Udrela som sa do hlavy. Mám ísť na pohotovosť?

cuci22
22. máj 2020

Ahojte dievcence.Idem si k vam po radu.Dnes som sa postavila a nevsimla som si nad sebou drevo a s prlnej sili som hlavou o to tresla.
Boli ma hlava trochu a na tom mieste mam malu hrcu na dotyk bolestivu.
Mam ist na pohotovost alebo si len dat tabletku?

elisa1910
22. máj 2020

Pokial niesi malatna a nevracias tak by som nikam nechodila

marvin1234
22. máj 2020

@cuci22 pokial si nestratila vedomie, nezvracala ani nic vážnejšie než bolest hlavy tak si daj tabletku.

tenerifka
22. máj 2020

mne sa stalo minuly rok nieco podobne, ale celou silou som sa treskla do skaly v mexickej jaskyni plnej netopierov a havede, a aj som trochu krvacala. Nastastie nebolo treba ani lekara, v ten vecer ma to este bolelo a na dalsi deñ bolo ok, len sa sleduj, ak by si zacala vracat , ale pravdepodobne budes v poriadku

katkabg
22. máj 2020

Chod aj moja mala v stredu spadla na hlavu z bycikla a lezime v nemocnici s prasknutou lebkou

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
s_a
22. máj 2020

Ja som spadla z kona na hlavu, aj ked s prilbou, ale ked som sla v buse domov, tak som mala dosť divne pocity 😀 hlava ma trocha bolela ale nikde som nesla a je tomu par rokov

janci05
22. máj 2020

Ja som sa tiež z celej sily tresla o striešku na altanku. Aj krv mi išla, chrasta na hlave a bolelo ešte dva týždne, ale na pohotovosť pokiaľ si nemala stratu vedomia alebo závrate, tak to isto netreba.

deti95060810
22. máj 2020

to prejde...

cuci22
autor
22. máj 2020

@taskataska tak ja som citala ze komplikacie sa mozu prejavit aj po 24 hodinach od uderu a nechcem nieco zanedbat :-/

kucikuc
23. máj 2020

Mne včera spadol chlapec 7rokov z hojdačky buchol si vzadu hlavu a šla mu trošku krv z nosa samozrejme som skoro skolabovala ja 🤪 pozorovala som ho radšej som si ho zobrala k sebe spať vypadá byť v pohode len ho bolí keď otáča hlavov asi ma narazenu krčnu chrbticu pokiaľ ho to neprejde tak pôjdeme k lekárovi. 😕

katkabg
23. máj 2020

Ja som od stredh s dcerkou v nemocnici na neurochirurgii.Mala spadla z bycikla na hlzvu a kedze si vela veci nepametala sli sme na pohotovost.Samozrejme po skeneri sa zistilo ze ma prasknutu lebku s jednej strany.Malinko ale ma amensi otras mozgu.Celu noc vracala a bluznila.Teraz uz je 4 den od padu a po infucizch liekoch sirupe proti krcom uz sa ma lepsie 😊😊😊 som skoro umrela.Keby sme nesli msla by krvacanie do mozgu.A to navonok maka len odrete celo z boku

cacianka
23. máj 2020

Je velky rozdiel lebka dieťaťa a dospeleho.
Daj si na hrcu studeny obklad a 24 zachovaj kľúdový režim, tzn.nie prudké pohyby, skákanie, premety. Lahke jedlo, vela tekutin a bez alkoholu

tenerifka
23. máj 2020

Takisto je rozdiel spadnut na beton ci kameñ alebo udriet sa do dreva

sisaka
23. máj 2020

@katkabg tvoje dieťa si nič nepamätalo, bluznilo, vracalo, autorka píše, že ju len boli hlava. “Trošku” rozdiel v symptomoch, nemyslíš? Dcérka bola na bicykli bez prilby? Bratovi sa podarilo tiež prasknúť si lebku na bicykli, ale to bolo pred pomaly 40. rokmi, keď sa prilby ešte nenosili.... prajem skoré uzdravenie, bez následkov.
@cuci22 ak ti začne byt zle na zvracanie, začneš mat problémy so zrakom alebo strácať vedomie treba vyhľadať lekára, zatiaľ by som ja osobne nikde nešla.

sense
23. máj 2020

Ak ti bude zle, budes malatna, ticot sa ti hlava,zahmlievat sa tibpredvocami tak chod...inak staci studeny obklad a byt v klude

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cuci22
autor
24. máj 2020

Ahojte dakujem vam za rady ale hlava ma boliet neprestala a je mi obcas na vracanie :-/ rano idem volat doktorke a nech mi povie co mam robit...
Neviete ci to moze byt nieco vazne?

katkabg
27. máj 2020

@cuci22 napis ako si dopadla....po tejto skusenosti s malou uz viem ze netreba vahat co sa tyka hlavy...aj moja celu noc zvracala.A tu prasklinu lebky ani nebolo viduet to odhalil az skener

cuci22
autor
28. máj 2020

@katkabg ahoj tak nakoniec som bola na urazovke odtial ma poslali na neurochirurgiu robili mi CT hlavy a mam na jednej strane mierny opuch mozgu...
Lekar ma vyhresil ze co som hned neprisla na pohotovost...
Takze som sa poucila...

katkabg
29. máj 2020

@cuci22 ti vravim ze to neni sranda aj moja dcerka mala len oskrenu hlavu ale strasiak bol v jej vlaskoch z boku schovany pod kozou tam ma prasklinu.Aspon si kludna teraz.Hlava neni sranda veru

cuci22
autor
29. máj 2020

@katkabg no povedala som mu ze ja som si myslela ze to nic neni len buchnute velmi a on mi tam nasiel aj ranku krvavu dokonca.
Povedal ze hlava je zradna ze aj ked na povrchu nieje nic vidiet ze vo vnutri moze byt krvacanie.
Tak som rada ze som sla a veru ako vravis som spokojna a mam aj lieky tak mi je aj omnoho lepsie ...
Tvoja mala sa ma ako? Uz ste doma?

tenerifka
29. máj 2020

@cuci22 a dal ti nejake lieky, alebo ta hospitalizovali? Lebo ak by si tam prisla hned po udreti, nikto by ti nic nediagnostikoval, poslali by ta domov s tym, ze sa mas sledovat a ak sa nieco zmeni, mas znova prist, urcite by ti par hodin po udreti do dreva nerobili CT.
Prajem ti, nech si rychlo v poriadku

cuci22
autor
29. máj 2020

@tenerifka dakujem pekne 🙂 dali mi len lieky a mam sledovat ci mi netrpnu koncatiny a kludovy rezim...
Nieje to vazne len treba trosku cas..
Moznoze mas pravdu mozno by ma odpravili zo slovami ze sa mam sledovat

kristinap17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz