Trombóza

22. feb 2022

Ahojte, chcem sa spýtať, viem, že to vyznie blbo ale aj tak. Pred 4 rokmi som mala úraz nohy, brala som antikoncepciu a spravila sa mi tam zrazenina. Pichala som si Fraxiparine a mala som ísť na kontrolu keď doberiem krabičku. Problém je, že som na kontrolu nešla a dalej to už vôbec neriešila. Vykašlala som sa na to. Mala som 18 a myslela, že sa mi nemôže nič stať.

Môžem mať z toho teraz nejaké problémy, trombózu alebo niečo? Dlhšie sa mi tažšie dýcha aa bolia ma nohy ale liečim sa na úzkosť tak neviem či to môže byť z toho. Už dlhšie nad tým uvažujem ale myslím, že by sa to prejavilo skôr ako po 4 rokoch. Naozaj neviem

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
22. feb 2022

@viestta cca mesiac dozadu mi robili krvné testy, D dimer aj quick test v norme tak dúfam, že to nie je tromboza. Tiež si to vravím, ale mám pochybnosti a hnevam sa na seba že to tak odignorovala

marca12
22. feb 2022

Pre istotu chod na vysetrenie krvi znovu a konkretne povedz,co ti je a ake mas podozrenie.

autor
22. feb 2022

@marca12 myslíš, že to môže byt tromboza ? Už sa dosť bojím. Bolia ma obe nohy rovnako tak som myslela, že skor niečo iné

petamich
22. feb 2022

asi bude najrozumnejsie prestat sa samo-diagnostikovat a ist k lekarovi 🤷‍♀️ a ak bol d-dimer v norme tak to zrejme nebude tromboza v oboch nohach a embolia (to to tazsie dychanie), kazdopadne chod k lekarovi

autor
22. feb 2022

@petamich u lekára som bola pre mesiacom. Všetko bolo ok. Liečim sa na uzkost, vždy keď to poviem tak ma ďalej už nikto nepočúva. Aj teraz naposledy mi lekár hneď medzi dverami oznámil, že mi určite nič nie je.

petamich
22. feb 2022

a vysetril ta v suvislosti s tou trombozou? ak ano tak potom ani ja nerozumiem, preco si myslis, ze by si ju mohla mat 🤷‍♀️

autor
22. feb 2022

@petamich povedal, že stačí zobrať krv.. D-dimer negatívny tak sa to ďalej neriešilo. Vraj si mám dať niečo na ukľudnenie. Čo mi teda na tie nohy ozaj nepomaha

autor
22. feb 2022

@petamich vravela som, aké mám problémy. Zobral krv a poslal domov že mám volať za výsledky. Tie boli ok. A ta tromboza čo tam bola pred 4 rokmi sa teda asi vstrebala alebo neviem keď je krv v poriadku

petamich
22. feb 2022

no tak potom to tromboza nie je, ak mas krcne v nohach treba si dat magnezium a pit vela vody, prechadzka zvykne pomahat tiez ale to asi vies - pripadne tam bude uplne ina pricina

ty si styri roky dozadu mala trombozu? pises, ze si mala modrinu - mala si potvrdenu trombozu? - ak ano, isto by ti nedali jedno balenie fraxiparine a nenechali by to tak, ja som napr. bola hospitalizovana, pichala si injekcie 3M a potom este 3M brala warfarin

autor
22. feb 2022

@petamich áno, mala som zlomenú nohu a na RTg bola tam mala zrazenina. Chirurg mi predpísal jedno balenie Fraxiparinu s tým, že mám prísť na kontrolu ,dohodne sa pohla výsledkov čo ďalej, na ktorú som neprišla. Viem moja chyba. Odvtedy som problém s nohou nemala. Občas ma trochu bolela ale inak nič. Až teraz mám take nepríjemne pocity ale aj v druhej nohe

marca12
22. feb 2022

Mal ta poslat na hematologiu tam odborne vysetria krv. Ziadaj o vysetrenie na hematologii.

panelacikova
22. feb 2022

autorka: trombóza pravdepodobne nie, pripájam sa k babám vyššie. čo sa týka ťažšieho dýchania, áno, z úzkosti sa ti to môže stať, dokonca to môže byť až nenormálne realistické (to sťažené dýchanie), prípadne respiračné ochorenie. určite vyhľadaj lekára, možno urobí nejaké základné testy, prípadne ťa pošle preventívne na RTG pľúc... môže to byť čokoľvek, hoci osobne to vidím na úzkosť. čo sa týka liečby, berieš nejakú na úzkosť?

autor
22. feb 2022

@panelacikova momentálne nie, musela som vysadit. Mala som vedľajšie účinky z liekov. Ďakujem, tiež myslím že skôr ta uzkost

autor
22. feb 2022

@marca12 načo na hematologiu keď bola krv v poriadku ?

panelacikova
22. feb 2022

autorka, teraz bez srandy. ak máš možnosť, šupni si pár poldecákov kvalitnej pálenky. ak ťa úzkosť prejde, tak je to ono 😀

travelllerka
23. feb 2022

Ja mávam veľké bolesti nôh, už na výške som mávala, boli to vždy len preťažené nohy, zrejme to bolia žily, prípadne nesprávna obuv. Mna hrozne bolia nohy aj pred menzesom a počas neho.