Trhanie zubu

katka2505
5. mar 2023

Ahoj. Bola som u zubára na preventívke, mám kaz v zube, cítim tak dierku a keď jem, tak ma aj pobolieva. Už som ho mala kedysi dávno opravovaný, no mám ho rastený vzadu, tak hlúpo do kriva, že sa aj zle čistí, že sa tam kaz urobil opäť. Zubár mi povedal, že ho môže celý rozvrtat, no je tam problém s plombou, vraj nemusí dobré držať a kaz sa môže urobiť opäť. Odporúčal mi vytrhnúť. Ešte mi zub netrhali, len ako decku a odvtedy mám traumu.🤐🤐🤐. Bolí injekcia a je cítiť samotné vyberanie zubu? Keď vám ho vybral, mali ste bolesti a ako dlho trvalo, kým sa vám zatiahla diera v ďasne?

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
5. mar 2023

@katka2505 mne trhali tiež až v dospelosti.Injekcia neboli len pichnutie ako, keď berú krv a vytrhnutý je rýchlo bolesti som mala iba mierne nebolo treba lieky a dieru asi 2 tyzdne.
Daj si ho von je to seriózny zubar, že Ta netlačí do opravy za x eur a o mesiac sa Ti rozpadne

amiaja
5. mar 2023

@katka2505 trhanie zubov je moja nocna mora🙈 ale zvladla som uz 3.. dve horne osmicky a sestku. Na tych osmickach som mala tiez kazy, boli dosikma a zle sa cistili tak mi zubarka odporucila ich vytrhnut. Odolavala som do poslednej chvile ale nakoniec to bola zalezitost pol minuty a ziadna bolest ani po vytrhnuti. Drzim palce🍀

gemerka17
5. mar 2023

@katka2505 aký je to zub, osmička alebo sedmicka? Hore, či dole ?

lb1984
5. mar 2023

@katka2505 juuuj ja som expert na trhanie zubov 😁 naposledy dve dolné osmicky dole a horná sedmička (zubar ze bude oprava stáť cca 500€, a aj to sa nemusí podariť) rada trhanie neboli ani injekcia dokonca ani hojenie ak si nájdeš dobrého zubára....

katka2505
autor
5. mar 2023

@lb1984
Sestre trhal a povedala, že ani nevie ako a zub bol von. A po trhaní ju to pobolievalo asi jeden deň

katka2505
autor
5. mar 2023

@gemerka17
Horná sedmička naľavo

gemerka17
5. mar 2023

@katka2505 len potom čo chceš mať na miesto sedmicky? Budeš dávať implantát za 2000 eur ? Zuby netreba trhať ale zachraňovať. Je to dôležitý zub s ktorým kušeš potravu

katka2505
autor
5. mar 2023

@gemerka17
Ja mám zuby strašne husto na sebe a tento mi rastie tak krivšie do vnútra, takže mi chýbať nebude, preto mi navrhol, že by ho vytrhol