Trhaný zub múdrosti

mon1806
6. júl 2024

Dievky ako dlho vas to bolelo ? Ja som 3 dni po a mam strasne bolesti ani lieky od bolesti mi nezaberaju tak zaberu na hodku a viac nic v stredu vytrhnuty a stale je to bolave strasne boli ma aj ucho a uzlina na krku ....

ikonica
6. júl 2024

@mon1806 a ktory ti trhali a ake lieky mas? Caka ma to o cca 2 tyzdne.

blackberrymt
6. júl 2024

@mon1806 ja som mala bolesti max 12 hodín od vytrhnutia, raz to bolelo 3 dni, bol tam zápal, rana sa čistila, dostala som antibiotiká, choď s tým k zubárovi, prípadne aj na zubnú pohotovosť keďže zajtra je nedeľa, môžeš to mať zapálené

miskamisiq
6. júl 2024

@mon1806 ja som mala bolesti asi 5 dní a potom to ustupovalo. Dostala som ATB a flextor, plus každý druhý deň som chodila ku zubárovi a dávali mi do rany nejaký prášok, čo mi veľmi pomáhalo (zabudla som ako sa volal, ale dokopy som tam bola 5 krát).

egonsk
6. júl 2024

@mon1806 mam vysklbane vsetky 4 osmicky a po vytrhnuti nebolel ani jeden, naopak bolest pre ktoru museli aj ist von vysklbnutim zmizla. A to mi ich musel trhat chirurg, lebo mali velmi velke hacikove korene.

mon1806
autor
6. júl 2024

Mam flektor ktory striedam z ibuprofenom
Dikes baby no nic asi zajtra pojdem

petronellla87
6. júl 2024

@mon1806 mňa to bolelo nejaké 2-3 dní. Aj keď dalo sa to zvládnuť aj bez liekov, ani ATB mi nedala lebo kojim. Sla by som na pohotovosť prípadne v pondelok tvojej zubárke, podľa toho ako sa cítiš

mon1806
autor
6. júl 2024

No na prd myslite ze mi aj vietor mohol uskodit ? Lebo rano to uz bolo celkom fajn a zacalo fukat a som vysla von bez prekrytia a ci mi to nenafukalo

michaela329
6. júl 2024

Mňa to nebolelo vôbec potom. Len deň to bolo také "živé". Mne dali ATB, milgammu-korene išli okolo nervov, aescin na opuch a novalgin. Vyplachovala som jemne vodou z lekárne na trhane zuby. Ak to bolí, choď s tym určite, ja som mala prísť v prípade puchnutia, teploty a bolesti.

pukina
6. júl 2024

trhali ti spodne? tie su horsie. mna to bolelo 2 tyzdne, ale to preto, ze som tam mala zapal a mam sakra dlhe korene. 2 tyzdne som bola na flectore, inak by som ani usta neotvorila a potom uz to bolo lepsie.

mon1806
autor
6. júl 2024

@pukina ano dolny :(

mon1806
autor
6. júl 2024

@pukina a ako ste liecila zapal ? Ja sa bojim ist k zubarovi zas mi bude do toho vrtat a to uz asi umriem od bolesti tam

lauruska1234
6. júl 2024

Pozor na suché lôžko 😬 mne sa spravilo a chcela som skriabat steny, chod radšej si to dať pozrieť ak je to veľká bolesť lebo s tým není sranda.. mala som to presne pri spodnej 8micke, ak sa dá nech ti niekto pozrie či máš zrazeninu alebo dieru do kosti

mon1806
autor
6. júl 2024

@lauruska1234 a ako to riesili ? Mam sa klepat od strachu ?

lauruska1234
6. júl 2024

Tak vtedy máš otvorenú kosť 😬 mne tam dávali niekoľko dní nejakú vložku chodila som tam asi každý druhý deň ale našťastie zabralo a polepšilo sa a veru aj uľavilo 🙏🏻 určite si to choďte dať skontrolovať ak sú bolesti až do ucha-ja som tak mala brutalne

mon1806
autor
6. júl 2024

@lauruska1234 pojdem urcite dakujem

pukina
6. júl 2024

@mon1806 mala som atb. ale ja som to mala aj zasivane, lebo mi ho museli vysekavat, takze to bol u mna dost masaker. vrtat ti tam uz nema co, takze preventivne radsej zbehni k zubarovi

hankab
6. júl 2024

@mon1806 2 hodiny po zakroku som citila iba slaby tlak, bolest ziadnu. Trhali mi naraz oba na lavej strane. Horny bez problemov, spodny rastol nakrivo a zasahoval do nervu, zubny chirurg sa aj obaval ako sa to bude hojit. Dali mi atb, prasky od bolesti. Prasok som si dala iba 1x preventivne hned po zakroku, inak nic nebolelo, vyplachovala som vodickou z lekarne po kazdom jedle.
Ale bolo mi povedane, ze ak pride bolest a neustupi (nezaberu prasky), tak mam hned volat a prednostne ma vezmu na kontrolu.