Trojklanný nerv - alkoholizácia

lilithed
21. nov 2022

Ahojte, prosím Vás, hľadám niekoho kto podstúpil alkoholizaciu vetiev trojklanneho nervu. Zaujímalo by ma aká bola okamžitá reakcia a tiež ci sa jedna o "umrtvenie" nervu doživotne alebo je to len na nejaký čas. Rozprávala som sa o tom s neurochirurgom no ja som už asi taká vygumovana z tolkeho pregabalinu ze si vôbec nepamätám co mi vravel 🙄 uvítam rady ak má niekto skúsenosti aj s inou liečbou...u mňa sa jedna o primárnu neuralgiu všetkých troch vetiev..príčina neznáma, útlak cievy na nerv mi nebol zistený. 🤷‍♀️ ďakujem

hanka_b_151
21. nov 2022

@lilithed mozem sa spytat ake ste mali priznaky?

monillia
21. nov 2022

@lilithed toto aj mňa zaujíma

kavicka12
21. nov 2022

S týmto skúsenosti nemám no bolesti práve riešime 🤦Riešim ich 3 rok momentálne som bez liekov 4 mesiace a bolesti mám stále ,mysleli si či nie som zavysla na liekoch🤷

lilithed
autor
21. nov 2022

@hanka_b_151 u mňa sa jedná o záchvatovú bolesť. T.j. len tak z ničoho nič mi začne vystreľovať bolesť do miesta nad okom, do líca a do spodnej čeľuste (pravá časť tváre). Bolesť je ostrá, ohromujúca, je náročné ju opísať alebo prirovnať ju k niečomu. Záchvat trvá hodinu potom sám postupne ustane. Žiadne lieky proti bolesti nezaberajú. Raz mi muž zavolal záchranku, dostala som vtedy tramal vnútrožilne aj do svalu niečo proti bolesti ale nepomohlo. Záchvat vzniká spontánne, viem, že veľa ľuďom to rozdráždi dotyk tváre, no u mňa to tak nie je. Skôr fyzická námaha, hlad alebo smäd mi vie rozdráždiť ten nerv.