Tŕpnutie,ťahanie a iné príznaky krčnej chrbtice

mmama
13. mar 2019

Ahojte uz niekolko mesiacov mi v noci trpnu ruky.Rano sa zobudim a mam ich ako kamen.Krcnu citim stvrdnutu.Citim to tak,ze ma slachy tahaju od hlavy nadol.Akoby som bola na špagate.V usiach mi slabo piska v jednom dokonca pocujem tep srdca.Ked cvicim s krcnou chrbticou tak pocujem ako mi pukaju tie zatuhle svaly .Bola som na masaz no ziadna zmena.Mala niektora rovnaky problem a co vam pomohlo?dakujem

mirkava
13. mar 2019

@mmama kolegyna mala podobny problem. Treba ist k Dr. moze to byt zapal a vtedy sa moc masaze neodporucaju.

pokemonkaa
13. mar 2019

ja mam uz roky problemy so stuhnutou krcnou chrbticou a uz mi to zasahuje aj lopatky a aj zavraty. Chodim na neurologiu a rehabilitacie. na stuhnutu krcnu chrbticu velmi pomaha fyzioterapia, ale najskor musis k svojej vseobecnej lekarke, potom k rehabilitacnemu lekarovi, ktory predpise procedury - fyzioterapiu (rozne procedury, masaze alebo cviky).

lea202
13. mar 2019

Masáže pomôžu ale nie jednorázovo to treba chodiť pravidelne, aj tie rehabky sú na to fajn a tie ti prepláca poisťovňa a vraj keď máš takéto problémy tak keď ideš cez doktora, že ti to predpíše tak aj masáže ti preplatí poisťovňa, treba si to pozisťovať ale aj doma pravidelne s ňou cvičiť

lubik87
13. mar 2019

@mmama do uší si kvapkaj borove kvapky ( nejak tak ten názov🙂 ) keď počuješ tep môže to byť začínajúci zápal...zvyšok má podľa mňa pôvod v chrbtici niečo s platničkou napr....určite obvodný nech pošle na špeciálne vyšetrenia na ortopédiu , ORL a neurológiu 🙂

lorela
13. mar 2019

@mmama Mohla by si ísť k neurológovi.

eliska13
13. mar 2019

@mmama k neurológovi ortopedovi RTG spraví dá Ti lieky na uvoľnenie rehabilitáciu cviky si môžeš nájsť aj na youtube.Masaze treba pravidelne a dlhodobo.mozes mať postahovane svaly šľachy to spôsobuje také napätie.Len to rieš, pokým nemáš nič s platnickami potom bude neskoro

mmama
autor
13. mar 2019

Dievcence prezivam stresy.Myslim ze to ma vplyv na krcnu chrbticu.

ivkaui
13. mar 2019

@mmama mne pomaha cvicenie na krcnu chrbticu a nahrievanie