Tŕpnutie tváre

katwenka
23. aug 2016

Ahojte,verim ze sa najde niekto kto mi poradi.stalo sa mi pred tyzdnom ze ma rozbolela hlava.klasicka bodava bolest na spanku.popritom sa mi zdalo ze mi akokeby strpla polovica tvare.tak som sa vystresovala ze som dostala sok,a musela prist ku mne spat moja mama lebo som sa bala ze sa v noci nezobudim.nic sa mi nestalo ale to trpnutie mam stale.niekedy popri spankoch a uchu,a castejsie aj na licach.ono ja tvarou normalne hybem,aj vsetko citim na dotyk,len vo vnutri mam pocit ze je to zmeravene...velmi sa bojim ci nemam nieco v hlave,alebo je to len priznak nejakeho stresu a depresie???ak ma niekto podobnu skusenost dakujem zaodpoved.

mima4
23. aug 2016

@katwenka
vacsinou toto je pri psychických stavoch, a dost aj pri tetanii, ale moze to indikovat aj iny problem, napríklad sklerozu multiplex ale to je mizerna sanca, tam by muselo byt podstatne viac priznakov, takze sa nelakaj.

chod k neurologicke, uzivaj magnezko a klud.

katwenka
autor
23. aug 2016

@mima4 ahoj,magnezium uzivam,k neurologicke idem pozajtra...ale klud v dusi nadovsetko...dakujem..

mima4
23. aug 2016

@katwenka neboj, nie je to vazne. Hlavne zo psychiky to mavaju ludia. Nech ti da spravit neurologicka EMG vysetrenie na tetaniu.

danielacool
23. aug 2016

Ešte je tu možnosť zápalu trojklanného nervu, ale zas to by ťa aj silno bolelo. Práve vtedy sú tie pocity podobné tŕpnutiu, meraveniu.

suve99
23. aug 2016

..tŕpnutie môže spôsobovať i migréna s aurou 😉 Treba navštíviť neurológa a pátrať po príčine...

dorottka
23. aug 2016

@danielacool nemusi boliet, trpnutie, mravcenie a pocit masky su tiez prejavy. Ja som to mala takto, ziadna bolest sa nekonala, chvalabohu 🙂 Doktorka vravela, ze kazdy to ma inak, niekto len parezu ako ja...
Odporucam masirovat zlahka lubovnikovym olejom, nahrievat soluxom, vela vitaminu B a samozrejme, pozor na prievan! mne to preslo cca po 2 mesiacoch, podla doktorky standardne 🙂. Inak to masirovanie odporucam dokladne a celu tvar, pretoze tie svaly su potom trosku lenivsie a mne napriklad padlo obocie - rozhybat ho do povodnej polohy bolo trosku bolestive :D

katwenka
autor
23. aug 2016

@mima4 asi hlupa otazka ale tetania asi nie je tetanus?

katwenka
autor
23. aug 2016

@danielacool no teraz od vcera sa mi zda ze ma boli aj ucho aj zubna stolicka...ale neviem..doktorka povedala ze zapal zuba nevidi,iba ak by ho zistil zubar cez rontgen?

luxus10
23. aug 2016

alebo vysunuta platnicka niektoreho z krcnych stavcov, toto vie sposobit, a nemusis to na krku ani citit...

dorottka
23. aug 2016

@katwenka ani na rtg sa nemusi ukazat, ak je este maly alebo okolo korena, ktory je na 2D rtg skryty... Mne to trvalo 3 mesiace, nez bol viditelny na snimke

dorottka
23. aug 2016

@katwenka tetania je neuro syndrom, uplne ine ako tetanus. Ak ta boli ucho a stolicka (predpokladam dolna), mas proste chytenu 3. vetvu trojklanneho nervu, nenechaj sa odbit diagnozou tetania, teraz ju davaju na vsetko namiesto slova "neviem"

ucholacik
23. aug 2016

Ahoj mne tak isto trpla tvár bola som unavená až keď nakoniec mi doktorka zobrala krv zistila, že mám boreliozu. Je to choroba hypochondrov nakoľko má veľa príznakov a nie každý doktor vie hneď zistit príčinu problémov.Ešte je pri borelioza veeeela iných prejavov

dorottka
23. aug 2016

Musi si co najlepsie ohranicit priznaky, co je dolezite - trpne ti tvar, ok, ostatne? Boli nieco? Co a ako? Ulavuje bolesti co a kedy? Toto iste som mala minule leto a bola som u dvoch zubarov, ORL, neurologa, ortopeda, vseobecnej na krv (vratane boreliozy) a aj tak kazdy vravel v podstate to iste - hm, moze to byt to, ale aj nemusi. Nakoniec to bol ten nerv, v podstate som sa samoziadgnostikovala podla netu a aj si nasadila liecbu (popisujem vyssie) a s tym som uz dosla za doktorkou, ze ci moze byt - ona, ze ano, uvidime ako to pojde. Pri takychto neurcitych priznakoch kazdy len tape, moznosti je zial milion

mima4
23. aug 2016

@katwenka nie, nie, to by sme zle dopadli 😉

danielacool
24. aug 2016

@katwenka Zápal zuba môže tiež zapríčiniť zápal trojklanného nervu. Takéto problémy môžu byť spôsobené aj nešťastnými 8-čkami - zubmi múdrosti. Rontgen by mal čosi viac ukázať. Zrejme budeš múdrejšia po vyšetrení neurológom. Silno držím palce!

zuzukaja
9. nov 2017

@luxus10 ja mám vysunutu platničku C 5/6 podľa popisu mri tlači na duralny vak. Poslali má k neurochirurgovi a ten pozrel CD a povedal že netlačí na miechu a trpnutie tvare a bolesť hlavy mi nemôže spôsobovať ... bol odmeraný,bola som v ambulancii asi 5 min... tak neviem z čoho mam to trnutie Poľky hlavy,niekedy tvar,čelo,brada,nos...

katwenka
autor
9. nov 2017

@zuzukaja
Ako povedala moja pani doktorka...uvarte si medovkovy cajik.... to je len stres...
Inac ten chrbat budem asi tiez riesit lebo mam hrozne bolesti az si niekedy myslim ze infarkt a o krcnej chrbtici ani nevravim.
Najhorsie je ze pre lekarov sme len objekt,napisu daku diagnozu a hotovo..

tanag
3. mar 2018

@katwenka ahoj ,prosim ta, ako sa to nakoniec uzavrelo? ja mavam velmi podobne priznaky uz tri roky , ale u neurologa som este nebola, dakujem za radu

katwenka
autor
5. mar 2018

Ahoj,nijak sa to neuzavrelo....nechala som to tak,robili mi eeg aj u zubara som bola a vsetko v poriadku....nejak mi to preslo potom,ale obcas mam taky pocit strachu.....

tanag
5. mar 2018

@katwenka bola si aj na cT alebo mRI?

katwenka
autor
7. mar 2018

Nie nebola,neurologicka povedala ze staci eeg,ze tam je vidiet vsetko od 0,5 cm....ale ze ak by som si ziadala posle maten na tu magneticku..ale nesla som

6699333
7. mar 2018

Skôr si myslím že chrbtica ja to mávam tiež ale z chrbtice

tanag
15. mar 2018

@katwenka mna poslal neurolog na MRI ale moc sa mi tam nechce lebo som na nom bola uz sytri krat skrz brucho....tak snad je to len ten trigeminus ,nic v mozgu

kvetinka875
14. jan 2019

😄📣📣😋☺️

zuzana271
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dadkkkka
29. dec 2019

@luxus10 a co v takom pripade manualne napravenue krcne stavca ? Slebo masaze?

adulikka
23. júl 2020

@katwenka ahoj dala som si do Googlu tŕpnutie tváre a bolesť hlavy a našlo mi , že si aj ty mala takýto problém . Aj som sa zľakla . Ako si na tom teraz , viem je to stará diskusia . Ďakujem za odpoveď .

katwenka
autor
26. júl 2020

@adulikka ahoj, je to v pohode, myslim ze to bolo z chrbtice alebo psychickeho povodu...bolo to tak koncom augusta mozno som uz bola vynervovana z deti...kupila som si aj caj a kvapky kozlik lekarsky, neviem si spomenut ako sa to po slovensky vola a ked som mala pocit ze to na mna ide tak som si dala....lebo ked som citila to trpnutie vzdy som sa zlakla a bolo to este horsie mala som az depresivne stavy....a obcas som si dala aj si dam tabletku guajacuran, je to prirodne, uvolnuje svalove napatie...

adulikka
26. júl 2020

@katwenka ďakujem za odpoveď ,ja som si dala magnerot tabletku . Tiež mi to potom prešlo . No mám problém s chrbticou ,ale kľudom bola na vine aj psychika ...