Únava a slabá kondička po Covide-19

16. mar 2022

Dobrý deň, stretli ste sa niekto so slabosťou a veľmi zhoršenou kondičkou po covide? Stredný priebeh (klasika hrdlo, dutiny,teplota, kašeľ) ale za to dlhšie trvali príznaky. Už som mesiac po vyliečení a skusila som isť po dlhšej dobe behať a nevladzem cítim sa ako pri prvých behoch v živote stále pauzy a trápenie a to isté pri cvičení :(( milovala som pohyb a chcem znova začať :( Dá sa to nejak rozhýbať? Ešte som aj vkuse vyčerpaná..
Ďakujem za vaše rady 🙂

mariaveronikag
16. mar 2022

dá sa do toho nabehnúť..začať pomalšie a pridávať postupne. 🙂

riskoh
16. mar 2022

Ja som bola vcera prvykrat brhat,des to bol,skor som chodila,doma som fucala este asi o polnoci dnes som tak pomalicky striedala beh,chodza a ovela lepsie.....

zuzubb007
16. mar 2022

Co poznam z okolia tak nezaockovany vacsinou mali tieto problemy, ja osobne som cvicila po tyzdni od kovidu a vladala som este ovela viacej naspidovana a to jumping co je mega

maris5
16. mar 2022

My sme tiez KO. Od synovej skoly sa ide do kopceka. V polke musim zastat a odychnut. Celkovo som unavena. Po popoludni ma normalne ulozi 🤷‍♀️

autor
16. mar 2022

@riskoh musím asi aj ja ísť takouto cestou ☺️

@zuzubb007 No ja som očkovaná 2x ale priebeh nebol ako klasické nachladnutie hlavne sa dlho ťahal asi 2 týždne

luccija
16. mar 2022

Je to úplne normálne nesil to a daj si čas.Ja som dlho nevládala po prvom a teraz som znova chorá a bude to ešte horšie, lebo som ako troska a to som sa už tešila na bicykel, slnko.....veď pre telo to je vyčerpávajúce ešte, keď si mala teploty, kašeľ...

autor
16. mar 2022

@luccija veď toto, celkovo sa cítim že som zostarla aspoň o pár rokov a to som mladá baba

autor
16. mar 2022

@luccija skore uzdravenie a hlavne bez následkov 🙂

luccija
16. mar 2022

Ďakujem nápodobne🙂ja som pri prvom išla s dcérou na Kramáre na PCR test a bola som spotena a udychana len čo som išla do malého kopceka k odberovej miestnosti.Ale stále to beriem, že ľudia majú obrovské problémy, keď len toto tak to pomaly rozbehas tiež sa už neviem dočkať normálneho života, ísť si zaplávať...

majamat
17. mar 2022

po kovide to oze byt, jednoducho chod na to pomaly. dopraj si aj vitaminy. dostatok bielkovin -tu je niekedy problem. ak sa snazime jest striedmo, mozeme mat malo bielkovin v strave. viem aky s tym mam problem pri chudnuti, ked sa vela napchavam, vtedy problem nie je. bielkoviny su potrebne na regeneraciu organizmu.

majamat
17. mar 2022

este mi napadlo, ez v tomto case mavame aj jarnu unavu. toto je obdobie kedy sa stav po kovide s tymto mohol spojit, a tiez mavam podobne stavy pred ms.
teraz nie som ani pred ms,a ni po kovide a veru, som unavenejsia.

mikadooo
17. mar 2022

A počkala si dva týždne po vymiznuti všetkých príznakov? Aby si si neuškodila príliš predčasným namáhaním organizmu. Radšej pomaličky a postupne, ak teda bez toho nevydržíš... Mňa dr. dôrazne upozornila, že minimálne 2 týždne sa extra nenamáhať, žiadna posilka,šport, nič také. Aj deti vypísala z tv aj krúžky nám škrtla. A to sme mali všetci veľmi ľahký priebeh. Tak ak si príliš čerstvo po chorobe, radšej skús vydržať tie prvé dva týždne. Ja som očkovaná a bez ohľadu na to som dostala rovnaké inštrukcie.