Tŕpnutie a brnenie rúk pri sedení, bolesť chrbta

5. júl 2024

Ahojte,posledny tyzdem mam pri sedeni,hlavne v aute, trpnutie v rukach ukazovakoch a malickoch na oboch rukach, krce v prstoch. Boli ma snad cely chrbat. Mam brnenie v spodnej pere. Ma niekto podobny skusenost? Bol to pricviknuty nerv ? V pondelok idem k neurologicke, ale zaujimaju ma vase skusenosti.

rozculena
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanulienkat
5. júl 2024

Ano, je to od chrbtice. Zacviknuty nerv. Zrejme v driekovej oblasti. Cvicit, rehabilitovat a k neurologovi.

rozculena
5. júl 2024

fyzioterapeut

autor
5. júl 2024

@stanulienkat
@rozculena vdaka zeny. A ten zacvkinity nerv ako odhalia? Treba ist na CT ci MRI?

rozculena
5. júl 2024

predpokladám,že problémy máš z dlhodobého sedenia za volantom....neustále rovnaká poloha,preťažovanie tých istých svalových partií,vôbec to nemusí byť spôsobené útlakom nervu,MRI alebo CT rozhodne neurológ,ale on ti nijako nepomôže,pomôže ti jedine fyzioterapeut

autor
5. júl 2024

@rozculena praveze nie som vobec sofer 🤔proboemy mam odkedy mam dieta,asi z toho neustaleho dvihania a zohynania a kadejakych nevhodnych pohybov. Len som nevedela za kym ist ci obvodny alevo rovno neurolog alebo ortoped alevo fyzioterapeut.

rozculena
5. júl 2024

jaj tak to je potom jasné,dieťa preťažené kríže....k neurológovi a ortopédovi sa bez výmenného lístku nedostaneš.
K fyzio lístok nepotrebuješ,lebo to je súkromný podnikateľ. Treba ísť najprv tam a možno potom nemusíš ísť ku žiadnemu lekárovi

autor
5. júl 2024

@rozculena vies co,praveze k neurologovi som sa sama objednala,to je sukromnik,co ma uvedene na stranke ze vymenny liatok netreba,len som nevedela ci som zvolila vhodneho lekara. Lebo suhlasim s tebou,ze treba cvicit ze tomu sa nevyhnem

rozculena
5. júl 2024

jaj súkromník...ale ak ti on dá odporučenie na mri alebo ct,budeš si to musieť zaplatiť.
Neurológ ti nijako konkrétne nepomôže........

autor
6. júl 2024

@rozculena tak ho radsej zrusim a pozriem toho fyzio ;)

rozculena
6. júl 2024

to bude najlepšie

stanulienkat
6. júl 2024

Zistia to z MR. Najdi si neuro aj ked sukromneho, ale nech ma zmluvu s poistovnou. Rhb ti predpise aj PL.

rozculena
6. júl 2024

@stanulienkat rehabilitácie,aké sa robia u nás,sú nanič