Trhanie osmičiek

6. okt 2021

Ahojte, máte niekto za sebou trhanie zubov osmičiek? Mne idú trhať v BB na zubnej chirurgii , všetky 4. Najprv dve a potom za nejaké 4 mesiace ďalšie dve. Je to veľká bolesť? Mám za sebou aj pôrod ale tohto sa boji nejako viac 🙂

martinq54
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanda323
6. okt 2021

Presne ako ti píše kočka tu nižšie veď trhanie neboli dostaneš anestezi...pôrod boli ale toto je skôr nepríjemné, držím palceky

anesim
6. okt 2021

Dcere (17 r.)vyberali v piatok, nemala ju vobec vonku, rastla smerom do korenov sedmicky, tak rozrezali dasno..... , injekcia prestala ucinkovat asi po 6 hod, a potom si davala proti bolestii 2 x denne. Aj dnes este si dala. Este ju cakaju dalsie tri, chirurg povedal, ze urcite by jej to nevyberal po dvoch. A brala aj ATB, kt jej predpisal chirurg, zacala den pred.

autor
6. okt 2021

Kamarátka bola a mala aj injekcie od bolesti dokonca dve s vraj cítila riadnu bolesť, tak zato sa pýtam . Ale možno má len nižší prah bolesti.

guudy
6. okt 2021

Injekcia nemusi uplne zabrat, ak je tam zapal. Pokial zapal nie je, nemusis sa nicoho bat. Ja som zvladla s lokalkami vsetky 4 osmicky naraz. Boli prerezane, slo to bez problemov. Za hodinu (aj s cakanim kym zaberie injekcia) som bola vybavena. Sama som odsoferovala domov. Len to chce sikovneho chirurga.

autor
6. okt 2021

@guudy vidíš, to ma nenapadlo že tam mohla mať zápal ale ano spomínala že mala tie zuby vo veľmi zlom stave . Ja by som si ich tiež dala aj naraz všetky 4 von ale bojím sa, mám malé dieťa 11 mesačne , že sa nebudem o neho vládať starať , že budem odpísana po zákroku.

lucy_669
6. okt 2021

Ja som bola vyberať teraz v septembri, mňa to bolelo aj po 2 injekciach, 8micka pod dasnom ale ja som mala najskôr zápal keďže ma to dosť bolelo už asi 2 týždne 🙂 najhoršie je večer a prvá noc ale dá sa to zvládnuť, zvládla som sa postarať aj o 5 mesačnú dcérku , držím palce 🙂

nellka21
6. okt 2021

Ak nemáš problém s koreňmi, tak pri injekcii sa to dá úplne v pohode. 😀 .. možno záleží od skúseností zubára, koľko ich už vytiahol.
Za mňa bolest minimálna. Žiadny opuch

tinka_1807
6. okt 2021

Dávala som si operačne vyberať dva horné naraz. 🙂 Mne rástli smerom do zúbkov, takže museli von. Ale zákrok nebol vôbec hrozný, ani bolestivý. Ak tam nemáš zápal, opichaju ti to a vytrhnú/vyoperuju a zašijú. Je ale dôležite zvoliť dobrého stomatochirurga. Ja som bola v Prešove u MUDr. Sivaka a teda spokojnosť nesmierna. Po zákroku samozrejme opuch, preventívne nasadené antibiotiká. Pár dní až týždeň po operácii som mala opuch a zároveň som nevedela ešte poriadne jesť. V prípadne núdze som si dala lieky proti bolesti. O týždeň som vyberala stehy a potom to už bolo v pohode 🙂

lenuska9999
6. okt 2021

Mne to robili v nemeckú v narkóze. Všetky 4 . Ale moje neboli ani prerezane ešte, rástli mi nejak do boku a tlačili na zuby, tak ich museli normálne zo sánky vybrat... ale nebudem klamát potom to bolelo.. chodila som napuchnuta jakeby na dakto zbil a jedla som výživy a mixovanu stravu..

akinom0077
6. okt 2021

@martinq54 nesmie?🙂

akinom0077
6. okt 2021

obe spodne 8- ky som mala trhane v zapale po niekolko nasobnom roky sa opakujucom “ narezavanj dasna” obe trhania boli neprijemne.. krvacanie mi 6-8 hodin neuatupovalo cca kazdych 15 min som chodila vypluvat plne usta hustej krvi- neprehanam.. nastala teplota… dokym som neuzila opakovane dvojitu davku ascorutinu krvacanie neprestavalo ( nie som chora/ nemam problem s krvou) nevladlaa som behat vypnuvat nakolko mi zacala zimnica a teplota… samozrejme okrem ineho kazdych 6-8 h na ibalgine a 14 dni na tekutej strave… fo je moja skusenost

akinom0077
6. okt 2021

@lenuska9999 aj ja tekutu stravu 2 tyzdne…

zuzanka.zuzu
6. okt 2021

ja som si dala pichnut injekcie az tri 😀 nebolelo, len som z toho stresu a liekov bola odpisana cely den (prespala som ho jak nic) cize o maleho sa staral manzel

akinom0077
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janetinka27
7. okt 2021

ahoj, ak ides na chirurgiu na trhanie, priprav sa,ze sa mozno budes prezliekat do ich plasta. niekedy/niekde to robia normalne ako u zubarky a niekedy sa musis prezliekat. takze radsej oholit nohy😂🤣😂🤣

julie19
7. okt 2021

Mne trhali na chirurgii jednu osmičku, nebola prerezana, museli rezať, vŕtať, sekať a páčiť zub po kúskoch ... ALE... bolesť pri tom zákroku žiadna, injekcia zabrala parádne, nebolelo nič, akurat to boli veľmi nepríjemne zvuky, a trhanie celou hlavou, doktor sa namakal, nadával tam že mu to neode von ale zvládol to aj on aj ja 🙂 ... prebiehalo to asi tak že som prišla, musela som sa prezliecť do pyžama, normálne som mala so sebou veci ako na hospitalizáciu keby náhodou, ale chvalabohu nebolo treba, ležala som na operačnom stole, nie v zubárskymi kresle, cez hlavu mi prehodili plachtu s dierou na ústa 😅 takze som nevidela čo robia len počula čo hovoria a štrnganie nástrojov, dostala som injekciu počkali kým zaberie, potom asi 45 minút sa trápil s tým zubom kým ho dal von a zašil ďasno, chvíľu som tam ešte ležala asi ak by mi prišlo zle alebo čo, potom som sa prezliekla a išla domov, doma už to bolo horšie lebo prestala fungovat injekcia, tak som brala niečo od bolesti, vyplachovala harmančekom... trochu sa mi ta rana zápalila tak si doteraz pamätám ako som sedela v práci s mrazeným hráškom na kaichte 🤣🤣 ale bola som u svojej zubarky, ta mi vybrala stehy a vyčistila a už bolo dobre ;)

truthy
7. okt 2021

U každého je to iné, ale mne keď dávali von vrchné, tak nebol problém, najskôr jednu a potom asi o týždeň druhú, pekne sa mi to hojilo, v ten deň som si dopriala úplný off. Bola som len na gauči, pred telkou, v kľude som si driemkala 😀