez obcas moj utrusi, ze z coho som taka unavena - robi fyzicky.
Autorka, mam to tak ako ty, denne vybavim 1000 veci, 2-7 porad, stale niekto zadava ulohy, drzim si v hlave nedoriesene veci niekolko tyzdnov/mesiacov. Robim nieco a 100x denne zazvoni telefon, alebo mi niekto vbehne do kanclu a stoji mi pri stole kym ho “neobsluzim”, nevybavim nieco co akutne potrebuje doriesit. Cloveka to ubija, hlavne ten multitasking, ked 1 vec robi na 7x, lebo stale nieco urgentnejsie vybehne. Po celom tyzdni sa citim ako mumia, mnohokrat pridem domov, cumim do blba, premyslam nad tym co vsetko som nestihla a s cim dalsi den zacnem. Je to velmi vycerpavajuce, a clovek ktory robi fyzicky sa sice narobi, ale velakrat mu odpada tato cast prace, aby stale rozmyslal nad terminmi, nedokoncenymi ulohami atd. Buchne dverami na satni a ide domov s relativne cistou hlavou. Ja sa bojim niekedy aj zobrat si volno, lebo pracu za mna nikto nezrobi a ked sa vratim po par dnoch naspat, tak som uz po prvom dni a dohanani zameskaneho unavenejsia ako pred tym volnom.

laura164
26. aug 2024

Vieš čo ja robím 3 roky v kancelárii, ja som totálne KO.. predtým som mala prácu 12tky kde som sa nabehala, ale bola som v pohode. Myslela som si, že práca v kancelárii bude kludnejsia, ale nie je, som vyčerpaná, že neviem doma už ani rozmýšľať

katica06
26. aug 2024

Tiež to mám podobné, mne pomáha pohyb( pár km venčenie psa) alebo fyzická práca pri ktorej netreba rozmýšľať (záhrada)

zobaka
26. aug 2024

ja som priserne unavena (kancelarska robota) robim s ludmi, pridem domov a nedokazem existovat, musim si zdriemnut, vycicana z energie

michaela329
26. aug 2024

Ja som takúto prácu robila a áno, je to normálne. Kompenzácia je pohyb, premôž sa k prechádzke, joge, behu... uvidíš, že to pomôže. To je taký hlúpy predsudok, že sa človek narobí len v manuálnej práci.

pinkgirl
26. aug 2024

Taktiež sedím v kancelárii a som dobitá po práci. Oči aj telo dostáva zabrať zo sedenia za PC, a už ma rok bolieva pravá ruka v zápästí - doky mi vravel že preťažená z práce na PC. A veru tak, kedykoľvek si vezmem voľno, práca na mňa počká. Nikto ma nezastupuje a stále prichádzajú nové úlohy ktoré sú urgentnejsie...

mamalen
26. aug 2024

@hankab uf .. nepreacujes v HR? Silne mi to pripomina moju pracu :(

hankab
26. aug 2024

@mamalen nakupca/customer service/planovac/fakturant/logista v jednom.. neviem co som este zabudla. 3ja kolegovia zo 6 odisli, k tomu ma stale niekto dovolenku a zastupujem. Je to psychiatria a obcas mam fakt pocit, ze ma ta praca raz privedie do hrobu.

lonely66
26. aug 2024

sedavé zamestnanie je náročnejšie, než manuálna práca, teda aspoň mňa. človek je viac zničený, unavený...

mamalen
27. aug 2024

@hankab to je hrozne…potom sa mozeme cudovat, ze 40rocny umieraju na mozgove prihody ☹️ velmi zla doba toto