Trhanie osmičky

tinka881
14. dec 2021

Idu mi trhat hornu osmičku.S tym som sa nejako zmierila.Ale robili mi rontgen a mam dolne dve osmicky,kt.nie su prerezane,ale rastu mi sikmo a tlacia mi na sedmicky.Mate s tym skusenosti?Musia sa odstranit alebo nie?Nemam ziadne bolesti,ziadny opuch.

tinka_1807
14. dec 2021

@tinka881 Ja som mala presne tak spodné osmičky ešte ani nie nad ďasnom, no podľa rontgenu rástli rovno do zubov. Mňa to vtedy nebolelo, ale cítila som tlak a bála som sa aj, ze mi poposúvaju ostatné zuby. Zubár a aj stomatochirurg mi odporučili oboje operačne odstrániť čím skôr, lebo že mi to s veľkou pravdepodobnosťou bude spôsobovať problémy a nakoniec aj tka budú musieť ísť von. Dala som na ich radu a bola som na operácii čím skôr, pri ktorej mi odstránili oboje naraz. Operácia samotná prebehla v pohode. Cítila som len tlak, nie bolesť. No rekonvalencia trvala samozrejme dlhšie. Mala som dosť veľký opuch (par dni výzor ako syseľ :D ) takže som ľadovala, chladila a brala lieky proti bolesti. Úplne opuch zmyzol asi po 2 týždňoch. Potom som ešte občas cítila, že sa to zotavuje (napríklad pocit pulzovania v dasne pri námahe). Ale inak to bolo úplne v pohode a neľutujem, mám pokoj a nemusím sa báť, že sa mi zapália alebo čokoľvek iné ... Inak chirurg mi potom vravel, že dobre, že som prišla tak skoro, lebo v mojom prípade tam mám blízko trojklanny nerv a hrozilo by, že zuby ho začnú prerastat a že vtedy je už zákrok omnoho zložitejši.
Takže ja neľutujem, aj keď ma to stálo asi týždeň bolesti, ale mám vysporiadane. 🙂

jane89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mint_blossom
14. dec 2021

@tinka881 Je to v pohode, mne vyberali uz dve, poslednu pred tyzdnom. Bolelo ma to len v den zakroku, potom v pohode. Nemozem este plnohodnotne jest, ale to je tak vsetko. Drzim palce.

dominidi
14. dec 2021

Mala som rovnako ale len jednu..zubar odporucal vybrat pretoze mi postupne pokazi sedmicku..nakoniec som sa na to dala spolu s inym zubnym zakrokom..bolest pocas zakroku ziadna, samozrejme ze to potom ozilo a napuchlo..o tyzden som bola fit

evaachesa
14. dec 2021

Mala som to rovnako so spodnými 8mickami. Neboli ešte prerezané, no na RTG zistili, že mám korene poprekrúcané a rastú do boku. Vybrali mi ich operačne. Horné dve 8mičky mi normálne vytrhli. Ani jedno nebolelo keďže mi napichali ďasno 🙂

barbora753
14. dec 2021

@tinka881 dávala som si operačne extrahovať spodne osmičky naraz ktoré absolútne neboli vonku, pri umrtveni cítiť nebolo ničlen tlak na sanku.. odchádzala som taka napichana že som sliny nedokázala udržať a o 2hod prestavali injekcie účinkovať a vtedy som trošku aj slzu vyronila keď som čakala na lieky od bolesti. Pri liekoch sa to dalo pekne vydržať bez väčších problémov napriek nepríjemnému pocitu že máte pošité celé ústa ale chcela som to mať naraz za sebou :D opuch nastal tak na 3den zmizol postupne a samozrejme som si šla skoro 2tyzdne kašovité jedla. Ani ja som nemala problémy so zubami ako bolesti ale chcela som tomu predísť 🙂

tinka881
autor
15. dec 2021

@tinka_1807 mala si to len lokalne umrtvene?Velmi sa bojim zubarov,ze ci aj neuspavaju

tinka_1807
15. dec 2021

@tinka881 áno lokálne. Nemáš sa čoho báť 🙂 Tiež som mala strach, ale naozaj oni to opichaju -, teda boli ťa iba injekcia, aj to len asi 2 sekundy a potom nič, Strpne to a cítiš len občas tlak. Akože je to trochu nepríjemné, ale zakrok vôbec neboli. Bolesť príde až neskôr, keď injekcia prestane účinkovať keď už budeš doma. Ak to veľmi bolí, dáš lieky, nasadiť kludovy režim a chladiť. 🙂