Tuk v tvári

17. feb 2023

Ahojte, takto pred rokom s presne takou istou vahou ako mam teraz, som mala chudu tvar. Vyrazne licne kosti a tvar mi isla do v. Teraz mam tvar vyslovene okruhlu a baculatu. Bola som aj na krvnych testoch vsetko v norme. Nejem sladkosti, jediny cukor mam z ovocia a mliecnych vyrobkov. Jem zdravo. Nejem vela soli. Obmedzila som alkohol ( budu to dva mesiace a ziadna zmena) zacala som si to vsimat uz tak okolo septembra ze som nejaka pribrata v tvari. Strasne ma to trapi a frustruje. Jedine co robim je len citam a citam co moze byt dovod. Uz som zufala. Ak mate niekto skusenost alebo viete co to moze sposobovat tak poradte. Naozaj mam taku istu vahu a nie nestratila som svalovu hmotu.

dadis
17. feb 2023

cushingov syndrom bol vyluceny? neberies kortikoidy?

h2
17. feb 2023

Si si istá, že je to tuk? Nemôže to byť voda?

marca12
17. feb 2023

Pozri sa na zeny vo vasej rodine aj na starych rodicov. Vekom sa tuk uklada inde a nemusis pribrat,aby sa ti zmenila postava. Mne sa tiez zacal menit vzhlad,priberam do tvare,krku,brucha aj ked to na vahe nevidno. Dokonca aj v ramenach sa rozsirujem. Mame to dedicne. Cvicim,takze to viem korigovat,no tvar nezmenim 😀

bublinka1426
17. feb 2023

mozno zadrziavas vodu. mas v poriadku pecen/ oblicky?

aaadkaaa
17. feb 2023

Ja ti neviem, ja som tiez mala stihlu tvar, v tehu som pribrala, od porodu 25 kilo dole a stale vyzeram ako skrecok😑

zobaka
17. feb 2023

skus sa odvazit, vela ludi sa dlho nevazi a potom su v soku, ked sa odvazia, lepok zavodnuje napriklad, vyskusaj obmedzit pecivo

galioska
17. feb 2023

ja mam lica od decka a nikdy som nebola ,, tlsta.. ale na strane druhej kazdy mi povie, ze vyzeram mladucko😃🤪

autor
17. feb 2023

@zobaka vazim sa tak raz do tyzdna. Vaha je taka ista. (Ratam aj kalorie a jem tak isto ako aj vtedy) pecivo tiez nejem. Moj jedalnicek su tak akurat vlocky, zemiaky, ovocie zelenina, mliecne vyrobky, vajicka 90% casu cize strava podla mna nieje dovod. Na postave niesom pribrata

autor
17. feb 2023

@galioska jasne na nich nieje nic zle, len ked viem, ze som mala ozaj stihlu a ostru stavbu tvare, a som chuda na postave, nevyzera to na mne uplne prirodzene..

galioska
17. feb 2023

genetika, vek.. mozes si dat napichat kyselinu ked niesi spokojna, bezne ei to zeny davaju.. vies co myslim

zobaka
17. feb 2023

potom jedine, ze sa ti drzi voda, skus caj na odvodnenie

autor
17. feb 2023

Este upresnim ze vahu mam ozaj minimum na moju vysku cize chudnut uz vyslovene nemozem.

zobaka
17. feb 2023

tak ked mas nizku vahu, nedrzis nejake diety? ked chybaju bielkoviny clovek puchne v tvari, maju to dievcata s poruchou prijmu potravy

autor
17. feb 2023

@zobaka nedrzim. Bielkovin mam ozaj viac nez dost.