Treba riešiť "pupkový" pruh po pôrode?

luciaalex
2. feb 2012

ahojte, po tehotenstve mi ostal v pupku malý pruh, ani som si ho nevšimla (myslela som si že je to len previsajúca koža ako aj na zvyšku brucha 😀 ). ale je to hernia. mám ísť k lekárovi alebo netreba? malý mal prechodný pupkový pruh ako dvojmesačný, samé sa to spravilo asi po mesiaci, ale ja už to mám dlho (rok). čítala som že babské rady (minca v gáze a pod.) môžu skôr uškodiť, takže buď sa to spraví samo alebo sa operuje. ako dlho myslíte že je rozumné čakať? alebo som už mala byť u doktora? dik

latvia
2. feb 2012

otazne je, ci ti nejako prekaza, alebo ti len esteticky nevonia. v tvojom veku sa uz asi samo nespravi nic 😅 pupkove pruhy ak su male tak sa nemusia operovat, aj ked operacia je vcelku kratka a mozes mat po probleme. niektore sa zvacsuju az sa dopracuju k tomu, ze cez dieru v bruchu vychadzaju creva ktore sa mozu v tej diere uskrtit a zacnu odumierat, to uz je vazny stav a ak sa to rychlo neriesi tak je velky problem....ak mas cas, tak zajdi na chir. ambulanciu nech ti na to pozrie dr. a porad sa s nim ci to treba operovat alebo nie

margotka33
2. feb 2012

@luciaalex mne doktorka povedala pred troma rokmi, ze mam pruh na pupku a ze si mam zajst za chirurgom...
uprimne, dodnes som nebola... 😒 Mam strach z operacie... Pred tym som bola na MD a nechcela som ist do nemocnice a teraz uz pracujem, a zas nechcem vymeskavat z prace...

alexiss27
11. dec 2012

odporucam ti ist za chirugom ...ja ho mam tiez pri pupku a uz som naplanovana na 9.1. na operaciu, robi mi neskutocne problemy a o bolestiach ani nehovorim ...len chod kym nieje neskoro...

helen4
11. jan 2013

Ahojte ako sa Vám to prejavuje?

poleva
9. apr 2013

aj ja to vraj mám,ale bolesti nemám,hm