Tŕpnutie rúk počas spánku

1. jan 2024

V prvom rade Vám všetkým prajem šťastný nový rok veľa šťastia, zdravia a úspechov po celý rok 🥂
Chcem sa spýtať ci je v poriadku ak vam tŕpnu ruky keď spíte a hlavne v noci sa zobudím občas a vôbec si necítim ruku alebo obe ruky musím potom chvíľu pocvičit nech zase ich cítim.Prv som si myslela že je to tým ze na nich ležím a tak mi neprúdi krv lenže sa mi to stáva aj keď zaspím na gauči pri TV alebo keď dlhšie držím telefón v ruke.Dr som to už hovorila vravela mi len užívať magnézium a cvičiť. 😕

stellarstar
1. jan 2024

A mám to tiež, Užívala som na to neurobion
Tento
https://www.drmax.sk/neurobion-100mg-50mg-1mg-3...

A dosť pomáhal

daniela2202
1. jan 2024

To isté, myslím že sú prepracované, som si tým istá 😊

10zabka
1. jan 2024

mám to isté a zistili mi syndróm karpálneho tunela. Chodím na rehabilitácie, absolvovala som 10 x laser, 10 x magnet a teraz chodím na elektroliečbu. Bola som 2 x, 8 x ma ešte čaká. Je to omnoho lepšie, ale víťazstvo to nie je. Užívam voľnopredajný liek Nervea.

stellarstar
1. jan 2024

@10zabka môjmu otcovi OP obe ruky obávam sa že aj ja budem mať ten KT 🙈

majkakvet
1. jan 2024

Karpalny tunel.

egonsk
1. jan 2024

mas niekde zacvikavajuci sa nerv v chrbtici. Karpalny tunel sa prejavuje bolestami pocas dna pri urcitom zovreti ruky. Mne trpnu ruky ked si lahnem na urcitej casti prelezaneho matraca, alebo v zlej polohe na gauci. A je to z chrbtice.

10zabka
1. jan 2024

@egonsk nemáš úplne pravdu, prejavuje sa aj v noci:
Medzi najčastejšie príznaky karpálneho tunela patria:
slabosť pri uchopení predmetov jednou alebo oboma rukami,
bolesť alebo necitlivosť v jednej alebo oboch rukách, zhoršuje sa najmä v noci,
pocit opuchu v prstoch,
pálenie alebo mravčenie v prstoch, najmä palci, ukazováku a prostredníku,
pocit „špendlíkov“ v prstoch.

vinkel
1. jan 2024

@10zabka a ako Vám to zistili ? Ja som bola na vyšetrení a kontrolovali mi nervy na emg s tým kladivkom a povedala že je všetko v norme . Cítim slabosť, mravencenie, trpnutie rúk, niekedy počas dňa ma chytí kŕč a keď mám ošúpať zemiak tak to nehrozí :(

egonsk
1. jan 2024

@10zabka ano, ale ona napisala, ze sa jej to prejavuje v noci a nespominala, ze aj pocas dna a pri nejakej cinnosti, co sa u karpalneho praveze prejavuje. Ja mam v pravej ruke karpalny tunel a ked idem lupat zemiaky, tak po tretom mam neznesitelnu bolest, akoby mi klinec do dlane niekto zatlkol. Rovnako aj pri drzani maleho srobovaka, alebo podobnych cinnosti, kde mam prsty v urcitej polohe. Trpnutie ruky, na ktore sa aj zobudis - niekedy ruka taka ako mrtva a zacnu v nej mravence ist, tak byva od zacviknuteho nervu v chrbtici, bud v oblasti L5S1 a vyssie, alebo ak trpne skor okolo hornych svalov ruky, tak krcna chrbtica niektory stavec...

egonsk
1. jan 2024

@10zabka sorry, este raz som pozrel autorkin prispevok a napisala ze niekedy aj pri praci s mobilom, ale ktovie v akej polohe to je a aky typ tej bolesti vtedy citi, Kazdopadne ten karpalny je fakt neznesitelna ostra bolest, ktora ustupi len ked zmenis polohu prstov, cize prestanes napriklad nieco drzat, atd... Ak vsak citi slabe mravencenie a trpnutie, stale sa priklanam k tomu nervu v chrbte. Mozno ak by par dni opatrne cvicila (sklapacky, kruzenie), tak jej to prejde.

10zabka
1. jan 2024

@vinkel bola som na stimulačnom EMG vyšetrení

10zabka
1. jan 2024

@egonsk v poslednom komentári spomína aj šúpanie zemiakov

egonsk
1. jan 2024

@10zabka to supanie nepisala autorka.

10zabka
1. jan 2024

@egonsk máš pravdu, bola som v tom, že odpovedám jej 🙂

autor
1. jan 2024

@stellarstar
@daniela2202
@majkakvet fúha 😳 to som vôbec nevedela myslíte že sa jedná o to? Nemôže byť to nedostatkom magnézia,?

autor
1. jan 2024

@egonsk áno aj pri pozeraní telefónu ci už v sede alebo keď ležím to viac ,ono to sa deje posledný pol rok rok a moja dr že len cvičiť a užívať magnézium

dharmasanata
1. jan 2024

Môže byť aj od krčnej chrbtice, nech ťa vyšetrí neurológ

huginko
1. jan 2024

@10zabka presne tak, karpalny tunel

huginko
1. jan 2024

Mam aj ja, Kt je to

merien259
1. jan 2024

Ahoj, ako vyššie spomínali, môže to byť karpalny ale aj od krčnej chrbtice, skus vyhľadať dobrého fyzioterapeuta, ak nepomôže tak EMG vyšetrenie. Ja mam operovany KP na pravej ruke a musím povedať že je to super, no čakám ma ešte operácia ľavej ruky. Ja som to už mala v takom štádiu, že ma boleli, pálili a trpli ruky až po lakte, je to hrozne až neznesiteľné, neviem ani ako mam tu ruku položiť aby to prešlo, prsty v noci opuchnuté a akoby v krči, nemôžem ich ani vyrovnať. Tak skus to EMG

2006_1211
1. jan 2024

Mojej mame takto trpli ruky potom začali aj prsty na nohách a takto to postupovalo a potom jej zistili ze ma sklerózou multiplex