Ukáže snímok zubov zápal alebo len prasklinku?

ssandyy
28. sep 2022

Ahojte. Prosím v pondelok idem na 3D snímok CBCT
Moj zubár ma len ten obyčajný rtg. Mám celodenne bolesti na spodnej časti v pravo už dlhšiu dobu. Jeho rtg mu nič neukazal že zuby mám zdravé.
Medzi zubami, ktoré ma bolia začínam cítiť bolesť už aj na zimné A možno už aj na teple. Pred nedávnom som to ešte nemala. Prosím vás ten lepší snímok ukáže zápal? Alebo prasklinku? Alebo proste nieco co ma tam moze boliet? Mám nočné mory že nič neukaze a ja budem bezradna. Určite to je v zube. Nie je normálne že ma to celý deň boli od rána Od kedy otvorím oči...
Stalo sa uz niekomu že obyčajný rtg neukazal nič a ten lepší objavil niečo čo škodilo zubu?
Prosím o skúsenosti

gemerka17
28. sep 2022

@ssandyy snímok je to lepší. Zápal ukáže aj RTG, CTčko detalnejšie a prípadne iné problémy. Ja by som skúsila aj so snímkami s CT a RTG kontaktovať iného zubára. Čo nevidí prvý zubár, uvidí druhý - tak to väčšinou chodí. Zubári neradi povedia pravdu ak niečo pokašlú a neradi sa priznávajú ak niečo nevedia.

ssandyy
autor
28. sep 2022

@gemerka17 áno áno v pondelok kde idem na snímok idem k úplne inému zubárovi a ten mi aj skonzultuje snímok hneď som sa na to pýtala. A mám ešte v zálohe ďalšieho zubára na zhodnotenie...

gemerka17
28. sep 2022

@ssandyy ak ti bude nový zubár otvárať zub, bude ideálne ak použije mikroskop, keďže máš problémy. Nech to poriadne vidi, s mikroskopom vie skontrolovat aj prasklinu v zube.

nikpa
29. sep 2022

@ssandyy mne vždy zápal ukázal aj obyčajný prístroj RTG čo má zubár v ordinácii. Ale bola som aj na takom lepšom 3D a to som sama pozerala akú snímku to vyhotovilo, bolo na nej vidno naozaj všetko detailne a jasne. Takže určite choď aj inému lekárovi a daj si spraviť lepšiu snímku lebo bolesť necítis len tak z ničoho.

cuvienka
29. sep 2022

tak detailnejsi snimok je predsa len lepsi, kedze sa na nom mozu objavit veci a problemy, ktore klasicky rtg nezachyti. no mozno aj zmena zubara, teda ak sa ti nieco nebude vidiet, skus navstivit aj niekoho ineho

ssandyy
autor
29. sep 2022

Prosím vás ženy
Ale čo keď je problém medzi tými zubami ? Čo keď mi otvorí tie 2 boľavé zuby a tam nič neuvidí?
Čo keď mám niečo medzi nimi? Možno odpanduta sklovina alebo niečo? Ako to zistia? Dnes už zas len plačem

mkiki
19. feb 2024

@ssandyy ahoj ako si nakoniec dopadla? Zažívam totožnú nočnú moru.....mne dokonca aj ct zubov nič neukázalo 😭 cítim sa bezradná