Tŕpnutie pier, ľavej ruky a nohy

1. jan 2024

Dobrý deň ,otcovi začali takéto problémy v 54r ..momentálne čakáme za vyšetreniami prosím vas z čoho by to mohlo byt ? Tŕpne mu noha tak že ju niekedy nemôže ani dvihnúť ..pery a ruka tiež ..na internom bol to je ok ,lieči sa na tlak ,na ortopedii nič nezistili ,až teraz čakáme neuro lebo bol na ct hlavy a tak sa uvidí čo ďalej len ešte nemáme výsledky ..prosím vas nemate podobnú skúsenosť že čo to bolo ..sedí mi to aj na tetaniu ale čo ja viem ci v takomto veku až ..prosím len reálne skúsenosti …

snowflake123
1. jan 2024

Tiež ma napadla ako prva tetania. Ja to tak mám raz za čas. Trpnutie pier, jazyka, ruky (je tažká, akoby nebola moja a aj porucha videnia)... Nemal aj aj poruchu videnia? Mal to len raz? Po akom čase to odoznelo?

autor
1. jan 2024

@snowflake123 už to ma veľmi dlho cca 9mesiacov ..a teraz už pravidelne to máva ..

snowflake123
1. jan 2024

Ja to mam tak 2-3 krat do roka, zacne mi to prave s tym zlym videnim a ruku si citim akoby nebola moja, vtedy si dam aj 3 magnezia naraz a lahndem si... pride potom aj to trpnutie, ale mam pocit, ze magnezium to cele trochu urychli... odznie mi to tak po 15-20 minutach a potom je to uz ok... tetaniu stanovi neurolog na zaklade vysetrenia, je to zvysena drazdivost nervov a moze suvisiet aj so psychikou... Kazdopadne drzim palce, nech sa to ockovi upravi a vela zdravicka 🙂