Trpím t&,,iba" tetániou? ???

15. aug 2021

Ahojte je tu veľa diskusii no sama si neviem vybrať presne moje príznaky. Som mladá 22 ročná baba a cítim sa posledné 4 mesiace veľmi zle sú dni, kedy je to ok a sú dni, ako dnes že je mi na nevydrzaniě. Zacala by som asi otázkou ako tuto zatiaľ mne nepotvrdenú chorobu zvládnuť. Vyšetrenia trvajú vecnosť a ja som už psychicky na dne. Mala som veľmi zle tehotenstvo kde som si vlastnou hlavou robila zle. Veľmi som sa bála že po prvom potrate prídem aj o moje ďalšie dieťa. Chvála nohu nie, je tu. Bola som dá sa povedať v strese. V apríli som začala pociťovať sklbanie akokeby nervov. To trvá až dosnes. Je to na rozmyvh miestach (palce, rameno, svaly, niekedy aj sánka). Trasu sa mi ruky, brnia mi pri dlhom státí lýtka, vstávam unavená ale po káve to prejde. Beriem aj magnezium no začínam mat pocit že nezaberá a tým sa môj stav úzkosti zhoršuje. Niekedy z ničoho nič chvíľkové búšenie srdca. Mám strach aj z iných chorôb ktoré týmto príznakom nasvedčujú stalevsak verím ,,len v tetaniu”. Chcem ešte povedať že pri zdvihnutí rúk, pred tvar, mi začnú sklbat palce 😞😞😞 som úplne zúfalá. Mám strach ze má niečo umriem a moje dieťa nebudem môcť vychovať.

dijka123
15. aug 2021

preco by si mala zomriet

lyci
15. aug 2021

pozri ci neberies v nejakych doplnkoch vitamin B6, tie vysad (napr. magnezium, B komplex, proteinove drinky, energeticke napoje, vitaminove napoje). privela B6 sposobuje neuropatiu, mravcenie, trpnutie. B6 je aj vo vacsine magnezii. najdi dobre vstrebatelne magnezium (najlepsie vo forme bisglycinatu) bez B6. aj ja uz mam cim dalej viac problem najst magnezium vo forme bisglycinatu bez B6 a davaj si to magnezko viackrat denne po mensich davkach. ak mas naozaj tetaniu, alebo aj po porode je dobre doplnit aj vapnik. vapnik vsak neber bez vitaminu K2 (ten je vsak vstrebatelny len v tukoch, takze pozor na K2 v tabletkach, najlepsie v makkych kapsuliach)

autor
15. aug 2021

@lyci ďakujem skúsim 😞😞😞 podľa lekára to tetania je, čakám na ďalšie vyšetrenia myslím že sa to vola EMG ALEBO NEJAK TAKTO

hablko2
15. aug 2021

Možno by to mohla byť aj panická porucha, nie(len) tetania. Práve kvoli tým myšlienkam na možnú smrť si to myslim… Ale nie som lekár. Ja mám potvrdenu tetaniu od mája a pre mna platí Magnerot alebo Magnesolv - pravidelne užívanie + keď začnem mať prejavy záchvatu, snažím sa zamestnať sa niečim, prejde to oveľa rýchlejšie …

autor
15. aug 2021

@hablko2 lenže ja tie zasklby pociťujem aj mimovoľne počas dňa u mna to nieje doslova záchvat 😞 nejaký hodinový 😞😞😞

allie458
15. aug 2021

Tetania je velmi podobna panickej poruche a preto treba pracovat hlavne s hlavou a psychikou. Magnezko je super, ja nan nedám dopustiť velmi mi pomohlo a ine doplnky výživy tiez ale len ako som zmenila svoje myslenie a riesila úzkosť, stress (manazovanie stresu je mega dolezite) a moje traumy len vtedy mi zacali príznaky ustupovať. Hlavne sa neboj, bude to v poriadku a tvoje babo ta bude mat dlho pri sebe. K tomu stresu je dobre najst si nieco co ta odputa a bude ti robit radost aby si sa stále nezapodievala len sama sebou napríklad šport, umenie, journaling, meditácia, joga, prechádzky atd. Alternativne aj terapia. Drzim palce urcite to zvladnes, je dobre si dat tetaniu diagnostikovať len aby si bol clovek isty ci to nie je nieco horsie ale vtedy ta praca len zacina.

hablko2
15. aug 2021

Mala som na mysli závrat, točenie hlavy, zvýšený tep atď. Ale napr. ten strach z choroby, smrti atď by sa zmenou nastavenia , zamestnania sa niečim iným regulovať mohol dať.

lorin29
15. aug 2021

Koľko magnézia si dávaš denne?

autor
15. aug 2021

@lorin29 beriem Magnesil 500 a beriem 3 -4 denne. Je pravda že niekedy keď mi ke dobre tak zabudnem

beta4
15. aug 2021

Určite Máš tetániu .... Mali By ti ju čo najskôr potvrdit aby si sa nezaobera zbytočnými obavamy a myšlienkami lebo ti môže s toho vzniknúť aj panická porucha .

lyci
15. aug 2021

ak myslis magnesii lactas od galvexu, tak v tom je strasne malo cisteho horcika. len 51mg v 1 tabletke

lorin29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
16. aug 2021

@lyci Ja som si myslela že je tam magnezia dosť 🤦‍♀️

loginexistuje
16. aug 2021

tetania ma to plno ludi treba zajst aj k psychiatrovi najma ak mas take strachy

76california
16. aug 2021

@lyci ake magnezium odporucas? v akom davkovani?

livuska124
16. aug 2021

@lyci to je tak vo všetkých magnéziách, ktoré sú dostupné bez predpisu... napr. také magne b6 má čistého horčíka okolo 45mg, magnerot len okolo 30mg, čiže magnézium od galvexu je na tom najlepšie. Jedine magnosolv má tuším okolo 200mg čistého horčíka, ale ten je na predpis.

lyci
16. aug 2021

@livuska124 ja beriem magnezka, kde je cisteho horcika vacsinou 90-125mg na tabletku. vsetko volne predajne. a zalezi mi aj ci je v dobre vstrebatelnej forme

lyci
16. aug 2021

@76california
ja som zacala s magnesium chelate od Greenfood, po roku cisteho utrpenia mi bolo zrazu vyborne. prestala ma boliet hlava, po mnohych rokoch nemala som uz neustale seknuty krk,
potom akoby prestalo ucinkovat, tak som skusila iny magnesium bisglycinate v prasku od Promin. to tiez bolo akoby som ziadny horcik nebrala. pozerala som zlozenie. vsimla som si B6 .potom som zistila, ze B6 zacali pridavat aj do toho prveho,ked zvysili cenu a nebolo to na stranke pisane, len na flasticke
tak som hladala a zacala brat magnesium chelate od Reflex nutrition. to bolo dobre, ale nie uplne. zas som hladala a na stranke vyrobcu nasla, ze pridavaju oxid horecnaty, ale neviem v akom pomere. nikde nepisu
teraz mam obycajne Chelated magnesium od Gymbeam a zatial super. zo zaciatku vzdy davam 3 x 3. ked mi je dobre, zacnem znizovat a davam 2x cisty horcik, raz vapnik. ak ma zacne tahat zase sval od lopatky ku krku a boliet hlava, zvysim. prve 2 mesiace na cistom horciku, sa mi spravilo 20 kazov na zuboch. horcik sa viaze na rovnake receptory ako vapnik, ale skor. takze vapnik nema potom miesto. preto, ked je su doplnky s horcikom aj vapnikom, je vapnik vo vacsom pomere. najlepsi je horcik+vapnik+zinok od Greenfood. nemam este uplne vyvhytane, kedy brat co, aby som nemala nedostatok vapnika

lyci
16. aug 2021

brala som aj silny bkomplex kvoli chrbatu a nedavno som narazila na info o B6 toxicite a jej nasledkom sa chcem urcite vyhnut. asi aj preto mi horcik s B6 robil zle

livuska124
16. aug 2021

@lyci to magnézium od greenfood má také hodnoty?

lyci
16. aug 2021

@livuska124 greenfood aj gymbeam maju 125mg cisteho horcika v 1 kapsule

autor
16. aug 2021

@lyci mne ten gavlex mám pocit že vôbec nezaberá

livuska124
16. aug 2021

@lyci super, dobre vedieť, ďakujem 😊

lyci
16. aug 2021

mne tiez galvex nepomaha vobec. a musela by si si dat denne minimalne 9ks od galvexu. to je odporucana denna davka cisteho horcika pre ludi bez tetanie. okrem toho tato formu laktatu horcika nema najlepsiu vstrebatelnost, ale ani najhorsiu. cize aj ked si davas velke davky, tak ho telo vsetok nevyuzije. plus moze sposobovat hnacky. bisglycinat najmenej zo vsetkych foriem zatazuje travenie a najlepsie sa vstrebava. ja tiez nemam potvrdenu tetaniu. neurologicka mi stale tvrdila, ze mam problemy z krcnej chrbtice a musim cvicit. lenze cvicenie mi vobec nepomahalo. k dalsej neurologicke mam termin az na konci oktobra. tak skusam sama, co mi pomoze

lenka_li
6. dec 2021

Ahoj, ako si dopadla? Mám úplne rovnake priznaky

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz