Únava - prekonané pľúcne chlamýdie, borelióza, mononukleóza, Covid-19

rozvod
26. sep 2022

Dobrý deň,
chcela by sa Vás spýtať, či máte aj Vy neprekonateľnú únavu.
Ja som asi v roku 2018 prekonala pľúcne chlamýdie, boreliózu a mononukleózu. Zistili mi to asi až po 8 mesiacoch, čo som chodila stále s teplotami do práce, padala som od únavy, boleli ma kĺby. Brala som dosť dlho antibiotiká a odvtedy to ide so mnou dole vodou.

Neustála únava. Ale to nie je taká únava, akoby po športe alebo po práci, že je človek unavený. Toto je taká bolestivá únava, ktorá sa nedá ovládať, zaspím hocikedy aj v práci pri stole. Skrátka ja už nevládzem. Štítna žľaza je OK aj cukor mám OK.

Minulý rok v lete som dostala covid, priebeh bol OK, ako silnejšia chrípka. Pocovidové vyšetrenie v pohode a potom asi dva mesiace po tomto všetkom som skončila v nemocnici na pohotovosti, tlak 220/145. Dovtedy som mávala nízky tlak, nikdy som nebrala lieky na tlak a teraz prešlo 10 mesiacov a už mám 8.lieky v poradí. Čo mám stále vysoký tlak, hlavne ten spodný. Nepomáhajú bylinky, tinktúry, cvičenie, diéta, nič.
No a po covide som prekonala zase pľúcne chlamýdie, samozrejme moja lekárka tomu nechcela veriť, keĎ som žiadala urobiť vyšetrenia krvi, že mám zase tie isté príznaky. Potom mi volala, že áno mala som pravdu, tak zase až po 3 mesiacoch mi to zistila .

No a odvtedy som už úplne K.O. Ešte toto leto to bolo vcelku dobre, dosť som aj schudla, cvičím, držím diétu, ale od augusta je to neznesiteľné. Opäť vysoký tlak, teploty, únava. Keď to na mňa príde, tak nevládzem ani vstať a ísť na wc, nevládzem v práci ani dorobiť prácu, zaspím pri pc, skrátka takto nemôžem fungovať. A nikto mi nevie alebo nechce pomôcť.

Máte s tým niekto, prosím Vás skúsenosti. Na akého lekára sa mám obrátiť ? Alebo existujú nejaké bylinky alebo nejaký liečiteľ, čo by mi pomohol ? Ja si už pripadám ako hypochonder, už sa hanbím chodiť k lekárke, keĎ vidím jej pohľad.
Ďakujem pekne za rady a pomoc.

anjelicek26
26. sep 2022

Kamaratka ma po borelioze taketo stavy a je na invalidnom dochodku ciastocnom...proste 8h v praci nezvlada... pracuje tri dni v tyzdni, lebo financne to nestaci samozrejme...

rozvod
autor
26. sep 2022

@anjelicek26 ale to nám nedokáže nikto pomôcť ? Veď takto sa nedá fungovať, už aj doma sú zo mňa hotoví a ešte tento vysoký tlak po covide, no normálne je zo mňa invalid 🙂 . A to som dovtedy bola zdravá, športovala som, zdravo som sa stravovala a teraz nevládzem vôbec nič. Som z toho zúfalá. Keby aspoň existovala nejaká klinika alebo niekto, kto mi urobí kompletné vyšetrenie.

anjelicek26
26. sep 2022

@rozvod ja o nicom neviem :( Kamoska takto funguje - nefunguje - uz par rokov, ziadne zlepsenie tam nevidim :( Viem, ze upravovala stravu na protizapalovu - teda cukor, lepok von... pridala vela bobuloveho ovocia... a vitaminu C... musim sa jej opytat, co este... ale vravim nezda sa mi, ze by to nejako pomohlo.

zuzzkka
26. sep 2022

@rozvod napis tejto pani na fb: https://www.facebook.com/lenka.goldsmidova
V covidovej skupine na fb dava vela prispevkov presne o takychto postinfekcnych unavovych syndromoch, sama ma cfs (chronicky unavovy syndrom), naozaj tomu rozumie. mozno ti bude vediet nieco konkretne povedat, poradit. tvoje problemy urcite nie su vymyslene ani prehnane, naozaj to existuje a po covide aj inych infekciach silnych to ma zial dost ludi :(

levany81
26. sep 2022

@rozvod dobrý deň, ja mam po tejto diagnóze, presne to iste. Na začiatku bola hrozna únava, bolesti svalstva. Infektolog vyšetril krv, preliečenie presnymi ATB, potom návšteva bylinkarky, tinktúry, čaje, veľa som pila dusku materinu, a echinaceu. Infektologicka mi dva krát naordinovala dva krát injekcie na podporu imunity polyoxidonium, tuším s polročným odstupom som vybrala 10 a 10 injekcií. Chlamýdie som preliecovala inhalovanim gafra, nahrievanim horským slnkom, preplachy kanvičkou zo soľou, prehrieva la som jazvecou masťou s bylinkami, na boreliu som si striedala tinkturu orechovu a z oregána, mala som chvíľu aj mms nasadené a tak celkovo som striedala byliny a prírodné produkty v podobe kapsúl na podporu imunity, väčšinou cez bylinkarku, nie z lekárne, teraz som po odbere krvi z chlamýdii úplne vyliečena, borelia v norme

luccija
26. sep 2022

@rozvod isla by som k imunologicke da Ti nejaku liecbu ja som brala pred pae rokmi a zase beriem imunor.Je aj na chronicky unavovy syndrom, pripadne skus liecbu vitaminom c injekcne

daniela2202
26. sep 2022

@rozvod niečo podobné môj priateľ- borelióza, pľúcne chlamýdie, baktéria yersinia. A nikto mu zatiaľ nepomohol. On ráno vstáva, akoby mal už šichtu za sebou, neskutočne unavený. Spí max. 3 hod. !!!! A neskutočné bolesti kĺbov

daniela2202
26. sep 2022

@anjelicek26 prosím zistí, ako a kde vybavila čiastočný OD na bolku... veľmi dakujem 😚

daniela2202
26. sep 2022

@luccija kde ti prosím potvrdili chronický únavový syndróm? My sme išli na imunologiu prvý krát a priateľa doktor odfajčil s liekom na sennú nádchu.... stačí? A na výmennom mal napísané chronický..... ani kartu mu vôbec nepozrel..... sila 👎👎👎

zefyra
26. sep 2022

@rozvod Všetkým týmto som si prešla, skončila som ako ZŤP na invalidnom dôchodku. Pomohla mi dr. Ďurovska v BA, jediná lekárka ktorá poriadne lieči všetky infekcie.

rozvod
autor
26. sep 2022

Ja som tak rada, že v tom nie som sama :( , aj keď nikomu samozrejme neželám chorobu, ale hneď sa cítim lepšie, že sa mám s kým poradiť a že nie som hypochonder :(

rozvod
autor
26. sep 2022

@zefyra ahoj a ty si mala boreliozu, či aj pľúcne chlamýdie ?

rozvod
autor
26. sep 2022

@daniela2202 U mňa tiež tak nejak to bolo, aj keď musím povedať, že mi imunologička predpísala imunor, ale asi nezabral ........

rozvod
autor
26. sep 2022

@zefyra aká je tá dr.Ďurovská ? A je veľmi drahá ?

rozvod
autor
26. sep 2022

@daniela2202 aj ja poprosím info

zefyra
26. sep 2022

@rozvod Neuroboreliozu. No je drahá, prvá návšteva 100 euro, každá ďalšia 50. Nemá zmluvy s poisťovňami. Ako jediná ma postavila na nohy.