Trhanie zubu

dominiicka
13. okt 2022

Ahojte, prosím o radu.
Trhali mi cca 2 hodiny dozadu zub.
Do vytrhnuteho zubu teda už diery mi dal zubár dva také mini obdĺžniky cca1cm hnedej farby. A jednu veľkú vatu tu som mala.mat zahryznutu.
Po 20min vypľuť.
Ale to čo mám v zube som nevyplula ani som sa nespýtala či to mam vypľuť.
Neviem či je to na zrazenie krvi, nakoľko v tej diere nevidím ,,vatu,, ... Prosím ak niekto viete či to mám vybrať vypľuť alebo čo podeľte sa somnou .. ďakujem veľmi

mliekosgrankom
13. okt 2022

Ahoj
Nechať tak, nevyberať, nevyplachovať, nešprtať do toho

michaela329
13. okt 2022

@dominiicka nechať minimálne bez zásahu. V lekarni maju ústnu vodu po trhani a aj kefku. Tou vodou oplachnut len jemne, dat vodu do ust, poprevalovat v ustach a bez tlaku vypustiť z ust. To som robila druhy den po trhani, v 3. den som maximálne jemne umyvala kefkou a tou vodou. Ja som mala po trhani 2 stehy, bolo to brutálne, ale kazali mi to udržiavať takto v cistote a hlavne do toho nesprtat.

dominiicka
autor
13. okt 2022

Ďakujem krásne 🙏 ja už som dávno mala trhany zub že si nepamätám 😂😂😂 len teraz mi naraz vyšli 3 zuby múdrosti. Tak idú von na ďalší mesiac ide ďalší 🙈 ... Ešte raz ďakujem veeeeeelmi 🙏🙏🙏

michaela329
13. okt 2022

@dominiicka ja som mala minulý rok premiéru a bol to zážitok pre mňa aj chirurga 😁 Vraj niečo také ešte nevidel. Mne dal aj ATB, novalgin, aescin a milgammu - lebo mi trhal a sekal okolo nervu...zila som asi týždeň na presnidavkach a kompotiku a hned po jedle som si pootacala tu ustnu vodu v ústach. Co bolo pozitívne - pochudla som 🙈