Trombóza a plávanie

29. aug 2024

Dobrý deň , chcem sa opýtať plava niekto s trombozou ? Mám ľahkú formu , beriem clexane a detralex. Chcem sa opýtať hrozi mi velke riziko ak si ich dám cez deň nachvíľu dole a záplavám si ? Poprípade sú nejaké vodotesné ? Ďakujem

rejka7
29. aug 2024

Myslíš punčochy sťahujúce?

autor
29. aug 2024

@rejka7 napríklad , momentálne nosím bandáž ale nerobil mi problém si uviazať nový len či je to veľmi nebezpečne to ma skôr zaujíma 😂

majamat
29. aug 2024

vsak si daj pancuchy a ked namocis, vyschnu. neviem ako sa budu spravat vo vode, mozno sa rychlo znicia, ale uvolnovat by sa hadam nemali.

rejka7
29. aug 2024

Neviem teda akú máš trombozu, ak povrchovú, teda nie hlbokú žilovú, tak ja si picham fraxiparin, neberiem ani detralex, lebo mi je z neho zle na žalúdok, doktor mi povedal, že nie je až taký podstatný, hlavne je riedit si teda krv tým clexane/fraxiparine a nemám ani pančuchy, lebo vo vydajni zdr. potrieb ich musia vyhotoviť, čo trvá aj mesiac☹️, takže ja chodím aj s tou trombozu na kúpalisko a bola som 3x a nič sa teda nestalo, ale ja samozrejme hovorím za seba, mám povrchovú trombozu, žiadna hospitalizácia, ani PN, cítim sa úplne zdravo.

autor
29. aug 2024

@rejka7 mám hlbokú 😔 avšak cítim sa tiež fajn len ma trochu boli noha. Len teraz som začal brat clexane a detralex a o týždeň mám ísť ku moru tak či sa tam veľmi neohrozujem

autor
29. aug 2024

A ešte otázočka je možné trombuz úplne vyliečiť ? Ďakujem

dankagirl
29. aug 2024

Ahojky
Ja mám trombozu
Beriem lieky 1,5 roka
Dostala som ju v 7 mesiaci tehotenstva
Išli o veľkú zrazeninu v stehne išlo o hlbokú žilou trombozu .
Pichala som si fraxaparin
Po pôrode 2 týždne -rodila som cisárskym ,som dostala pľúcnu emboliu - zachránili má za 5min 12
Som sledovaná a momentálne beriem lieky
Bolieva má často lava noha a vždy keď napuchne letím k Dr.na pohotovosť to mi povedala cievna radšej zbytočne ako vôbec ...

dankagirl
29. aug 2024

Vrátili sme sa od mora
Chodím na túry ,k moru ,byviklijem na prechádzky mám 4 deti a najmladší má len 1 rok ..
Momentálne som 1 mesiac po trojoperaci kvôli spankovemu apnoe ..
V januári má čaká chrbtica výmena platniciek a šroby

rejka7
29. aug 2024

Ja už mám 2x, prvú trombozu som mala v 2021, a potom nič až doteraz. Asi je dôležitá príčina vzniku trombu, na hematologii robia také vyšetrenia a vedia zistiť, či nie je genetická mutácia, ktorá spôsobuje zvýšený výskyt kardiovaskulárnych ochorení, napr. zvýšené trombocyty, alebo sa robia tromby aj z onko ochorení, cholesterol zvýšený alebo obezita, ja neviem, príčin je veľa. Tak asi pochodit doktorov. Pri mori je horúco, tak je väčší tlak na nohy, aj v lietadle, asi treba nosiť tie pančuchy, ochladzovať sa, vyložiť nohy, dostatočne piť ...

autor
29. aug 2024

@dankagirl ale to je trošku iné

autor
29. aug 2024

@dankagirl jaaaj ty si písala aj predošlú , ďakujem

autor
29. aug 2024

@rejka7 po akej dobe sa ti ju cca podarilo vyliečiť a čo si brala na to ?

autor
29. aug 2024

@dankagirl nosiš bandáž cez bežne dni ?

rejka7
29. aug 2024

Pichať na riedenie krvi je základ, ak je tlak na nohy, teda, napr. je leto, je horúčava, alebo túry, tak si nasadím detralex, ale nie na dlho, lebo mi je z neho ťažko, brať železo, ja mám aj anémiu a nedostatok železa "zahusťuje" krv, dlho nestať, dlho nesedieť, pohyb, bicykel, a nebyť tučný, lebo je silný tlak na nohy, inak nič iné nerobím. Ja myslím, že je to genetika, otec mal už ako 25 ročný bercove vredy, prvá cievna mozgová príhoda v 45 rokoch, zomrel na 3- tiu, ako 52 ročný, nepil, nefajcil, nemal nadváhu, mal pohyb, tak asi tak.

majamat
29. aug 2024

@rejka7 ,pze ist o genetiku. nepreverovali ti nejaku uvysenu zrazanlivost krvi? nemyslim taky ten bezny odber, ale nieco co sa moze dedit.
inak u nas tiez nic moc, aj ked ja zatial nejake prejavy nemam.
moj dedo zomrel na masivny infarkt v 60r.
jeden z jeho synov to iste v 50r.