Tvrdé hrčky v záhlaví pri krčnej chrbtici

vanduliena
9. máj 2024

Vzadu niekde pod lebkou na krku už vo vlasovej časti som si nahmatala tvrdé nepohyblivé miesta, akoby hrče…veľké asi 1 cm. Nachádzajú sa v tesnej blízkosti krcnej chrbtice..akoby na šľache. Uzliny to určite nie sú… skôr možno nejaký svalovy uzol, alebo nieco s väzivom. Samozrejme ja sa bojím najhoršieho - rakoviny. Ma niekto podobnú skúsenosť? Za akým lekárom ísť…alebo stačí fyzioterapeut ?

deedol
9. máj 2024

@vanduliena na sono by som sla najprv. (Aj som nedavno bola s rovnakou vecou a boli to uzliny). Ako vies, ze u teba to nie su uzliny?

vanduliena
autor
9. máj 2024

@deedol lebo uzliny sú mäkké pohyblivé… toto je tvrdé nepohyblivé.. akoby prirastené k slache… samozrejme nebránim sa… kiežby to boli len uzliny..

deedol
9. máj 2024

@vanduliena syn ma teraz za usami take, tiez bol na sono, tiez su to uzliny. Radiologicka vysvetlila, ze sa v nich moze ukladat vapnik a potom su take tvrde. Ale chod si to dat pre vlastny pokoj skontrolovat 🙂

vanduliena
autor
9. máj 2024

@deedol ďakujem krásne za odpoved… trosku som spokojnejšia

evickuska
9. máj 2024

@vanduliena napodobne a tiez to boli uzliny

kate_ke
9. máj 2024

Ja detto, tiez su to uzliny

deedol
9. máj 2024

Baby, len tak pre zaujimavost, viete, preco ich mate zvacsene? Choroba, alergia,…?

vanduliena
autor
9. máj 2024

@deedol ja osobne mám aktívnu psoriazu vo vlasoch a artritidu. Čiže i to môže byt dôvod mojich reaktívnych uzlín. Ale toto na mna pôsobí inak ako ostatne uzliny. Preto mám obavy.

danyelia
10. máj 2024

Ahoj, určite choď k lekárovi, tvrdé, nepohyblivé a nebolestivé hrčky na krku môžu byť vážne, ak sa to dr nebude zdať, mal by Ti zobrať krv a poslať na ultrazvuk...

vanduliena
autor
10. máj 2024

@kate_ke aj u teba boli tie hrcky tvrdé a nepohyblivé? Na internete píšu o takých hrckach strašne veci… v pondelok idem samozrejme k lekárovi…

danyelia
10. máj 2024

@vanduliena Lekárovi spomeň aj iné prípadné príznaky, ak máš (únava, chudnutie, nechutenstvo, zimnica, svrbenie kože, výsev na tele, nočné potenie, kašeľ, tlak na hrudi, či iný príznak choroby...)

vanduliena
autor
10. máj 2024

@danyelia nič z toho nemám … chvalabohu…

kate_ke
10. máj 2024

@vanduliena tazko sa mi to opisuje, ale nieco take.. ale mam aj lipomy a to su tiez na dotyk podobne.. dr. mi to pozrel ultrazvukom