Trhanie zuba

sarika15900
21. aug 2024

Ahojte. Nedávno som sem písala ze ma bolí zub. Spravená endodoncia, pod mikroskopom. Čistenie, vložky,antibiotiká, zub bolí rovnako. Momentálne ho mam otvorený bez vložky, zajtra mam ísť opäť k zubárovi. Už som z toho zúfalá a rozmýšľam ze si dám zub vytrhnúť. Bude to bolieť keď je tam zápal? Dosť sa obávam 😓

kacena4
21. aug 2024

boliest to bude rovnako ako kazdy iny zub pri trhani. akurat ti tam ostane diera a mozu sa ti poposuvat zuby oslabit sa krajne zuby a zlomit... proste viac komplikacii odporucam liecit kym sa da

ronie338
21. aug 2024

Tak to vôbec nie je pravda. Zuby sa posunu ale rokmi dlhými ak by sa nechala diera. Záleží ktorý zub. Zubar by mal sám navrhnúť najlepšiu liečbu. Ak je zápal, môže byt potrebné dať viac anestézie ale inak je to rovnaké. Potom odporúčam implantát. Cena implantátu je o málo vyššia ako cena mostíka. A nemusia sa aspoň obrusovat vedľajšie zuby. Ale ja by som skúsila ešte nech raz zavrie a ak by bolelo, vtedy až ťahať zub. Zuby ostatne sa neoslabia toho sa netreba báť.

sarika15900
autor
21. aug 2024

@ronie338 dakujem. Je to spodná 6tka. Už mi musela vybrať 4 vložky, proste ten zub nevydrží byť zavretý. Teraz užívam už piaty deň atb augumentin, jediná zmena je,že už necítim taky veľký tlak,ale bolí to rovanko.

ronie338
21. aug 2024

Tak potom von vytiahnuť a najskôr o 3 mesiace sa dá dat implantát. Inak cena implantátu je v závislosti od kraja od ceny asi 900 eur a mostík 3 členy asi od 700. A je lepšie implantát ako mostík lebo tam sa nemusí zasahovať do okolitých zubov. Zavedenie implamtatu vôbec neboli a trvá asi 30 minút. Potom sa čaká 3 mesiace na vhojenie a robí sa korunka. A mize sa kľudne spraviť aj o 2 roky. Tam je len nutné aby veľmi kosť neustupila

rozculena
21. aug 2024

@sarika15900 mňa kedysi strašne bolel zub,keď mi dala vložku zubárka,ale ja som išla umreť od bolesti...keď ju vybrala,bolesť okamžite prestala,zubárka povedala,že možno som alergická na ten materiál a dala mi tam niečo iné,s tým som už problém nemala.