Trhanie zubu

kinder3478876
30. mar 2024

Dobrý deň… chcela by som sa opýtať respektíve podeliť s vami o moj príbeh aktuálny.. snáď by ste mi vedeli poradit alebo sa podeliť o podobnú skúsenosť aby som bola aspoň kludnejsia… tento týždeň v utorok presne 26.3. mi robili dolnú stoličku, robili mi ju naposledy pred 2 rokmi kvôli tomu že som tam mala dieru tým pádom trebalo čistiť kanáliky, samozrejme som prišla vyčistila dala mi vatičku s nejakou liečivou vodou a zablombovala nie konečnou blombou len takou a tak nechali ten zub 2 roky aj keď sa to malo meniť… minuli týždeň má to začalo nehorázne bolieť tak som šla k zubarke kde mi ten zub otvorila vyčistila a zablombovala tak som si myslela že bude klud, lenže keď vyprchala injekcia začalo má to znova bolieť, potom asi 2 hodiny na to mi volala zubarka že mám ho prísť zajtra čiže 27.3. Vytrhnúť pretože sa boji že má to bude bolieť… bolelo má to od kedy ho urobila tak som povedala dobre, prišla som dali mi dost vela injekcii pretože má to bolelo plus do toho kanáliky cítiť a trhanie bolo celkom náročné pri trhani sa jej aj zlomil koreň tak ho musela vybrat, plus niečím mi tam stále šprtala asi aby ho uvoľnila a keď ho vybrala tak má uistila že vybrala všetko a dala mi do rany nejakú hnedu malú vatičku ktorá sa vraj nevyberá a zostava v tom no a od vtedy vlastne má to boli stále líce som mala úplne spuchnute boľavé tak štvrtok som šla na akútne dala mi na to vatu ktorú som bola v piatok vybrat na pohotovosti kde mi to vyplachli dali ďalšiu vatu a v nedeľu idem zas… háčik je ale v tom že má to boli viac po tej pohotovosti a už neviem ako ďalej dali mi antibiotiká v noci sa stále budím buď na bolesť alebo na vela slín… neviem či má to tak má ešte bolieť alebo už nie, preto sa pýtam vás lebo keď mi trhali zub kvôli zubu múdrosti na druhej strane bolesť prešla ešte v ten deň a všetko šlo ako po masle s týmto momentálne prvá skúsenosť… začínam mat strach že je to kvôli ten vatičke pretože keď Ano tak ani nechcem vedieť čím všetkým si musím znova prejsť aby ju vybrali… vopred dakujem za pomoc, rady hocico

joesvk
30. mar 2024

To hnedé nie je "vatička".Je to normálny postup. Rozpustí sa to,menej krváca, lepšie sa bude hojiť.
A silná bolesť môže trvať aj mesiac. Zvlášť, keď bolo trhanie problematické.

kinder3478876
autor
30. mar 2024

@joesvk čiže už by som nemala byt v strese? Od vtedy som ani poriadne nejedla už len zo strachu že to nejak pokazim znova keď sa to už lepší

joesvk
30. mar 2024

@kinder3478876 Áno. Vyzerá to zatiaľ normálne. Buď trpezlivá.