Ukáže PCR test na 5. deň správny výsledok?

7. feb 2022

Ahojte, myslíte si, že PCR test na piaty deň od kontaktu s pozitívnym už ukáže správny výsledok? Ďakujem

vams
7. feb 2022

neviem, čo napíšu ostatní, ale ja som v piatok ležala s teplotou, bolesťou hlavy, hrdla, v sobotu som bola na teste a ukázal mi, že som negatívna

smoulingirl
8. feb 2022

Mne v piaty deň vyšiel negatívny aj keď som bola v kontakte s chorým neizolovaným partnerom v jednej domácnosti. Pozitív bol až na siedmy deň, na ôsmy prišli príznaky.

luliu
8. feb 2022

Áno ak si sa nakazila, ukáže ti to uz

@smoulingirl v domácnosti je to iné, ty si sa mohla nakaziť neskor

elistek13
8. feb 2022

Myslim, si ze ano. to je uz dostatocna doba na to, aby sa ukazalo, ci si sa nakazila alebo nie. Vysledok, je podla mna tym padom hop alebo trop

smoulingirl
8. feb 2022

My sme boli s pozitívnym obaja. Partner mal príznaky druhý deň aj pozitívny PCR, ja som mala dva PCR negatívne. No práveže v domácnosti, kde si s nakazeným 24/7 by som čakala rýchlejší nástup, ako keď si len s niekým pár chvíľ. Po mojej skúsenosti je to buď alebo.
@luliu

luliu
8. feb 2022

@smoulingirl to že ty to čakáš nič neznamená. V domácnosti je bežné, že sa človek vobec nenakazi alebo sa nakazi na 8 deň. Pri kontakte mimo domu sa buď nakazia alebo nie a keď sa nakazia, tak pcr na 5 deň od kontaktu to ukaze

smoulingirl
8. feb 2022

Ani to, že ty si myslíš, že pcr to ukáže nič neznamená 😉 Mne dvakrát neukázal, ani na piaty ani na šiesty deň. A uniká mi tvoja logika. Ja som bola v kontakte s pozitívnym rovanko ako môj partner, mali sme spoločnú kontktnú osobu. Môj partner ochorel hneď, ja až na ôsmy deň. To mi mala karanténa končiť, ale lekárka navrhla, aby som pre istotu šla ešte na jeden. Lebo má pacientov ktorým príznaky po kontakte došli až desiaty deň. A to sme mali dokázaný omikron, kde inkubačná doba má byť do troch dní. Však ak neochorieš dobre pre teba. Ak máš čo i len slabé príznaky na negatívny test by som sa nespoliehala. Ale to je už na tvojej zodpovednosti.

luliu
8. feb 2022

@smoulingirl ty si pravdepodobne ochorela od partnera a nie od prvotneho kontaktu 😉

slavomira236
8. feb 2022

Syn mal kontakt v triede objednala som ho na pcr dali mu ho na 5ty deň od kontaktu a bol pozitívny mal omicron pravdepodobne keďže to bolo pred 2,5 týždňom a bezpriznakovy bol domáci antigen mu ukázal až a 6ty den