Treba sa pred očkovaním na Covid-19 aj testovať?

mogaa
12. jan 2021

Som objednaná na očkovanie na Covid.....musím sa pred tým testovať?

limetka69
12. jan 2021

@mogaa ockovat sa nema clovek pol roka po prekonani korony, tak ano, vo vlastnom zaujme by si sa mala testovat na protilatky, ci si to neprekonala.

pribinak
12. jan 2021

@limetka69 už stačí 90 dni

limetka69
12. jan 2021

@pribinak fakt? Tuto info som nepostrehla. Moze byt, nehadam sa. 😊

hipuska
12. jan 2021

Áno, raz pol roka, raz 90 dní, 3 mesiace po očkovaní sa neodporúča otehotnieť....no..čistý chaos

emmanovot
12. jan 2021

podľa toho, čo som čítala tak s negatíávnym testom ta ani nezaočkujú. Je to z dôvôdou toho, že človek ktorý prekonal alebo má coronu nemôže byť zaočkovaný.

anika
12. jan 2021

Test na protilatky a ag test, tak sme boli ockovani my v praci( zdrav).

bona
12. jan 2021

@pribinak aj tých 90 dni sa už skrátilo..naposledy som zachytila (hovoril o tom v tv novinách prof. Jančuška), že už po tyzdni po prekonaní covidu s miernym priebehom je možné podať vakcínu,pri ťažších cca po 2 týždňoch..

luccija
12. jan 2021

@bona
@bona Tiez som to pocula, ze nie je pravidlo 90 dni, ale oni by boli radi, keby sa v prvom rade zsockovali ti, co este nemali covid preto dali cca podmienku 90 dni, lebo ten by este nemal dostat znova co uz bolo tiez medzitym vyvratene, ze pomyslena 90 dnova imunita nemusi byt.moja kamaratka mala coronu 2x a hned po 2 m a este silnejsiu

mogaa
autor
12. jan 2021

Len ja chcem vedieť či reálne vyžadujú red očkovaním aby som tam prišla rovno s antigénovým testom....Covid som nemala

luccija
12. jan 2021

@anika ok a, ked sa zistilo, ze niekto uz prekonal na protilatkach tak co?preco sa nemoze ockovat?

luccija
12. jan 2021

@anika ok a, ked sa zistilo, ze niekto uz prekonal na protilatkach tak co?preco sa nemoze ockovat?

luccija
12. jan 2021

@mogaa mali Ti povedat....mozno Ti tam spravia ved vysledok mas hned do par minut

anika
12. jan 2021

@luccija vsetci o sebe vedeli, ktori mali prekonanu chorobu, aj ti, ktori este nie, my sme testovani kazdy tyzden, plus podla potreby, ak sa vyskytnu priznaky, nemali sme pripad, ktory by mal pozitivne protilatky a nevedel ze by mal kovid
nam prislo usmernenie, ze neockovat sa skor, ako 3 mesiace po ochoreni

pribinak
12. jan 2021

@bona nezachytila som tuto info, mize byt ak to tvrdí prof

mistymay33
12. jan 2021

@mogaa
Nie nemusis mat. Uz sa nevyžaduje. Zo zaciatku to tak bolo, ale uz teraz nie.

zuzik307
12. jan 2021

@mogaa nie, vo vakcinacnych centrach nevyzaduju ani antigen, ani protilatky...

mogaa
autor
12. jan 2021

Ďakujem za odpovede....čo viem tak sa aj viacero lekárov čo Covid prekonalo dalo očkovať a aj ak neprešlo tých 30dní....a antigénový test je mi asi zbytočné robiť lebo tiež mi nedá istotu že som negatívna ak nemá žiadne príznaky.....a úprimne skôr asi ochoriem pri čakaní na antigén keďže sa v rade vonku čaká aj hodinu🙂takže to risknem....

mogaa
autor
12. jan 2021

*90dní

luccija
12. jan 2021

@anika aha chapem, ja som tiez cerstvo po ochoreni chcem sa potom hned ockovat aj pracujem na takom mieste kde je vela ludi...
@mogaa tiez si myslim tak tfuj tfuj🙂

evulienkaeko
13. jan 2021

@mogaa no ja neviem moju mamu ockuju zajtra a kovid mala v novembri, velmi tazky priebeh

mogaa
autor
13. jan 2021

@evulienkaeko daj prosím ťa vedieť ako potom mamina dopadla.....či mala nejakú reakciu

evulienkaeko
15. jan 2021

@mogaa uz je zaockovana, reakcia ziadna akurat ju bolelo rameno

mogaa
autor
16. jan 2021

@evulienkaeko ďakujem.....len dúfam že to dovtedy nechytím....teda jasne že ak by som mala príznaky tak to preložím, len tie prvý 4dni ani človek nemá šancu zistiť či je pozitívny alebo nie.....včera Krajčí na tlačovke odporúčal čakať aj pol roka po korone, on sa dal očkovať po korone(mal normálny priebeh s príznakmi) a že nežiaduce účinky aké nikomu nepraje.....že určite by druhý raz počkal

99jane99
20. jan 2021

@luccija Kto jej Coronu druhý krat potvrdil ?
Pozitívny test ?
Po prekonaní Covidu môžu (a aj ukazujú) testy stále pozitívny výsledok ale osoba Covid mat vôbec nemusí... Preto by sa ľudia po prekonaní ani nemali dávať 3 mesiace testovať...
Tá druha choroba mohla byt chrípka...
Nato aby vedeli povedať, či to boli zbytky prvej Corony alebo či ma Coronu druhý krat by museli uchovávať všetky vzorky, a pri tom druhom teste by museli porovnať kmeň vyrusu. A to nerobí nikto. Ešte nieje ani dokázané či sa dá Covidom nakaziť 2x.

anika
21. jan 2021

@99jane99 ale ano, aj dvakrat, pokial mala osoba bezpriznakovy alebo mierny priebeh 1x, druhyx sa moze nakazit, moji kolegovia tak mali, medzi obidvoma mali negativny test, v priebehu cca 3 mesiacov( zdrav.)

luccija
21. jan 2021

@99jane99 urcite sa da nakazit opakovane a praveze velmi skoro riaditel nitrianskej nemocnice to pitvrdil, ze vela lekarov bolo chorych a o par tyzdnov znova a este horsi priebeh