Ukrutná bolesť hlavy

nezbedna02
1. dec 2012

ahojte prosim vas o nieake rady co mam robyt uz dva mesiace chodim po doktorch ze ma boly hlav no nic mi nezistily a kazdy den ma hlava boly co raz intenzyvnejsie a neboly ma len hlava ale ide mi to aj do usi aj pichanie bolia ma oci neda sa mi ani pozerat riadne ako keby mi ich vytlacalo cele okolo oci a nosa ako keby merave tak niejak neviem ozaj co to moze byt dakujem za kazdu radu

sisaha
1. dec 2012

@nezbedna02 a ake vysetrenia si absolvovala? Bola si na ocnom, magnetickej rezonancii? Zacala by som odtialto...

nezbedna02
autor
1. dec 2012

@sisaha no bola som na krcnom nerologii imunoilogi doktor mi bral krv a ma zvisene nieco na alergie ci co a ocne mam ist 4 no chodievam na ocne a mam vsetko ok tak neviem a magneticka to de sa mam objednat

sisaha
1. dec 2012

@nezbedna02 na magneticku ta objedna neurolog..pytaj si to..

erika71
1. dec 2012

@sisaha ahoj, ja mám bolesti hlavy takmer každý deň. Keď fúka vietor preto, keď je teplo preto, keď je zima preto. Pri každej zmene počasia , pri nedodržiavaní pitného režimu, keď som hladná , a aj pri strese, čo si myslím, že z nás každá prežíva. Mám migrény. Ja si idem vypýtať od neurologičky termín na EEG a CT hlavy. Pre istotu. Urob tak aj ty , aby si sa ubezpečila, či je všetko O.K. A keď je všetko v poriadku, , tak si buď citlivá na počasie, teda máš migrény alebo zanedbávaš pitný režim či niektoré zo spomýnaných . Ale určite by som si tie dve vyšetrenia dala spraviť. Nemáš problém s chrbticou, či krčnou chrbticou ? Aj to môže byť dôvodom bolestí hlavy.

sisaha
1. dec 2012

@erika71 to je asi pre nezbedna02 😉

erika71
1. dec 2012

@sisaha áááá, prepáč , preťukla som to. 😉

lili_mia
1. dec 2012

@nezbedna02 vyšetrenie hlavy pre podozrenie tumoru .. dúfam, že to bude čisté a ty máš iba migrénu .. popýtaj si v lekárni magnézium B6, zhruba 5tabletiek denne a časom sa to dá znížiť, magnézium posilňuje cievy a celkovo sa cítim lepšie

majulino
1. dec 2012

@nezbedna02 ahoj tak to poznam velmi dobre mne povedali ze je to migrena.ked dojcis mozes 4 panadoly a jeden ibalgin ked nie tak si kup migrenal bud v tme s obkladom na ociach ten maj studeny a teply si daj za usi teda aspon mne to pomohlo... drzim prsteky

erika71
1. dec 2012

@majulino to je čo ten migrenal ?Ja mávam migrény 3 roky a keď ide tá "ozajstná " migréna tak je jedno čo si dám, nezaberá. Už sa iba parádne vyvraciam, takmer neviem o sebe ,takú silnú bolesť mám , zaspím s tabletkou na 3 hodiny a vstanem už s miernou bolesťou. Ale asi 4 mesiace mi nezaberá na žiadnu bolesť Ibalgin . Tak som sa opýtala v lekárni na niečo silnejšie a povedali mi že najsilnejšie a bez receptu je Algifen. Ale aj ten mi zaberie iba čiastočne a po 3 hodinách si dám druhý , a ten má účinok. Ale keď dojčíš, nezávidím ti, lebo ako hovoríš, máš ohraničené možnosti liekov. 😒 Ale v pondelok, keď konečne dcérka ide po skoro mesiaci do škôlky a syn do školy tak sa posadím pre termíny na tie vyšetrenia a potom vraj dostanem silnejšie lieky na migrénu, čo sú na recept. ☹

nattal1
1. dec 2012

Ahoj mna tiez takto bolievala hlava v lete ...uz som fakt nevedela co mam robit ,,,normalne som citila v zadu v hlave ako sa mi nervy pohybuju abo co to bolo ,,,nedalo sa to vydrzat ...kedze som v Anglicku tak som isla len k doktorovi cez priatela po tabletky on raz take bral ,,,boli to tabletky na bolest hlavy tak som ich brala aj ja ale len po polke 5 tabletiek denne a len 3 dni sa mozu brat ...chvalabohu ma to preslo tak som to dalej neriesila ,mala som v tom obdobi mensie problemy a velmi velke nervy zo vsetkeho takze to bolo asi tym ...tiez som chcela ist na CT ked pridem domov noo ale na volny termin sa dlho caka a to uz som musela byt s5 v anglicku ....a co sa tyka tvojich oci moze to byt aj zvyseny tlak v ociach ,,, ja y som to riesila tym CT samozrejme ...mozno od tej bolesti hlavy ta bolia aj tie oci ....je to fakt neprijemne clovek pri takej bolesti nevie ani normalne rozmyslat ... a mne nezaberali nato ani obycajne tabletky na bolest ,,,, tak drzim palce ...

samantha223
1. dec 2012

raz som mala po bolestiach silnejsi ocny tlak, plus dioptrie, a raz som to mala z krcnej chrbtice neliecenej.

samantha223
1. dec 2012

Baby ak chcete aby Vam na silne migreny zabral paralen, musite ho zapit s kofeinom. Kola alebo nieco podobne, zaruceny recept!!! Kojin a myslela som ze umrem ked mi to poradili a zabral. Paralen sam nie , ale s kofeinom hej.

jaja28
1. dec 2012

baby manzel je silny migrenik, je vedeny aj na neurologii, ale tam mu primar povedal, ze na migrenu nezabera nic, dal mu nieco na uvolnenie svalov + nieco od bolesti, ked to nanho pride, ale aj tak to nezabera, proste len pockat tych par dni kym zachvat prejde naposledy mal manzel 2 mesiace strasne bolesti, ktore sa vystupnovali a 3 dni bol potom mimo, skoncil na urgente, ale aj tam okrem infuzky nic nedostal, proste musel pockat kym tie 3 dni prejdu 😖

kittynnkaa
1. dec 2012

ja mam na migrenu čipky a su super 😉 20min.a je po bolesti a su dobre najmä ked vraciam ☹

darzneba
1. dec 2012

ja som mala silne bolesti hlavy a bolave oci 2 mesiace , mama mi hovorila ze uvidis potom sa ti spusti sopel, lebo ze to ona uz mala, a ja som jej neverila. Po tretom mesiaci sa mi spustil taky sopel, ze som nevedela ako sa volam. Za 32 rokov som nic podobne nezazila. A potom bolest zmizla. Zvlastne, doteraz nechapem....

kittynnkaa
1. dec 2012

@nezbedna02 inak treba pit veeela vody a to kazdy den nielen ked ta to chyta ....a uz ked je ta bolest silna tak nasilu vypit co najviac vody aj 2litre a ist to vsetko vyvratit to na migrenu tiez pomaha

samantha223
1. dec 2012

@jaja28 a nedali mu taku cudnu ,,tabletku,, ako hubka pod jazyk? Mne ho na silne migreny predpisu len raz, lebo ta ,, hubka,, zevraj stoji neskutocne peniaze. Vyzera to ako bieli kus hubky (jak na riad) asi 1 cm, a ma sa to dat pod jazyk a do 10 min to musi prejst. ale uz neviem nazov. a bolo to v takom cudnom plastovom baleni ako plastova krabicka.

majulino
1. dec 2012

@erika71 ahoj je to caj ale aj tablety daj nazov do googleu a vyhodi ti to. ja som si hladala nieco pri migrene po internete a tam som nato natrafila no v lekarni mi povedali ze nemozem kym dojcim

majulino
1. dec 2012

inak mamicky, ktore chcu ist na ct a nie je volny termin chodte na pohotovost ked vas chyti ta bolest, mna tam poslali z pohotovosti a hned mi ho urobili, no zase ho urobia len tym co nekoja lebo kvoli tabletke co vam daju nesmiete kojit az 5 dni 😀 odbornici no my sme volali bratancovi mm, ktory je primar na detskej JISKe a on sa popytal znamych dr. a ti povedali ze mozem kojit po 12 hodinach

nezbedna02
autor
2. dec 2012

@nattal1 veru ani mne nic nezbeda už sa to neda vydržat v noci som chcela volat sanitku uz sa to nedalo vydržat napchala som sa liekmy a nejak som potom zaspala tak nič

nezbedna02
autor
2. dec 2012

tuto noc mi bolo neskutocne ani tabletky minezaberaly niečo hrozne ani televizor som nemohla kukat oči ma bolely ako keby mi ich chce niekto vylupnut ani len lahnut som si nemohla ma tak hlava bolela a ked som sa postavila z postele tak sa mi hlava krutila a velke tlaky do hlavi neviem co už mam robyt a vracala som ani len vodu som neudrzala ked som si pomislela na nieco hne dsom vracala

danielitka26
2. dec 2012

ja mam bolest hlavy s tlakom v ociach velmi je to neprijemne mam to uz treti den, liek zaberie tak na hoku potom sa to vsak vsetko vrati....co to moze byt? a ako sa toho zbavit? prosim poradte

danielitka26
2. dec 2012

ako vlastne zistim ci mam migrenu? a ako vznika?

erika71
2. dec 2012

@samantha223 fíha, to som ešte nepočula, hoci mne paralen vôbec nezaberá na nič a už ani Ibalgin, ani Mig 400 , A v poslednom čase to robím tak, že už keď cítim aj keď slabučkú bolesť, rýchlo si dám tabletu . . To je hrozné, že koľkí sa trápia bolesťami hlavy a migrénami. Moju 5 a pol ročnú dcérku liečia na bolesti hlavy tabletami TRUND . Hoci nemá epilepsiu, liečia ju s tým Bude to brať pol roka. 😢

erika71
2. dec 2012

Ale každý lekár hovorí, že keby každý dodržal pitný režim, o polovicu by mal menej bolestí hlavy. Tak možno v tom niečo aj bude...

ivia123
2. dec 2012

@nezbedna02 ahoj viem ,že si bola na neurologii ako pišeš ,ale určite tam choď znovu,nedaj sa odbiť,ver mi držim ti palce 🙂

samantha223
2. dec 2012

@erika71 presne aj moja 9 rocna mava migreny, ale pamatam sa ako dieta aj mna to trapilo. aswi to bude dedicne. dokonca ja som v tych casoch mala predpisany od lekara ibuprofen 800 co je teraz ibalgin, len bol extra silny, ani ten nezabral. toto mi poradila znama lekarka, ze ked kojim mam si dat len paralen a nato kofein. zvycajne to zapijam s kofolou a do pol hodiny zabudnem ze som vobec dajaku migrenu mala. a toto mi poradila este ked som bola tehotna, lebo jediny takyto liek je paralen, co tehotne mozu. stoji to zato vyskusat.

samantha223
2. dec 2012

@erika71 Velka PRAVDA!! Moja dcera ak v skole menej pije, do vecera ma zarucene bolesti hlavy

samantha223
2. dec 2012

@danielitka26 bolest hlavy je ako kazda ina, tupa, ako pri chorobe. migrena skor pulzuje, a je to take,, pichlave,, ale ozajstny vyraz asi nenajdem. a nemozete sa pozerat ked je svetlo a aj hluk Vam vadi. niekedy je to uz na smrt bolestive,

erika71
2. dec 2012

@samantha223 tak toto určite vyskúšam. Díky za radu. 🙂