Treba ísť na chirurgiu?

21. aug 2024

Dobrý deň čo by ste povedali išli by ste na chirurgiu? Dnes sme čírou náhodou boli na kontrole u pani dr a ani sa na to nepozrela lepšie len tak z diaľky že čo robila to je všetko. Ochotná slovenského zdravotníctva

doriiis
21. aug 2024

K tvojmu zbytočnému komentáru k slovenskému zdravotníctvu sa nevyjadrujem.
Nie,netreba ísť s tým na chirurgiu.Ak nemá vyrazené zuby,zlomenú sánku a nepuchne jej to tak je to obyčajné oskretie

kacena4
21. aug 2024

podla mna sit to netreba neviem co by vam s tým spravili na chirurgii max zalepili

veselo_neveselo
21. aug 2024

Ved to ma oskrete...co by s tym na chire robili? Zasivat nie je co, nekrvaca to, ....
Dr sa pozrela, evidentne si to neziadalo viac pozornosti.

Ale zda da ze ty si s dr. nespokojna, tak tam asi nieco nefunguje?

lucia147852
21. aug 2024

A čo chceš robiť na chirurgii? Vyčistiť, môžeš zalepiť a čakať kým sa zahojí, asi ostane aj jazvička

autor
21. aug 2024

@doriiis
@veselo_neveselo
Nieje to len oskrete viem ako vyzerá oskrete ma to hlboké

ns994
21. aug 2024

@veselo_neveselo tiez ma to napadlo.

Autorka klud. Vydenzifikuj a ked tak prelep. A ani jazvicka nemusi byt. A su napr aj kremy na pripadne jazvy, ked uz. A krvaca to ? Keby to bolo hlboke zastavit krvacanie by asi bolo horsie nie ?

luccija
21. aug 2024

Ja tam vidím ranku, ale keď ťa pediatricka neposlala asi netreba?

doriiis
21. aug 2024

Autorka...mala som jazvu hlbokú až po kosť.4 stichy.A ver mi,že takto to nevyzerá a neprestane to samé krvacat len tak.Toto je len oskrete.Prestan robit paniku

tundra
21. aug 2024

Ak mas pocit,ze tam treba steh,tak skus leukostehy.Naucil som sa to na vojne.Jednoduche a ucinne pri malych ranach.Pasik leukoplastu v strede,niekolko x pretocis a potom aplikujes na ranu.
https://www.pralek.cz/naplastovy_steh

777januska777
21. aug 2024

Ja by som išla. U nás to vyzeralo ako len jemne odrete a nakoniec to bolo hlboké až na kost a to zistil doktor až pri šití, dovtedy to vyzeralo tak na jeden štich. Takže fakt by som neverila tu ľuďom na mk len na základe nejakej vizuálnej kontroly z fotky.

ibrunova
21. aug 2024

a čo sa jej stalo a kedy?

autor
21. aug 2024

@ibrunova včera preskakovala polienka a spravila menší krok ako mala

personality
21. aug 2024

Vies co, keď si taka premotivovana, chod na chirurgiu, nech jej to presiju aj 5x z každej strany. Jaaaaj ci "ochotne" vás pošlú domov. 😀

autor
21. aug 2024

@personality no napríklad ani vy nemusíte dávať komu sa ktorá vec viac páči 😉 len sa potrebujete pochváliť

januska12323
21. aug 2024

Nemá to hlboké ale keď chceš choď, zalepia jej to rovnako ako ty doma.

guudy
21. aug 2024

Autorka, ak si chcela ist na chirurgiu, tak hned po uraze ste mali ist. Rana sa uz zacala hojit, teraz jej s tym uz nic nespravia.

minka201
21. aug 2024

Ja by som to doma vydezinfikovala, vyčistila a sledovala pár dní. Ak by sa jej to nezačalo hojiť, vyzeralo by to horšie, tak by som s tým šla na chirurgiu.

autor
21. aug 2024

@minka201 konečne rozumný komentár

martul
21. aug 2024

@minka201 keď nepôjde hneď /čo je blbosť/, tak o pár dní už nemusí vôbec. O pár dní s tým už nespravia nič.

taktotedanie
21. aug 2024

Ja som presne kvoli takymto hlupym komentarom prestala sluzit na pohotovosti a stiahla som sa do sukromnej sfery pretoze toto premudrene co chodilo na pohotovost bol cisty des
Vid tvoj komentar a posledna veta mozes sa hambit, neviem co do buducna dieta naucis…
Keby si robila v zdravotnictve toto by si z ust nevypustila
Radsej to poriadne vydenzifikuj, prelep a sleduj, nech do toho dieta nebabre rukami aby si tam nezaviedlo este infekciu, mozes skusit stahovacie leukoplasty kupis vsade

vevebono
21. aug 2024

Vydezinfikuj poriadne, či to je na šitie musíš vidieť ty, každopádne v lekárni sa dajú kúpiť také stripsy lepky, tým to vieš stiahnuť, alebo je aj také tekuté "lepidlo" na rany

guudy
21. aug 2024

@taktotedanie ❤️

minka201
21. aug 2024

@martul Podľa mňa to (z fotky) vyzerá tak, že sa to s najväčšou pravdepodobnosťou zahojí samé doma bez lekárskeho ošetrenia. Takže netreba bežať na chirurgiu. Samozrejme, môže sa stať, že sa do toho zanesie infekcia, začne to hnisať a opuchne to (ako aj iné rany, aj po ošetrení na chirurgii). Takže potom by sa to lekárske ošetrenie naozaj zišlo.