Trhanie zubného koreňa

9. nov 2022

Ahojte prosím o radu, mojim zavinením mám jeden zub v takomto stave, bol vyvrtany pred cca 4rokmi a bola tam dočasná plomba ktorá ale vypadla a ja som už viac k zubárovi nešla... A zub je aktuálne celý rozpadnuty a začína čím ďalej tým viac bolieť ... Prosím vás ako vám trhali takéto zuby? Potrebujem sa ho už zbaviť no strach je silnejší. Ten zub je 6ka hore vpravo. Pridám aj foto
ďakujem za rady

142230919213
9. nov 2022

Úplne hladko, zubár sa má do čoho uchopiť.Bolieť to nebude, len ten zvuk je trochu strašidelný. Bolí to až potoom ale lieky od bolesti záberú. Pýtaj zubára nech ti dá na predpis niečo silnejšie 😉

lajlaa555
9. nov 2022

Mne trhali 6ku v pravo hore zubár dáva injekcie takže to určite bolieť nebude nemusíš sa čoho báť. Zachviľu by si to mala vonku.

autor
9. nov 2022

@lajlaa555 ďakujem už len odvahu nájsť 🙂

jakkubova
9. nov 2022

Mne trhali sestku vpravo dole a uplne v pohode. Doktor ti pichne anestezu a nebudes nic citit. Mna dokonca nebolelo nic ani po zakroku. O trhani zubov viem svoje, kedze mam uzku sanku a vela zubov, tak mi trhali este aj trojky hore a dole a potom som mala este strojcek aby som nemala medzeri medzi zubami. A nikdy to nebolo nic strasne. Naozaj sa nemas coho bat, zubarina je dnes na uplne inej urovni, nez kedysi. 😉

autor
9. nov 2022

@jakkubova Áno aj mne už trhali ale nie v takomto stave zub preto sa obavam že či to bude vedieť vybrať

googwife
9. nov 2022

Úplne v pohodicke to vyberie a bezbolestne nemáš sa čoho báť. Ja som kvôli strachu tiež prišla o pár horných stoliciek tiež som mala strach ale naozaj nieje sa čoho báť 😉držím palce a choď co najskôr 😉

miriamik77
9. nov 2022

v pohodicke ti ho da von, len sa neboj🙂 aj mne taky trhali, nic neucitis, prezila som to :D len naber odvahu, nenechaj to len tak, mozes si v takom pripade zarobit na riadny problem.

amiaja
9. nov 2022

Mala som podobne, tiez sestka hore v takom stave. Vyhybala som sa vytrhnutiu lebo som sa bala ale ked zacal boliet a opuchla som nebolo na vyber. Pichla mi injekciu a uplne v pohode, za chvilu to bolo vonku. Nic som necitila, ani potom. Strach bol ale obrovsky a pritom to nic nebolo🙂

viky173
9. nov 2022

Ahoj, ked Ta zacina boliet chod cim skor, pretoze ak to zanedbas zapal sa rozsiri a nebude Ti dobre ucinkovat anesteza. S anestezou nebudes naozaj nic citit. Toto mas zlomene este nad dasnom, teda zubar si vie kusok zubu uchytit a vykyve ho. Neboj neboli to, moze to ale trvat trochu dlhsie ako bezna extrakcia, moze sa mu kusok zo zubu smykat. Ak by sa Ti z neho zlomilo este viac a netrcal by kusok nad dasno, tak Ta posle ku zubnemu chirurgovi (ak teda Tvoj stomatolog nema atestaciu z chirurgie - bezni zubari nezvyknu mat) a tam Ti koren vypacia - tiez neboli, par minutova zalezitost, ale je to dost tlak a je to pocitovo horsie ako prva moznost.

viky173
9. nov 2022

a este doplnim, ze by bolo fajn urobit pred extrakciou RTG, ci nahodou uz nemas zapal pri koreni a netreba ho najskor preliecit ATB.

autor
9. nov 2022

@viky173 ďakujem krásna, no ono myslím si že hnis tam je lebo ho občas z toho zubu citim a mňa ani nebolieva zub samotný ale hlavne nad zubami akoby dutina a mám pocit že to má súvis

janka1011
9. nov 2022

Ty si tu už raz písala nie?
Dá ti injekciu a normálne ti ho vytrhne. Neni to nič také, čo by sa nerobilo v zubných ambulanciách bežne. Trhajú sa bezbolestne aj zuby, z ktorých nezostalo ani toľko, čo máš ty. Tak nestresuj a objednaj sa, nech to máš čím skôr za sebou.

autor
9. nov 2022

@janka1011 nie nepísala, prvý krát teraz áno budem musieť 🙂 dakujem

jakubilavski
2. okt 2023

To mne idú celi vrch asi 8 koreňov na 3 krát idem v pondelok na prvé 3 a omnoho horšie ako máš ty .. a bojím sa jak hovädo 😅

autor
2. okt 2023

@jakubilavski bolo to bezbolesti 🙂 doktor hovoril ze nakolko som to nemala zapalene (aktualne nebolelo ked som tam prisla) tak to bude bez problemov a aj bolo, len sa mu to cele trieštilo,lamalo ale ja som necitila nic len to trvalo cca 35min cele. 🙂

kessica87
17. mar 2024

@jakubilavski ahoj .... ako to dopadlo... 😊 mňa to čaká zajtra 🙄

jan0126363
29. apr 2024

35 minút trhanie zubu??? Jak je to možné mne vytrhne do 7minut a ešte potom pozerá či tam nič nezostalo

angel2017
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angel2017
23. aug 2024

@jakubilavski ahoj ako to vtedy dopadlo máš to vytrhnuté?

kessica87
24. aug 2024

@angel2017 ja už mám tiež po tom a úplne bezbolestné... dal mi injekciu a mohol robiť čokoľvek. Za mňa úplná pohoda a už bez strachu 👍👍👍