Trhanie zubov v celkovej anestéze

berca2
8. sep 2024

Chcela by som sa spýtať podstúpil niekto také niečo? Mám neustále zápaly a bolesti a mám panický strach zo zubára tak som sa rozhodla pre celkovú anestéziu. Ale chcela by som poradiť čo k tomu všetko treba plus cena približná? Ďakujem za odpovede

dzulli1980
8. sep 2024

A chceš si dať urobiť všetky zuby v celkovej anestézii? ... to nie je len tak, je to operácia, musíš absolvovať všetky predoperačné vyšetrenia atď. ... a lacné to iste nie je rátaj v tisíckach eur ... ja mám takisto panický strach zo zubára, viem sa dozvracať, odpadnúť, keď tam mám ísť, nohy sa mi podlamujú, no chodím na špičkovú súkromnú kliniku, kde ma teda vedia spracovať na parádu ... ja som tam isto za najväčšiu hysterku, no nevadí mi to, sú tam odborníci a prístup majú na jednotku s hviezdičkou, x-krát ma Dr. držala za ruku, keď videla, že to asi nedám ... vždy som to vďaka nej dala ...
@berca2

kacena4
8. sep 2024

cenu ma kazdy dr inu. panicke ataky mas potvrdene psychiatrom ci len mas strach zo zubara... musis si najst kliniku kde to robia a povedia ti cely postup aky maju oni. my sme podstupili predoperacne vysetrenie, od krvi po kardio, nasledne anesteziologicka ambulancia a cca 4 dnova hospitalizacia kvoli narkoze a kontrole stichov. trhali 4 zuby

gemerka17
8. sep 2024

@berca2 takéto veci robia len na klinikach. Keďže sú to moderni zubari, tak budú sa snažiť zubky kde sa dá zachrániť a nikto ti nebude trhať zuby bez hlavo len tak. Prístup je veľmi prokliensky, takže so strachom budu vedieť pracovať. (Nenajdes tam zduty ksicht, ktorý má toho veľa a je na všetko sám). Čiže času ti bude venované dostatok. Na to čo všetko potrebuješ v ústach opraviť/vyliečiť ti povie až zubár po tom co ti pozrie do úst a urobí sa RTG. No a cena samozrejme vyššia za prístup a technologie. Rátaj ošetrenia v stovkách a teda spolu v tisícoch (podľa stavu chrupu).

zlatican
8. sep 2024

A keď ti pichnú injekciu proti bolresti, nebudeš nič cítiť. Aj tak sa bojíš?

lucka290897
8. sep 2024

@dzulli1980 a kam to prosím chodíte?

dettilv
8. sep 2024

@dzulli1980 prosím ťa kam chodis?som na tom podobne

ovaaa
9. sep 2024

@zlatican injekcia nepôsobí pri zápale zuba, zažila som si.
.

zlatican
9. sep 2024

@ovaaa Aj ja a mne pôsobila a bez problémov mi ich vytrhli niekoľko.

kiki68
9. sep 2024

@ovaaa ale posobi, len sa to musi vediet pichnut. To tiez musi byt odbornik, mne v total akutnom zapale, covid k tomu ( ten vyvolal zial ten zapal) museli tahat 8micku, do 3 minut som necitila, ze mam sanku. Absolutne nic. Este 6 hodin po som tiez nic necitila. Podobne kamoska ked jej robili extrakciu, mala velmi komplikovany stav, poslali ju do Wien na univerzitnu kliniku, tam robia tieto rozne operacie, no tiez nevedela, ze nieco robia. Takze to ide aj v takom stave. Netreba strasit ludi tym, ze clovek stretne nie uplne odbornika, takych som tiez zazila a tiez som mala strach otvorit it’s bez anestezy. Nastastie mam teraz ludi, co vedia tu anestezu podat a netrapit cloveka.

zlatican
9. sep 2024

Na Shill klinikách napríklad robia kvalitné zákroky a bezbolestne.