Trieštivá zlomenina päty

pflajs
2. máj 2023

Dobrý deň. Chcem sa opýtať v januári som zi zlomil pätu pádom z výšky som po operácii už dva mesiace no stále nemôžem stúpať na nohu strasne bolesti ortopéd mi diagnostikoval algodystrof syndrom chcem sa opýtať ako to vyliečiť ako sa zbaviť bolesti aby som znova mohol chodiť...Momentálne môj dopravný prostriedok sú barle bez ktorých som stratený ďakujem za každú odpoveď a pomoc...

oskorusa
2. máj 2023

@pflajs predpokladám, keď máš stanovenú diagnózu, tak lekár predpísal všetky potrebné lieky - dvitamin, lieky od bolesti do takej dennej dávky, aby bolesti neboli žiadne a samozrejme rehabilitacie - fyzikálnu terapiu, fyzioterapiu, ale aj napr tejping.Je to ťažká komplikovaná diagnóza u každého ma iný priebeh, stav konzultuj s lekárom a nie na modrom koníku. Pevne držím palce

pflajs
autor
2. máj 2023

@oskorusa ďakujem za odpoveď samozrejme všetko konzultujem z ortopedom mam aj lieky ktoré užívam chodím aj na rehabilitacie aj na cvičenia poviem vám strašná bolesť ni nevidím žiadny posun a už som s toho zúfalý...

marcellka32
2. máj 2023

@pflajs pomôže len čas, ja mám zlomený len členok, teda neviem čo je viac bolestivé či päta či členok, zažila som peklo tiež, sadra 7 týždňov, už je dole, zajtra idem na rehabilitáciu, chodím len s barlami, nedostupim na nohu, neviem urobiť krok, boli to...neviem čo bude, kosť mám zrastenu ale chodiť neviem

pflajs
autor
2. máj 2023

@marcellka32 mam presne to iste zlomenina je dobre zahojene len je to bez šance urobiť krok...taktiež držím palce

marcellka32
2. máj 2023

@pflajs zohnes prsty na nohách k sebe a od seba? Pohnes kotnikom? Veď si bol na rehabilitáciacj čo tam povedali?

marca12
2. máj 2023

@pflajs najdi si fyzioterapeuta a cim skor zacni s nim cvicit

pflajs
autor
2. máj 2023

@marcellka32 prstami už zohnem no žiaľ v členku nohu nepohnem co povedali ze držia palce aby sme to rozhýbali lebo ak to človek nerozhybe zavapni sa to a už to tak ostane...

vulka
2. máj 2023

@pflajs Hľadaj dobrého fyzioterapeuta, prípadne aj konzultáciu u iného ortopéda.

pflajs
autor
2. máj 2023
pflajs
autor
2. máj 2023

@vulka ja už skúšam vsetko

cecilia29
2. máj 2023

Prajem skoré uzdravenie. Keď som riešila svoju zlomeninu tak som sa dočítala ze päta je problémová v liečbe Takže asi preto. Dúfam že to čím skôr prejde. Pripnem sa.tu. Lebo ja mam kvôli zmenine nefunkčný lakeť

marcellka32
2. máj 2023

@pflajs ja som operáciu nemala, len sadru, zlomený členok, moja noha vyzerá dobre, aj sa postavím (váhu tela mám na zdravej nohe), ale neurobím krok....
Čím skôr treba cvičiť, aj doma, hneď ako dali sadru dole som hýbala pomaly nohou no uvidím čo bude zajtra..
S barlami idem, položím nohy, chorá dopredu, zdravú pritiahnem, každý deň treba skúšať aby to nestuhlo natrvalo

pflajs
autor
2. máj 2023

@marcellka32 presne tak ako píšete robím presne to iste skúšam ako sa dá cvičím na lopte s nohou s pätou asi to chce len čas čas ukaze...

livuska124
2. máj 2023

@marcellka32 ja som mala trojitu zlomeninu členka, niekoľko klincov, srobov 🤦 8 týždňov sadra + zákaz akéhokoľvek došľapu na nohu. Zasadrovane som to mala tak, že chodidlo zvieralo k nohe 90° uhol. Tých 8 týždňov bolo relatívne v pohode. Keď dali dole sadru, noha úplne bez svalov, s chodidlomnsom nevedela absolútne pohnúť, ani dole, ani hore, do bokov, vobec.... Najväčšie bolesti začali keď som začala rehabilitovať. Je to beh na dlhú trať. Rehabilitácie som mala tuším 6-8 týždňov, už si presne nepamätám. Niekoľko týždňov som ešte chodila o barlách, potom o paličke, potom bez, ale krivajuc. Až po nejakých troch-styroch mesiacoch som chodila relatívne normálne.
@pflajs určite to chce čas. ja som sa musela veľakrát zaprieť a ísť cez bolesť... Päta musí byť snáď ešte horšia než členok. Želám skoré uzdravenie.

marcellka32
2. máj 2023

@livuska124 ja idem zajtra na prvu rehabilitáciu, vôbec sa neteším na bolesť, asi aj plakať budem, ja neznášam bolesť, bojím sa, ale chcem to rozchodiť, hýbem členkom hore dole, aj prsty, dnes som dala doma jemný došľap na nohu a keď ju mám pritiahnuť tak to nejde a len rovno ku pritiahnem, čiže krivam

livuska124
2. máj 2023

@marcellka32 želám čo najmenej bolesti...ono sa to dá zniesť, keď si človek predstavuje cieľ, teda, že chce čo najskôr chodiť opäť normálne. Veľa síl a trpezlivosti 💪