Tŕpnutie jazyka a bolesť očí pri tetánii

paulafabryova
16. okt 2021

Ahojte tie čo majú tetaniu. Zvykne Vám mrcavcať ako keby tŕpnuť jazyk a bolia oci ? A ruky ťahajú ďakujem

alzbeta44
16. okt 2021

@paulafabryova Vsetko Mozne vseliake priznaky su

paulafabryova
autor
16. okt 2021

@alzbeta44 a vy máte aké napríklad ? Mna keď to chytí že riadne tak mám vnútornú zimnicu búšenie srdca tlak v hlave.

paulafabryova
autor
16. okt 2021

@alzbeta44 a ešte som zabudla že potom na mna príde strašná únava.

alzbeta44
16. okt 2021

@paulafabryova Ja Mavam trpnutie polky tvare
Extremne Busenie srdca bolesti hlavy velmi silne vnutorny tras tras svalov strach az uzkost ale velmi vela krat som mala vseliake stavy ze som ani nevedela ze to je tetania a prisudzovala som to niecomu inemu
A Ano ta unava je telo sa unavy z tej tetanie ked som mala nejaky poriadny zachvat ja som sa z toho spametavala aj dva dni

alzbeta44
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alzbeta44
16. okt 2021

@paulafabryova Celkovo potom pride niekedy tak mdlo az na odpadnutie ked to clovek nema pod kontrolou je to velmi zle kamaratka ked mala zachvat prestala vidiet a nevedela ani rozprava

paulafabryova
autor
16. okt 2021

@alzbeta44 a čo na to pomôže áno prvý krát keď som mala tetaniu ja som najskôr nevedela čo to je a či vôbec niečo take existuje 🙏🏻 V noci som mala vnútorni trás chcela som si volať záchranku muž mi spravil čaj a rozprávali sme a prestalo to a bolo lepšie búšenie srdca tiež 🙏🏻 Čo Vám najviac pomáha aj na tu hlavu lebo týždeň je dobre potom dnes to prišlo z ničoho nič v nákupnom centre

alzbeta44
16. okt 2021

@paulafabryova
Je Dobre ked sa to zacne riesit hned na zaciatku lebo každým jedným zachvatom sa to začne zhoršovať
Je Dobre neviem či berete magnezko ale obyčajne neberte dajte si predpisat magnosolv nachadzaju sa v nom najvyssie davky magnezia pomaha na tetaniu a uzkosti
A Potom dychove cvičenia ked už pride zachvat
Ale Vacsinou sa objavuju zachvaty ked vam nieco v tele chyba nejake vitaminy mineraly

alzbeta44
16. okt 2021

@paulafabryova Akoze Ja sa nato dlho liecim a ziadne dychanie do sacku a podobne techniky ako mi radili mi nepomahali nedokazala som sa v tom strachu na ne sustredit
A Ja som si bezne volala sanitku a aj som byvala hospitalizovana
A Ked mam silne bolesti hlavy tak mi nic nezabera iba spanok

paulafabryova
autor
16. okt 2021

@alzbeta44 a v nemocnici Vám čo na to dali? Ako Vám pomohli ?

ludka98
17. okt 2021

@paulafabryova mám to isté 🙂 tiež neviem chytiť niekedy dych

paulafabryova
autor
17. okt 2021

@ludka98 myslite ta bolesť oci,trpnutie jazyka ?

ludka98
17. okt 2021

@paulafabryova áno a ešte "vnútornú zimnicu, búšenie srdca a tlak v hlave" ale ja mám skôr "krútenie jazyka"

paulafabryova
autor
18. okt 2021

@ludka98 a čo Vám najviac pomáha ?

ludka98
18. okt 2021

@paulafabryova tetánia je syndróm, vyvolaný psychikou. Čiže sa dať do pohody.. 🙂 pošlem ti správu Pauli.

lucinda010
16. mar 2024

@paulafabryova dobrý večer áno ja mávam aj bolesti očí až také ako keby nevidenie🫣vtedy chytám najväčšiu paniku svetaco vám nato pomohlo?