Uhryznutie psom - besnota

rasti998
16. sep 2024

Dobry den, som na dovolenke na sri lanke a pri hre s poulicnym psom ma zaskrabol zubom. Je tu dost rozsirena besnota a mam trochu strach ci z niecoho podobneho by sa to mohlo preniest. Je podla vas dovod na obavu?

Samozrejme neviem ci pes moze alebo nemoze mat besnotu, ale radsej pisem ak mate niekto skusenost. Dakujem za odpoved

thirstymonk
16. sep 2024

@rasti998 kedze proti besnote neexistuje ziadna liecba a umrtnost je 100%, preventivne sa ockuje vzdy, ked je podozrenie. Aspon na slovensku. Na sri lanke bohzna. Vakcinu prvu dávku by si mal dostat do 48 hodin myslim.

pribinak
16. sep 2024

@rasti998 ale prosím tá, nebud dramaticky veď toto sa ani neda označiť za povrchovú ranu. To by tá ten pes musel pohryznut nie sa silnejšie o teba obzrieť

A fakt pes? Lebo toto na psa nevyzerá, nehrá sa zas niekto na trolla?

matullienka
16. sep 2024

Vieš, že tam je rozšírená besnota a napriek tomu sa hráš s pouličným psom? Naozaje? A rozum si nechal doma či ešte vôbec nedostal?

modrykolibrik
16. sep 2024

Na prenos besnoty by ta ten pes musel tak uhryznut aby si mal ranu. Ty mas len povrchove skrabnutie. Neni to nic vazne

i_vu_li_cek
16. sep 2024

@rasti998 Ja som mala oveľa menšie uhryznutie túlavou mačkou a v nemocnici mi hneď pichli proti besnote, a to na SK besnote nie je až taká rozšírená. Takže určite sa aj ty choď dať zaočkovať, keď je to tam časté ochorenie. Nevyzerá to síce, že by si tam mal krv, ale ktovie, či tam nie je nejaká miniatúrna ranka.

kiki68
16. sep 2024

Ved tam chod na kliniku a uvidis co povedia

oslo1
16. sep 2024

Smer pohotovost. WHO preplaca v plnej miere celosvetovo injekcie proti besnote, tak by si to Mal mat zadarmo.
Ja by som Isla na pohotovost.
Aj ta jedina, co v USA prezila, s trvalymi nasledkami besnotu, bola iba poskrabana od netopiera.

nat_kat
16. sep 2024

Besnota nie je nejaký soplík, že to po pár dňoch prejde. Ak máš podozrenie, že smer lekár a nie sledovať dohady na koníku. Ale tiež si myslím, že takéto povrchové škrabnutie by besnotu neprenieslo. Iné by bolo, keby išlo o pohryznutie, tak nepoviem. Každopádne, bolo to z tvoje strany nezodpovedné, keď si vedele, že je tam besnota rozšírená.

tomasisa
16. sep 2024

@thirstymonk presne besnota je hruza, preventivne by som sa dala...

i_vu_li_cek
16. sep 2024

@oslo1 Nie je to tak, ja som normálne platila okolo 110€.

i_vu_li_cek
16. sep 2024

@i_vu_li_cek ale čert do peňazí, očkovanie v tomto prípade treba.

oslo1
16. sep 2024

@i_vu_li_cek tak to som prekvapena, dakujem za informaciu

zzuunnaa
16. sep 2024

@rasti998 keďže si na Srí Lanke išla by som… pred rokmi som bola na Bali a očkovanie proti besnote bolo medzi odporúčaným (nedala som si), no po príchode do krajiny má hneď upozorňovali nech sa nedotýkam žiadnych pouličných psov. Takze smer klinika za mna

sevrin
17. sep 2024

Pozri si film "O 28 dní" čo tam besnota narobila s Angličanmi!!!