Trhanie zubu

simcucik
24. jún 2024

Ahojte včera poobede má začal strašne bolet zub je zlomený a pokazený. Zubára sa bojím ale keď má to neprejde idem. Mám len takú otázku stredu mám voľno čiže som si povedala pokial do stredy bolí idem, ale je to taká bolesť neskutočná neviem či zvladnem dnešný deň v práci na poobednej (v obchode). Keby idem ráno k zubárovi a vytrhol by mi ho mohla by som ist normálne do práce? Alebo by mi povedal že musím mat nejak klud alebo dačo, zub mi nikdy netrhali čiže neviem a bojím sa sakramentsky 😫 ale som mladá nechcem mat hnilé zuby a trápiť sa v bolestiach. A prosím nejaké rady aby som sa nebála lebo ja sa v tom kresle poserem keď mi povie ideme trhať 🤣 dúfam že mi dá aspoň 2 injekcie

yelena159
25. jún 2024

@simcucik Ak ti tie injekcie zaberú, nemusíš sa ničoho báť, nebude to bolieť, len budeš mať trochu nepríjemný pocit. Ja som to mala naposledy zlé, lebo mne injekcia nezabrala úplne, čiže to poriadne bolelo pri ťahaní. Ale ešte predtým som bola ťahať koreň a bez problémov. Ani jeden raz ma to nebolelo, keď umrtvenie vypršalo.

Ak pracuješ v obchode, tak by som v ten deň do práce nešla, ak áno, tak by som sa stránila dvíhaniu ťažkých vecí. To sa neodporúča.

simcucik
autor
25. jún 2024

@yelena159 asi nejak vydržím a pôjdem v stredu, bojím sa že mi nezaucinkuje a bude to bolet strašne, injekcia mi zatiaľ vždy zabrala ak sa dobre pamatam. Napuchla som trochu na ráno keby idem napuchnutá vtedy mi tiež vytrhne? Lebo som počula že pokial je napuchnuty niekto tak sa nedá pracovať

yelena159
25. jún 2024

To neviem. Ja som ho mala napuchnutý, ale to preto, lebo som tam mala hnis. Prerezala mi ďasno, hnis vytlačila a dala mi antibiotiká na týždeň, až potom vytiahla.
Neviem, ako to máš ty.

simcucik
autor
25. jún 2024

@yelena159 ja mám ten zub zlomený a pokazený hnis tam nevidím nikde na ďasne mám len lico napuchnute

yelena159
25. jún 2024

@simcucik Bolí ťa to tam, kde je to opuchnuté? Na dotyk?
Pretože ja som tiež mala opuch líca okolo zuba, ktorý bol zlomený a nebolelo nič. Po 2 dňoch mi začalo puchnúť ďasno a zistila som, že je ten opuch plný hnisu a neskutočne to potom bolelo. Nemusí to byť tvoj prípad, no sleduj to.

simcucik
autor
25. jún 2024

@yelena159 ani nie len keď sa dotknem zubu, cítim akoby má “svrbelo pod zubom”, ten opuch mi asi zmiernil tu bolesť ale davam si valetol keď už začne bolet viac. Mám obavy že keď pôjdem zajtra injekcia nezaberie a zub mi bude silou mocou tahat, pozerala som trochu sa s ním dá hýbať čiže by išiel asi von