Tŕpnutie prstov od chrbtice

miriam7979
2. mar 2023

Ahojte prosim vas stretli ste sa niektory stym ze vam trpla ruka od ramena a prsty sem tam od chrptice? Mne vzdy zvykne pomoct masaz na masazy som bola ale nejak to neprešlo 😞 mam dve male deti mensia často vysii na rukach tam my povedal dr ze my trpi chrptica a moze to byt z toho ...co vam nato prosim zabralo pomohlo? Nejake lieky alebo nieco lebo fakt uz nevi3m aj ked upratujem zle sa my drzi aj handra a tak neviem uz co :( ďakujem

tanyag
2. mar 2023

@miriam7979
Nemáš syndróm karpalného tunela? Ja to mám na oboch rukách...a je to utrpenie...Skus si vypýtať výmenny lístok na neurológiu, tam sa ti pozrú aj na ruky aj na chrbticu...

miriam7979
autor
2. mar 2023

@tanyag a ako sa ti to prosim prejavilo? A prejavuje? Citala som otom asi zavolam dr ze co 🙏ja som toto uz mala asi 2 krat toto je 3krat a vždy po masazy my to prejde do 2 dni a teraz nie🤷‍♀️

tanyag
2. mar 2023

@miriam7979
Tŕpnutie hlavne v noci, bolesť nenormálna...počas dňa nemôžem upratovať...nemožem napísať 2 súvisle vety, lebo mi tŕpnu prsty, kresliť s dcérou nemôžem...nemôžem si dať make up bez bolesti...ani vyčistiť zuby bez toho, aby mi tŕpli prsty ..o nosení dcery na rukách ani nevravím, to som nemohla od narodenia viac ako 5 minút, fľašu som jej nedokázala držať keď papala ..ale môže to byť od chrbtice tiež ..mňa po pôrode 3 roky bolel chrbát a pomohol mi až fyzioterapeut...ale s rukami nepomohlo absolútne nič...samozrejme všetko robím, naučila som sa s tým žit, ja to už mám 7 rokov...plánujem operáciu, keď dcéra pôjde do škôlky...ale treba to vyšetrenie...aspoň budeš vedieť, čo a ako...

fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilke
2. mar 2023

@miriam7979 áno, tiež celá ruka, 1.x temer bez citu, vypadavali veci z ruky. Až keď mi napravili chrbticu (Dornova metóda je jemnejšia ako u chiropraktika, dobrá skúsenosť, no nesmie byť aktuálne zápal,ale to ani na masáži), tŕpnutie prestalo. Občas sa stavce opäť posunú, vždy mi to vyráža do ruky, napravia ma a fungujem zas naplno. 14 rokov od 1.napravy.
Keď máš maličké deti a natahujes sa s nimi, skôr sa ti napravena chrbtica zas posunie. Ale ako deti budú samostatnejsie, budeš si to vedieť lepšie chrániť.

miriam7979
autor
2. mar 2023

@lilke ano? Prosim koho mam vyhladat fyzioterapeutku alebo koho na napravu? Lebo na masazy som bola a nepomohlo a vzdy zaberie teraz nie :(

lilke
2. mar 2023

@miriam7979 Odporúčam, pozri si z týchto. Títo pracujú pod superviziou. Lebo mnohí iní si to naštudovali iba z kníh (viacerí maséri,u ktorých som bola a ponúkali to), a ty to nezistis.
https://www.dornova-metoda.com/dornova-metoda-m...
Ja som bola u inej, ktorá už skončila. Ale napr. prvá z BA je vraj fajn, tá moja chodila ku nej, keďže sa nevedela sama napraviť. 🙂
Na tej stránke si môžeš aj viac naštudovať o dornovke.

monillia
2. mar 2023

@miriam7979 v každom prípade najskôr skús tu neurologiu nech ti spravia dobrú diagnostiku(MR,CT).Suche teplo na chrbtici prípadne lieky na uvoľnenie