Ulcerózna kolitída - tipy na stravu

lauriinkaa
30. jún 2021

Ahojte. Dnes mužovi zistili UC. Mate prosím nejaké tipy, čo mu variť? momentálne má zapálené cele čreva veľmi hnačkuje s krvou.. dostali sme nejakú brožúru a tam je par tekutých receptov.. ďakujem pekne za pomoc vopred..

arabellka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zara0201
30. jún 2021

Keď ju mal muž úplne v najhoršom štádiu dookola sme varili kuracie prsia na vode,varenu ryžu,zemiaky,nesladený ovocný čaj...

anonym0001
30. jún 2021

@lauriinkaa toto som raz citala o chlapikovi, co sa z toho vyliecil. Pise tam aj co jedol: https://sarm.pluska.sk/zdravie/manazer-vlasto-b...

lauriinkaa
autor
30. jún 2021

@arabellka1 neodporúčili, ale obvodná kázala brat yomogi.. tak nejak sa to píše..

lauriinkaa
autor
30. jún 2021

@zara0201 ano to varím, ale všetko ide von behom 20 minút..

zara0201
30. jún 2021

@lauriinkaa fuha. Uziva Salofalk? Inak vela robi aj psychika.

lauriinkaa
autor
30. jún 2021

@zara0201 pentasa ma lieky.. môže byť, on to berie hrozne .. bol zvyknutý na všetko nezdravé jedlo, napriek tomu ma 192 cm a 68 kg.. teraz strašne schudol, je úplne chudý a slabý.. je z toho strašne nešťastný q k tomu keď nemôže jest ...

gionella
30. jún 2021

@lauriinkaa nájdite si na Facebooku skupinu Slovák crohn club - je to skupina pacientov s crohnovou chorobou a ulceroznou kolitidou verím že tam nájdete všetky potrebné info

zara0201
30. jún 2021

@lauriinkaa doktor chcel muzovi dat uz aj antidepresiva ak sa nepolepsi. Zacalo mu to na vojne... ale tak upravou stravy a odchodom z vojny + lieky (bral aj prednison) sa polepsilo. Nesolil skoro vobec,ziadne korenie,nic pikantne,ziadne udeniny,nic zrnieckove,ziadne sytene napoje... No a coskoro nato sme sa spoznali,laska hory prenasa,ukludnil sa...teraz je uz par rokov bez liekov. Zje prakticky vsetko,akurat mu ostalo drazdive crevo. Na gastro chodi kazdy polrok.

lauriinkaa
autor
30. jún 2021

@gionella ďakujem pekne ❤

lauriinkaa
autor
30. jún 2021

@zara0201 fuha .. no aj môj zlým stravovaním.. a každý polrok chodí na kolonoskopiu?

zara0201
30. jún 2021

@lauriinkaa nie. Krv+vysetrenie (pohovor), kolono ma raz za 2 roky.

lauriinkaa
autor
30. jún 2021

@zara0201 a má zapálené cele črevo ci len časť?

kkovacovak
30. jún 2021

@lauriinkaa moja švagriná má dlhé roky diagnostikovanú UC a bývala na tom fakt zle. Jediné čo pomôže je psychika. Je to asi otrepané ale funguje to na 100%

zara0201
1. júl 2021

@lauriinkaa velku cast

elenka74
1. júl 2021

@lauriinkaa Berie len Pentasu? Nedali mu aj kortikoidy, keď má črevo v takom zlo stave?

lauriinkaa
autor
1. júl 2021

@elenka74 nie, len tu pentasu.. a na infúzie chodí.. resp chodil ..

elenka74
1. júl 2021

@lauriinkaa Držím palce, nech sa mu stav skoro zlepší. Len treba dávať pozor, ako sa bude aj ďalej cítiť, lebo ja som mala na začiatku ochorenia smolu na zlého lekára, ktorý mi dal len Salofalk, stav sa mi nelepšil a odbil ma, že si musím zvyknúť, že sa mi nedá pomôcť. Keby som nezmenila lekára, asi tu už nie som.

lauriinkaa
autor
2. júl 2021

@elenka74 tento je odborník q vyzerá, že sa mu trosku zlepšilo.. už nie je na WC každých 20 minút.. a kde ta kto liečil, ak môžem?

elenka74
2. júl 2021

@lauriinkaa Ja som sa začala liečiť u nás v Lučenci a na to mám zlé spomienky, potom som prešla do Novamedu v BB, tam ma dal lekár dokopy, ale žiaľ pán doktor umrel, tak teraz chodíme so synom, lebo aj syn je chorý, do Roosseveltovej nemocnici v BB a tiež sme veľmi spokojní.